1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
WYNIK BADANIA RTG
Autor Wiadomość
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #166  Wysłany: 2011-04-12, 15:20  


Dzisiaj mielismy wizyte w Gliwicach w związku z"Głowa i trzon trzustki niezmienione,w obrębie ogona trzustki zmiana o charakterze pseudotorbieli wielk ok 2,8 cm.Śledziona niezmieniona"
Tak jak DSS pisałas zebrał sie zespół i po rozmowie z chirurgiem okazała sie to co na poczatku sugerowałaś że jest to pseudotorbiel (chirurg stwierdził ze nie jest to nic nowotworowego)wiec niewiem czy sie cieszyc?tate pobolewa czasami w tym boku?
Najpierw podejrzewali proces npl rozrostowy a teraz jednak okazuje sie ze to pseudotorbiel czy to sie wogóle jakoś leczy?Chirurg powiedział ze zostawimy to w spokoju?

A w płucach mamy narazie stabilizacje.
 
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #167  Wysłany: 2011-04-12, 19:23  


cleo33 dobrze ,że się odezwałaś, bo zastanawiałam się właśnie dziś co u Was.Cieszę się, że to nie jest przerzut i że w płucach stabilizacja.A jaki jest stan fizyczny taty, jak funkcjonuje? Czy we wszystkim jest samodzielny? A co z prostatą- stwierdzono nowotwór, czy nie doszło do biopsji?
Pozdrawiam ciepło.Agnieszka
_________________
agni5
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #168  Wysłany: 2011-04-13, 14:34  


agni5 dziekuje za pamięc :)

agni5 napisał/a:
A jaki jest stan fizyczny taty, jak funkcjonuje? Czy we wszystkim jest samodzielny?

Stan taty jest mozna powiedziec bardzo dobry,jedynie od kilku dni nasilił sie kaszel i właśnie chciałam zapytac czy znacie jakies leki ktore mogły by mu pomóc swedzi go piersiach w srodku a nie umie odkaszlać (syropy żadne nie przynosza ulgi)pozatym trzyma sie naprawde nieżle.

agni5 napisał/a:
A co z prostatą- stwierdzono nowotwór, czy nie doszło do biopsji?


Narazie bz zmian nic sie nie dzieje biopsji nie było z powodu złej krzepliwosci krwi,poczekamy narazie bierze leki.

Napiszcie jezeli macie jakies rady dotyczace tego kaszlu.
Dziekuje .
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #169  Wysłany: 2011-04-15, 22:17  


Napiszcie jezeli macie jakies rady dotyczace tego kaszlu?
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #170  Wysłany: 2011-04-15, 22:41  


Witaj Cleo

Chciałabym dać jakąś radę, ale sami też walczymy z pokasływaniem i zalegającą - rano szczególnie - wydzieliną. Dwa razy w ciągu miesiąca zwracałam uwagę onkologa na to i efekt - ACC rano i syrop wykrztuśny. Tylko i aż tyle nam lekarz podpowiedział...

Ja mogę dodać - co prawda jest to lek rozrzedzający podobno śluz w zatokach, ale u mnie sie sprawdza, kiedy jestem chora i cos mam w oskrzelach a nie moge odkrztusić - zdecydowanie rozrzedza wydzieline i zawsze latwiej mi sie wykrztusza - Sinupret się nazywa - opakowanie kosztuje koło 60 zł., ale można kupić jeden listek (ok. 15 zł.) i zobaczyc czy pomaga.
A lekarz co na ten kaszel? nic nie zapisał?

pozdrawiam cieplutko:)
_________________
Katarzynka36
 
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #171  Wysłany: 2011-04-16, 19:48  


Katarzynka36 napisał/a:
Sinupret się nazywa -


Dziekuje Katarzynko ale już to przerabialiśmy :uuu:

Własciwie to cały czas było naprawde dobrze jedynie ten kaszel ....taki jakiś inny niz był dotychczas :<: i to mnie niepokoi?
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #172  Wysłany: 2011-04-26, 19:22  


Madziu czy Ty sie mozesz odniesc do tego co napisałam ,co sadzisz o tym wszystkim?

