1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wznowa - II ścieżka chemoterapii
Autor Wiadomość
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #226  Wysłany: 2009-11-17, 22:05  


JaInko śpij ile masz ochoty ale... zaglądaj tu do nas
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #227  Wysłany: 2009-11-18, 17:56  


Hej, cześć.

Byłam dziś w Błoniu, w Hospicjum domowym Caritasu. Posiedziałam, pogadałam - wypożyczyłam sobie absolutnie odjazdowy trójkołowiec (zamiast balkonika) z hamulcami, blokadami, zmienną szerokością i w ogóle bajerami rozmaitymi.

Będę się czuła o wiele bezpieczniej. Pamiętam, jak dwa tygodnie temu chciałam w nocy iść do toalety, ale noga bolała mnie jak sto zębów na raz. Nie mogłam wstać, bałam się przejść. Wtedy zażyłam przeciwbólowca - odczekałam - i polazłam. A teraz, ho, ho.

W CO także. Są strasznie długie korytarze. Kiedyś wywaliłam się i potem siedziałam na chodniku jak cielę (tfu, krowa znaczy), a mąż poszedł dopiero po samochód. Mnóstwo ludzi mnie zaczepiało - a mi było głupio.

Cała zabawa kosztowała 50 zł kaucji, za samo pożyczanie się nie płaci. Mają materace przeciwodleżynowe, całe łóżka do pielęgnacji, wózki super hiper domowe i zewnętrzne. Ale to na ew. potem.

Niestety, pulpicików nie mieli akurat. Chyba że nazywali je "do karmienia". Zdążę się dowiedzieć, jak będzie potrzeba.

Mąż ma na jutro załatwić od lekarza pierwszego kontaktu skierowanie i podać telefonicznie dane. Już się zapisał.

Niby to jest dla tych, którzy zakończyli leczenie onkologiczne. Ale pani powiedziała, że wystarczy nie być w żadnym programie, nic nie brać - to na wizyty kontrolne wolno jeździć, a jak lekarz prowadzący coś zaproponuje - to na jakiś czas wypisać się z hospicjum (nowa formuła, bo dawniej się było do śmierci, a teraz można nawet wyzdrowieć).

W ofercie mają też rehabilitacje, masaże i w ogóle mnóstwo fajnych rzeczy. Prowadzą strony netowe, można sobie pooglądać ładne zdjęcia i "pokusić" rodziców. Polecam. :lol:
 
MaFi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Wrz 2009
Posty: 461
Pomogła: 72 razy

 #228  Wysłany: 2009-11-18, 20:41  


Kobieto!Powaliłaś mnie na kolana tym swoim postem.Powtórzę się: jestes niesamowita!! Mój szwagier tez należy do hospicjum (po wielu namowach)ale w zyciu by tam nie poszedł .

Pozdrawiam Cię ciepło :)
 
madziorek
[konto usunięte]



Posty: 0

 #229  Wysłany: 2009-11-18, 21:26  


Inka jesteś niemożliwa :-D
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #230  Wysłany: 2009-11-18, 21:31  


JaInka napisał/a:
wypożyczyłam sobie absolutnie odjazdowy trójkołowiec z hamulcami, blokadami, zmienną szerokością i w ogóle bajerami rozmaitymi.

Inka -full wypas znaczy się :mrgreen:

Podziwiam Cię za siłę charakteru, niesamowity humor i kibicuje cały czas:)

Pozdrawiam
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #231  Wysłany: 2009-11-18, 22:21  


Sądzę tak jak poprzedniczki-no szczena opada jak się czyta,zatkało mnie,szok.
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
agakata 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 426
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 92 razy

 #232  Wysłany: 2009-11-19, 10:03  


Inka - jak Ty to robisz? Cudna jestes i tyle!!! Fantastyczna baba z Ciebie!!! Szacuneczek i niskie uklony!
Chapeau bas!
_________________
Niemożliwość jest opinią. Możliwość jest stanem ducha.
 
ninoczka 



Dołączyła: 26 Paź 2009
Posty: 44
Pomogła: 7 razy

 #233  Wysłany: 2009-11-19, 11:48  


dużo od ciebie można się nauczyć! :shock:
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #234  Wysłany: 2009-11-19, 11:58  


Dziewczyny, uczciwie - czuję się zażenowana. Jasne, że miło czytać zachwyty na swój temat, ale też i dziwnie.

