1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
wyleczona, zdrowa, czy przewlekle chora
Autor Wiadomość
wiolal 


Dołączyła: 11 Cze 2011
Posty: 12
Skąd: szczecin
Pomogła: 2 razy

 #1  Wysłany: 2012-01-20, 10:12  wyleczona, zdrowa, czy przewlekle chora


Proszę o Państwa zdanie. Wycięto mi raka tarczycy, przeszłam leczenie jodem, kontrolne badanie po 9 miesiącach i poziom markerów wskazują na wyleczenie.
Moje pytanie jest o mój stan "prawny" w przypadku pytań o stan zdrowia jaki może paść ze strony pracodawcy lub ubezpieczyciela (polisa na życie).

Wydaje mi się że powinnam traktować się jako przewlekle chorą - aby było uczciwe. W tej chwili pracuję, lekarz z medycyny pracy po zwolnieniu ponad 30 dniowym po operacji wystawił mi odpowiednią zgodę na pracę i bardzo sie cieszę, czuję się zdrowa, ale czy mogę tak o sobie mówić?
_________________
wiola
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #2  Wysłany: 2012-01-20, 10:35  


Myślę, że pracodawcę nie będzie interesowała słowna definicja, tylko konkrety. Zastanów się więc nad tym, jakie są konsekwencje Twojej choroby, które mogą wpłynąć na pracę: czy musisz mieć np. przerwy w jakichś konkretnych odstępach, skrócony czas pracy czy też może jedyną różnicą między Tobą a zdrową osobą są kontrole lekarskie co jakiś czas?

Jeśli uznajesz, że choroba jakoś mocno wpłynie na Twoje możliwości wykonywania pracy, to najlepiej byłoby postarać się o orzeczenie o niepełnosprawności, które pozwala bardzo jasno określić pewne rzeczy (np. czas pracy, dni wolne na badania) z pracodawcą i daje mu pewien bonus w postaci zmniejszonych wpłat do PFRON.

Jeśli chodzi o ubezpieczenia - to zależy od konkretnych definicji ujętych w warunkach ubezpieczenia w danej firmie. Osobiście ubezpieczając się wykluczyłam z góry wszelkie firmy, które w ogóle pytają o stan zdrowia i podwyższają składki dla osób z preinstalowaną chorobą (ale przyznaję, że nie szukałam ubezpieczenia na życie, tylko pakietów medycznych).

http://www.na-zycie.ubezp...a/50,788,1.html - taki artykuł znalazłam w temacie.
_________________
 
 
wiolal 


Dołączyła: 11 Cze 2011
Posty: 12
Skąd: szczecin
Pomogła: 2 razy

 #3  Wysłany: 2012-01-20, 11:46  


Dziękuję z tak szybką reakcję. Choroba w pracy mi nie przeszkadza w żaden sposób.
Bardziej chodzi mi o to aby traktowć ją jako zkończoną, minioną jak złamanie nogi, które się zrosło.

Artkuł dołączony o ubezpieczeniach pilnuje interesów firm ubezpieczających, apelując - "nie zatajaj informacji o raku" - mogę, więc oświadczyć że chorobę przeszłam i leczenie zakończyłam.
Czy ktoś z Państwa może musiał kiedyś przedstawiać takie zaświadczenie o stanie zdrowia?
_________________
wiola
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #4  Wysłany: 2012-01-20, 17:15  


To nie chodzi o raka, ale nie możesz deklarować że jesteś zdrowa jeżeli masz usuniętą tarczycę. Pełnosprawność/ niepełnosprawność i chory/ zdrowy to są oddzielne kwalifikacje. Jesteś pełnosprawna mimo przewlekłej choroby. Pozdrowienia
ps ja kupuję polisy tylko jeżeli muszę i to zawsze najtańszą opcję, na nic nie liczę (niedawno przeczytałam że jeżeli odszkodowania przekraczają 50% przychodów to takie polisy towarzystwa wycofują- zdziercy). W nieszczęściu to najważniejszy własny fundusz rezerwowy
_________________
sprzątnięta
 
wiolal 


Dołączyła: 11 Cze 2011
Posty: 12
Skąd: szczecin
Pomogła: 2 razy

 #5  Wysłany: 2012-01-20, 20:03  


Dziękuję za odpowiedź. Nie chciałabym nikogo oszukiwać na temat mojego stanu zdrowia, z drugiej strony patrząc - do pracy jestem zdolna, świadczenie rentowe mi nie przysługuje ale w pełni zdrowa nie jestem.
Zapewne wszyscy są na coś chorzy tylko niedokładnie zdiagnozowani.

Na razie cieszę że mam tylko takie zmartwienia. Pozdrawiam Państwa zmagających się z chorobą swoją lub bliskich i podziwiam determinację oraz oddanie tych wszystkich co piszą o chorobie mamusi lub tatusia, dziadka i babci. Przywracacie innym wiarę w rodzinę.
_________________
wiola
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group