1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
WYNIK BADANIA RTG
Autor Wiadomość
agni5 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Kwi 2009
Posty: 784
Skąd: Szczecin
Pomogła: 146 razy

 #151  Wysłany: 2011-01-06, 21:06  


Nie martw się na zapas.U mojego taty zaraz po operacji płuca pojawiły się problemy z prostatą. Od razu pytałam, czy to może być przerzut.Lekarz powiedział,że rak płuc nie daje przerzutów do prostaty.Poza tym z tym nowotworem można żyć bardzo długo przyjmują hormony- taty brat- żyje 11 lat.
Biopsja nie zawsze jest badaniem dającym prawidłowy wynik z tego co się orientuję.....
A jak tata ogólnie się czuje? Pozdrawiam i trzymam kciuki.
_________________
agni5
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #152  Wysłany: 2011-01-10, 07:55  


agni5 napisał/a:
Biopsja nie zawsze jest badaniem dającym prawidłowy wynik z tego co się orientuję.....


Własnie dowiedziałam sie ze niekoniecznie :uuu: że mam nie zgodzić sie aby robili biopsje tatkowi na zywca?
Ze rzeczywiscie rak płuca raczej nie daje przerzutów do prostaty?
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #153  Wysłany: 2011-02-11, 17:55  


Witam wszystkich.

Dzisiaj mielismy kontrole w CO oto wynik;

Płat górny płuca prawego bezpowietrzny z widocznym bronchogramem ,co spowodowane jest prawie całkowitym zamknięciem światła oskrzela górnopłatowego przez patologiczne masy widoczne w górnym biegunie wnęki tego płuca.Masy bez wyraznej granicy zlewają sie z bezpowietrznym miąższem płata górnego.
W obrębie śródpiersia powiększonych węzłow chłonnych nie stwierdza się.
W płucu lewym przyśródpiersiowo pasmowate zagęszczenia o charakterze zmian włóknistych .
Patologicznych zagęszczen ogniskowych w pozostałym miąższu płuca nie stwierdza się.
Jamy opłucnowe wolne od płynu.
W obrębie uwidocznionych kości ognisk patologicznej destrukcji ani sklerotyzacji nie stwierdza sie,

W porównaniu do badania z dn. 27.08.2010 obraz jest porównywalny.

Natomiast p. dr pozostawiła do konsultacji z lekarką która wykonywała TK nastepującą niezrozumiałą kwestie opisu ;

badaniem objęto również podprzeponowe partie jamy brzusznej i w rzucie ogona trzustki widoczny jest zbiornik płynowy wielkości do 6 cm.
Tkanka tłuszczowa wokół o niejednorodnie podwyższonej densyjności,ponadto stwierdza się nieznaczne pogrubienie powięzi Gerota w jej górnej częsci.

Wbadaniu poprzednim w rzucie zbiornika widoczna była torbiel wielk 2 cm .Zmiana płynowej gęstosci nie ulega istotnemu wzmocnieniu kontrastowemu.Obraz w pierwszej kolejności sugeruje zmiany zapalne w ogonie trzustki.

Obraz TK przemawia za współistnieniem zmian po przebytym leczeniu i naciekowych zmian npl górnego biegunawnęki płuca prawego z niedodmą płata górnego tego płuca.
Zmiany naciekowe w ogonie trzustki ,podejrzaneo charakter rozrostowy?

Mamy czekać w domu na odpowiedz?
Jaką?

Dodam jeszcze ze w TK jamy brzusznej z listopada nic nie było trzustka bz zmian.

[ Dodano: 2011-02-11, 17:57 ]
Chyba jednak była mowa o pseudotorbielach ale czy to to samo?
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #154  Wysłany: 2011-02-17, 20:14  


Witam.
Wczoraj zawiozłam ojca na oddział miał byc przygotowany do bopsji ,niestety rano mi zadzwonił że mam po niego przyjechac ponieważ go wypiują sad
Epikryza:Pacjent przyjety celem wykonania TRUS i biopsji stercza.Badania nie wykonano ze względu na zaburzenia krzepnięcia wskazana kontrola hematologiczna przed ponownym przyjeciem na oddział.
Rozpoznanie:
C61 Obserwacja w kirunku podejrzenia nowotworu złośliwego ,zaburzenia układu krzepnięcia.