Dziekuje
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #173  Wysłany: 2011-04-26, 20:42  


Nasilenie/zmiana charakteru kaszlu, o ile nie jest to infekcja, może być zwiastunem progresji. Ten objaw może poprzedzić zmiany radiologiczne.
Postąpiłabym następująco: 1. osłuchanie 2. RTG klatki piersiowej 3. jeśli pkt. 1 i 2 nie potwierdzą infekcji - zmiana leków p/kaszlowych. DHC próbowaliście lub było rozważane?
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #174  Wysłany: 2011-06-04, 22:38  


Witam :-(

U nas progresja :cry:

Jest bardzo cieżko .

Dziekuje wam wszystkim za słowa otuchy.............
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #175  Wysłany: 2011-06-04, 23:06  


Cleo Kochana

Ogromnie mi przykro, że jest gorzej:(
Trzymałam kciuki za jak najdłuższą stabilizację...
To okrutne, że musisz przechodzić przez tą traumę po raz długi i to w tak krótkim czasie....
Ciężko to pojąć i ciężko sie pogodzić...

Mam nadzieję, że będzie jeszcze troszkę czasu dla Was...

Trzymam kciuki za Tatusia...
ściskam mocno

PS. Napisz jak będziesz mogła...i chciała
_________________
Katarzynka36
 
 
Bblondi 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 232
Pomogła: 22 razy

 #176  Wysłany: 2011-06-04, 23:07  


Droga Cleo33 - sercem jestem przy Was. Znam Twoją historię bardzo dobrze.Trzymaj się dzielnie - życie to jedna wielka zagadka. Ja sama nie wiem dlaczego jednych bardziej testuje a innych wcale. Może tych pierwszych testuje bo wie, że mają więcej siły do walki? /aga
_________________
czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży - ale mimo to przemija, nawet mnie to dotyczy.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #177  Wysłany: 2011-06-17, 21:37  


Najgorsze w tymwszystkim jest to że tato od dłuzszego czasu nie chce jeśc (kromeczka chlebka na dzien +jeden banan) ale pił kawe ,herbatke troche wody....
Teraz już nawet pić nie chce0,5 l wody na dzień :cry:

Leków rzadnych nie przyjmuje poza tymi na serce =czasami ketanol sporadycznie i megalie 1* dziennie.

Widze jak ulatuje z niego życie, a nie chce słyszeć o pomocy żadnego lekarza(w tej chwili)wręcz sie wscieka jak wspomne coś o wizycie :cry:

Niewiem jak mam mu pomóc przechodziłam to niedawno z mamą i myślał by kto ,ze bede wiedziała jak postępować w kazdej sytuacji?
Niestety każdy przechodzi ta okrutną chorobę inaczej :cry:
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #178  Wysłany: 2011-06-17, 21:47  


cleo,

Przepraszam, dopiero teraz zauważyłam, że potrzebowałaś mojej pomocy :uuu: Na przyszłość pisz na priv, bardzo proszę, nie śledzę wątków na bieżąco...

Teraz czytam, co piszesz i moim zdaniem trzeba zwrócić uwagę na to, co Tata przyjmuje z leków nasercowych. Czy są tam leki obniżające ciśnienie? Pewnie tak. Trzeba uważać, bo jeśli Tata mało pije, to już samym odwodnieniem obniża sobie ciśnienie. Podanie tych leków osobie z niskim ciśnieniem może doprowadzić do omdlenia. Dlatego radzę mierzyć Tacie ciśnienie przed podaniem leków. Jeśli będzie zbyt niskie - jakiś lek można odstawić. Napisz, co Tata bierze i w jakich dawkach, to Ci poradzę, czego ewentualnie nie brać, jeśli ciśnienie jest niskie.

Trzymajcie się...

:heart:
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #179  Wysłany: 2011-06-17, 21:51  


Tato bierze nastepujace leki:

Digoxin teva
Bicocard10
Tritace5
Polocard 150
Simvachol 20
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #180  Wysłany: 2011-06-17, 22:44  


No to w razie niskiego ciśnienia (górne mniej niż 100, dolne poniżej 70) można zrezygnować z Tritace lub - jeśli Tata nie ma zaburzeń rytmu serca - zmniejszyć dawkę Bisocardu do 1/2 tabl.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group