1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wyniki badania histopatologicznego
Autor Wiadomość
ELZAx 


Dołączyła: 27 Kwi 2017
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2017-04-27, 18:12  Wyniki badania histopatologicznego


Witam jestem tu po raz pierwszy, odebrałam dziś wynik histopatologiczny po usunieciu zmiany barwnikowej. Bardzo się boję, Czy ktoś może mi wyjaśnić wyniki tego badania? Proszę bardzo
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2017-04-27, 18:16  


ELZAx,
Witaj na forum.
Przepisz wynik, proszę.
 
ELZAx 


Dołączyła: 27 Kwi 2017
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2017-04-27, 18:23  


Lentigo maligna melanoma.grubość nacieku 0,4mm . Nie stwierdza się cech owrzodzenia ani angioinwazji. Indeks mitotyczy 1 mitoza/1mm2. PT1a. TIL-brisk . Odległość zmian od najbliższych marginesów bocznych 1 mm i 1,5 mm. :uuu:

[ Dodano: 2017-04-27, 18:26 ]
Dostałam skierowanie na usg jamy brzusznej węzłów chłonnych, rtg klatki piersiowej i badanie krwi.
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #4  Wysłany: 2017-04-27, 18:45  


ELZAx,
Czerniak z plamy soczewicowatej. Naciek niewielki, dobrze, że bez owrzodzenia. Co powiedział Ci onkolog? Rozumiem obawy, każdy z nas to przechodził u siebie bądź bliskich... Teraz najważniejsze jest to, aby jak najszybciej wykonać wszystkie badania.

Trzymaj się ciepło i nie poddawaj! :tull:

[ Dodano: 2017-04-27, 18:47 ]
Jeśli pomyliłam się w określeniu nazwy, proszę mnie poprawić.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2017-04-27, 19:13 ]
Nie pomyliłaś się
 
ELZAx 


Dołączyła: 27 Kwi 2017
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2017-04-27, 18:57  


Dziś zrobiłam rtg badanie krwi a jutro mam usg, mam nadzieję że lekarz to zobaczy i powie cos co mnie pocieszy.bardzo się boję tych badań

[ Dodano: 2017-04-27, 18:59 ]
Dermatolog-onkolog powiedział że to 1 stopień i powinno być dobrze, ale ja jak usłyszałam diagnozę to nie bardzo mogłam się skupić masakra
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #6  Wysłany: 2017-04-27, 19:05  


Rozumiem Twój strach doskonale, ponieważ nie tak dawno temu (w grudniu 2016) też miałam zdiagnozowanego czerniaka i czułam się tak samo bezsilna i przerażona. Najważniejsze jest teraz to, aby wyniki badań wyszły dobre. Zrób je na cito i od razu z nimi do onkologa.

Jaki czas po zaobserwowaniu tej zmiany została ona usunięta? Gdzie się leczysz?
 
ELZAx 


Dołączyła: 27 Kwi 2017
Posty: 5

 #7  Wysłany: 2017-04-27, 19:14  


Zmiane mialam dosyc dlugo, nie pamietam dokładzie ile, poszłam do dermatologa bo lekarz pierwszego kontaktu zwróciła uwagę że mam dużo zmian barwnikowych i zapytała kiedy je oglądał dermatolog. Ja sama myślałam o wizycie ale się bałam.Ale w końcu się odważyłam. Na wizycie dermatolog stwierdziła że rzeczywiście jest ich dużo, ale ona nie widzi nic strasznego.W sumie to tego jednego stwierdziła że trzeba usunąć bo jest ciemnejszy

[ Dodano: 2017-04-27, 19:15 ]
Zmianę usuwalam na początku marca ale wynik dostałam dziś
 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #8  Wysłany: 2017-04-27, 19:53  


ELZAx,
Czyli historia nieco podobna do mojej, bo też nie pamiętałam kiedy się pojawiła i jak długo "dziad" był w/na mojej nodze. Najważniejsze jest to, że udałaś się do lekarza i zmiana została szybko wycięta. Wg tego co zostało podane w wynikach histpat, czerniak ten nie jest zaawansowany, więc wszystko powinno się dobrze skończyć - tego też z całego serca Ci życzę.

pozdrawiam i trzymam kciuki za dobre informacje
 
ELZAx 


Dołączyła: 27 Kwi 2017
Posty: 5

 #9  Wysłany: 2017-04-27, 20:04  


Ja również życzę Tobie samych dobrych wieści. Pozdrawiam
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #10  Wysłany: 2017-04-27, 23:11  


ELZAx, masz dobre wyniki pierwotne, jednak ze względu na indeks mitotyczy: 1 mitoza/1mm2, czeka Cię zapewnie docięcie marginesu i wycięcie węzła wartowniczego. Gdyby nie ten indeks mitotyczny, to ograniczyłoby się tylko, do margiesu (wycięcie z każdej strony "byłego" czerniaka po 1 cm skóry). Masz podwyższony IM (indeks mitotyczny), więc dodatkowo powinnaś mieć "wycięty" węzeł wartowniczy celem zbadania czy nie masz przerzutów do niego. Na forum znajdziesz dużo opracowań, co, gdzie i kiedy się robi. Jeśli miałąbyś problem, żeby je znaleźć, to podeślę. Pozdrawiam :)

[ Dodano: 2017-04-28, 10:17 ]
Jeszcze doprecyzuję, badania USG i RTG będziesz mieć robione celem wykluczenia przerzutów odległych. Jeśli takowe wystąpią (czego Ci absolutnie nie życzę!), to "wycinka" jest bezcelowa. Niemniej jednak, trzymajmy się tego, że masz dobre wyniki i Twoja historia z czerniakiem zakończy się tylko na wycięciu węzła i skóry i dalszych badaniach kontrolnych :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group