Czy oni wiedzą że to jest nowotwór na 100%?
Czy naprawde może byc to kolejny nowotwor ?
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #155  Wysłany: 2011-02-17, 23:03  


Cleo
A masz jakieś wyniki tego układu krzepnięcia?
Jakieś wskaźniki konkretnie?

pozdrawiam cieplutko
_________________
Katarzynka36
 
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #156  Wysłany: 2011-02-18, 14:09  


Tak :) wyniki sa takie:

WBC 10,9 RBC 4,67 HGB 13,8 HCT 41,7 PLT 293,0 APTT 44,7
PT Czas protrombinowy 12,3 sek wskaznik protrombiny 107% INR 0,93 Fibrynogen 3,69
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #157  Wysłany: 2011-02-18, 16:50  


Cleo
NO niezła hemoglobinka:) Zazdroszczę. Twój Tata ma niezłą kondycję:):):)

Mój ma zaledwie 11,9:(

Cleo
APTT za wysokie, INR jest jak najbardziej w normie (0,8-1,2), wskażnik protrombinowy też w w normie, bo 107%, a norma jest do 120.

Mój tata miał kiedys zakrzep więc mial badania raz w tygodniu na te trzy rzeczy, reszty już nie pamietam:(

pozdrawiam cieplutko:)
_________________
Katarzynka36
 
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #158  Wysłany: 2011-02-18, 20:09  


Katarzynka36 napisał/a:
NO niezła hemoglobinka:) Zazdroszczę. Twój Tata ma niezłą kondycję:):):)


Katarzynka36 co to oznacza nie rozumie?
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #159  Wysłany: 2011-02-18, 22:06  


Cleo
Hemoglobina jest wysoka - 13,8 - czyli bardzo dobrze:)
więc mimo choroby Twój Tata ma silny organizm:)

pozdrawiam cieplutko
_________________
Katarzynka36
 
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #160  Wysłany: 2011-02-19, 12:56  


To dobrze chociarz tyle ;)
Pzdrawiam Katarzynko.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #161  Wysłany: 2011-02-20, 23:47  


cleo33,
niestety wygląda to na przerzut (okolice ogona trzustki).
Nie jest to pewne, ale wydaje się wysoce prawdopodobne.

Co do prostaty to mam pytania następujące:
1. Jakie tata ma PSA? (badanie krwi, marker - standard diagnostyczny przy podejrzeniu raka prostaty)
2. Czy ma jakieś dolegliwości związane z powiększeniem gruczołu krokowego? Jeśli tak to jakie?
3. Czy prócz obrazu TK wykonano USG transrektalne, bądź badał tatę urolog?

W/w odpowiedzi potrzebne są by się zastanowić czy w ogóle warto się sprawą zajmować, czy też należy ją potraktować jako zdecydowanie drugorzędną.

Oczywiście może być to niezależny, drugi nowotwór złośliwy.
Jednak rak stercza jest u mężczyzn w stosownym wieku nowotworem dość często spotykanym, niejednokrotnie również rozwija się na tyle powoli, że chory długo nie zdaje sobie sprawy z tego na co choruje. Jest też takie powiedzenie (i sporo w nim prawdy): większość chorych umiera nie na raka prostaty, a z rakiem prostaty. Oznacza to, że .. umiera z innej przyczyny.

Pytanie zasadnicze brzmi: czy chorego z zaawansowanym rakiem płuca i podejrzeniem przerzutu do ogona trzustki warto dręczyć inwazyjną diagnostyką w zakresie przypadkowo stwierdzonego przerostu (być może złośliwego) gruczołu krokowego?