A co będzie, jak za chwilę się rozkleję (a przecież tak bywało)?. Albo zezłoszczę (też), albo napiszę coś głupiego (też)?

Trochę się wygłupiam - bo mi tak jest jest łatwiej i robię tak dla siebie. No i dla moich bliskich, bo im też w ten sposób łatwiej.

Pozdrawiam :lol:
 
MaFi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Wrz 2009
Posty: 461
Pomogła: 72 razy

 #235  Wysłany: 2009-11-19, 12:23  


Kochana jesteś tylko człowiekiem. Każdy ma swoje wzloty i upadki i nie ma ludzi którzyby się nie wygłupili. Tak trzymaj.

Pzdrawiam ciepło!
 
agakata 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 426
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 92 razy

 #236  Wysłany: 2009-11-19, 12:50  


Inek - jak sie rozkleisz to bedziemy Cie wszyscy wspolnymi silami zbierac do kupy i pionizowac, jak sie zezloscisz - to tez przywrocimy do pionu, a jak napiszesz cos glupiego, to sie bedziemy wszyscy razem smiac. Zaden dramat.
I nie badz zazenowana - prezentujesz takie podejscie do choroby, nad ktorym ciezko sie nie zachwycic.
Choc zaloze sie, ze nie zawsze takie bylo...i jest efektem pracy nad soba, nad swoimi emocjami...
Malo tu osob dotknietych choroba. Wiekszosc z nas zmaga sie z choroba bliskich, wiec patrzymy troche na Ciebie jak w lustro, gdzie spodziewamy sie zobaczyc echo emocji tych, ktorych kochamy...
_________________
Niemożliwość jest opinią. Możliwość jest stanem ducha.
 
joanna
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 178
Skąd: żyrardów
Pomógł: 46 razy

 #237  Wysłany: 2009-11-19, 13:27  


Zażenowana???? A mam przypomnieć ile od Ciebie otrzymałam gdy umierał mój Tata??? Dla mnie jesteś tu i rycerzem i słońcem, które mocno świeci. I niech tak świeci jak namocniej i najdłużej, bo szaruga za oknem. Natomiast jeśli chodzi o pozostałe "wpadki" to zgadzam się w 100% z Agakatą.

pozdrawiam Ty nasz trójkołowy rajderze. :-D
Asia
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #238  Wysłany: 2009-11-19, 15:40  


JaInka, ja również podpisuje sie pod tym co napisały dziewczyny....jesteś niesamowita i niepowtarzalna.... jedyna w swoim rodzaju ;) niezależnie od tego czy bedziesz się rozklejać, czy złościć czy pisac coś głupiego czy też wygłupiać.....zawsze bedziesz wyjatkowa. Pozdrawiam i życze zdrówka :cmok:
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #239  Wysłany: 2009-11-19, 17:01  


JaInko i ja podpisuję się pod wyżej napisanymi postami.
Nic co ludzkie nie jest nam obce.
Po to jest forum,po to my tu jesteśmy żeby się śmiać razem,płakać ,złościć i wygłupiać..
Chciałabym bardzo,aby mój tata tak świadomie rozmawiał ze mną na termat swojej choroby.On nie potrafi tego,ale ogólnie mało osób ma taki dar.Ty go posiadasz w pełni!
Ogólnie tu na forum pierwszy raz stykam się z osobami,z chorymi osobami, które tak potrafią to sobie poukładać.Nam zdrowym daje to ogromną siłę-newet nie wiecie jak bardzo pomagacie!
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
kaja115 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lut 2009
Posty: 735
Pomogła: 125 razy

 #240  Wysłany: 2009-11-20, 08:15  


JaInko - ja także jestem pod wielkim wrażeniem Twojego podejścia do choroby!!!!!
Jesteś suuuper babką :-D Wielki szacunek :!: :!: :!: :!:
Bardzo lubie zaglądac na Twój wątek - mimo choroby - optymistycznie tu :)
Pozdrawiam i sciskam :cmok:
_________________
kaja
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group