Przy wyżej wymienianych problemach hematologicznych wróżących zagrożenie wystąpiena incydentów zakrzepowo-zatorowych mam wątpliwości czy w ogóle można by było wdrożyć leczenie hormonalne. Być może naświetlania?.. Ale to gdybanie - poproszę o odpowiedź na wyżej zadane pytania :)

[ Dodano: 2011-02-20, 23:59 ]
Przepraszam, zauważyłam teraz wcześniejsze info o PSA = 20. W tej sytuacji to zapewne jest rak prostaty. Pytanie zatem o objawy i o USG, jak i o wynik TK jamy brzusznej.
pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #162  Wysłany: 2011-02-21, 11:06  


Jezeli chodzi o prostate to nie ma zadnych objawów ,nic tate nie boli imocz oddaje normalnie(nie wiem jak to jest "nienormalnie")

TK jama brzuszna i miednica mniejsza.

Badanie wykonano w technice spiralnej wielowarstwowej po wzmocnieniu kontrastowym w fazie tętniczej,wrotnej i wydzielniczej,rekonstrukcja warstw w płaszczyznach strzałkowych, czołowych i poprzecznych.Kolimacja 64x0,6 mm i 24x1,2 mm,grubość warstwy rekonstruowanej 5mm i 2mm .
Wątroba niepowiększona ,jednorodna bez zmian ogniskowych.Drogi żółciowe nieposzerzone.
Pecherzyk żółciowy o ścianach niepogrubiałych,bez widocznych uwapnionych złogów.
Głowa i trzon trzustki niezmienione,w obrębie ogona trzustki zmiana o charakterze pseudotorbieli wielk ok 2,8 cm.Śledziona niezmieniona.
Widoczne naczynia krążenia obocznego wtórnego głownie wzdłuż krzywizny wiekszej żołądka,zmiany po przebytym w przeszłosci zapaleniu trzustki.
Żyła śledzionowa drożna,żyła wrotna i krezkowa prawidłowe.
Obie nerki prawidłowego kształtu i wielkości,położone typowo ,w ich obrebie podejrzanych struktur nie stwierdza się.Nadnercza niepowiększone.Podejrzanych węzłów chłonnych nie uwidoczniono.Pęcherz moczowy prawidłowy.
Gruczoł krokowy powiększony do ok 5,7x4,6 cm nieco niejednioronie wzmacniający się po podaniu środka kontrastowego. Zwapnienia w obrębie gruczołu.
Powiększonych węzłow chłonnych miedniczych nie uwidoczniono.Pęcherzyki nasienne symetryczne.
W obrębie ścian żołądka oraz pętli jelitowych zmian w wykonanym badaniu nie uwidoczniono.
Innych zmian nie uwidoczniono.

A co z ta trzustką czekamy na odp z Gliwic?a co potem?

Dziekuje za odpowiedz bardzo czekałam na nią :)
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #163  Wysłany: 2011-02-22, 11:35  


DumSpiro-Spero napisał/a:
Przy wyżej wymienianych problemach hematologicznych wróżących zagrożenie wystąpiena incydentów zakrzepowo-zatorowych mam wątpliwości czy w ogóle można by było wdrożyć leczenie hormonalne


Ale do hematologa moze warto sie wybrac? moze cos zaradzi tym bardziej ze raz tacie karza robić zastrzyki w brzuch a pozniej systematycznie polokard a teraz teraz jest ta krew tak rozrzedzona???
Juz sama nie wiem co myslec ? :-(
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #164  Wysłany: 2011-02-24, 10:55  


Wczoraj bylismy z tata u rodzinnego bo cos kiepsko sie czuł , przyplatało sie zapalenie-antybiotyk a co gorze pani dr obsłuchawszy stwierdziła migotanie i arytmię .....
No i kolejne skierowanie do kardiologa dostalismy :-(
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #165  Wysłany: 2011-03-01, 17:24  


Zrobilismy elrktrolity

Na 143,5
K4,68
TSH 8,85
WBC 7,8
RBC 4,59
HGB 14,1
HCT 42,6
MCV 92,8
MCH 30,7
MCHC 33,1

Bilirubina 8,76
ASPAT 36,0
ALAT 29
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group