1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wydzielony z tematu: Moja przygoda z czerniakiem
Autor Wiadomość
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #46  Wysłany: 2017-12-04, 21:09  


tojo67, mnie w COI wypuszczono następnego dnia po operacji (limfadenktomia nadobojczykowa), ale pewnie to zależy właśnie od miejsca wycięcia węzłów. W najgorszym razie pozostaniesz przez weekend ale trzeba szukać dobrych stron, bo wtedy można trochę ludzi poznać, wymienić doświadczenia albo zwyczajnie połazić po tym ogromnym gmachu, o ile będziesz mieć na tyle sił:) Mi akurat trafiło się spędzać weekend w WCO jeszcze przed operacją (1 zabieg wycięcia węzłów wartowniczych), więc krążyłam po całym oddziale. Pozdrawiam :)
 
tojo67 



Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 45
Skąd: Gostynin (gm)
Pomógł: 1 raz

 #47  Wysłany: 2017-12-05, 09:48  


Witam wszystkich
Ja powoli sie pakuję, ... dzisiaj jadę do starszych do Chotomowa, a jutro raniutko na Ursynów.

Tak, wiem, że to jest zależne od organizmu i z góry się przygotowuję na wyjście po weekendzie.
No połazić to nie za bardzo, bo chodzę (ledwo) o kulach - mam połamaną kość udową i od 1,5 roku staram się jakoś przemieszczać.
A żeby się nie nudzić zabieram kompa.
Mam nadzieję, że nie będę miał zbyt dużych trudności z łażeniem, po operacji, ... no i muszę pomyśleć o "trzymadełku" na buteleczkę. Najbardziej to obawiam się, że nie będę mógł wsiąść za kółko. Choć jeszcze nie było lekarza który by mnie od tego odwlekł.

Pitufina - w wypisie z TK mam napisane
" Nadnercze lewe z ogniskiem hypodensyjnym wlk. 11 x 10 mm - gruczolak?"
Lekarz stwierdził, że będziemy go obserwować, więc poobserwujemy.

Kurcze, tak sobie myślę, latają w kosmos, technika na takim poziomie, że ... a nie potrafią głupiego badania wymyślić na to, żeby włożyć człowieka w jakąś maszynkę a na końcu jest wynik: tu przerzucik, tutaj narośl, tutaj stan zapalny, a Ty przestań: palić, pić, opalać się. To było by super.
No ale cóż, ... Wyżej czwórki nie podskoczysz

I tym optymistycznym akcentem na tą chwilę kończę swoje wywody.
Duża Buźka
 
tojo67 



Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 45
Skąd: Gostynin (gm)
Pomógł: 1 raz

 #48  Wysłany: 2017-12-10, 10:25  


Witajcie
Jestem już w domu. Jak już wcześniej wspominałem wycieli mi węzełki pachwinowe.
Jeśli mam być szczery (a powinienem), to sama operacja i tuż po (ten pierwszy i drugi dzień) to OK. Ale dzisiaj to troszkę słabo. Wściekam się, bo przejście paru metrów to już wyprawa. Ledwo łażę. Tak wiem, ze u mnie nakładają się jeszcze na to moje wcześniejsze urazy. Wiem, że musze dojść do siebie i odpocząć.
Zobaczymy, ale jak narazie to czuję się słabo i wszystko mnie męczy.
Nawet "siedzenie" w kompie mnie nie cieszy.
To chyba zanik czekolady we krwi. Jak dojde do się, ... to więcej opiszę. Co i jak
Duża buźka

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-12-10, 21:19 ]
Trzymaj się i sił Ci życzę, jeszcze trochę i nabierzesz sił

 
tojo67 



Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 45
Skąd: Gostynin (gm)
Pomógł: 1 raz

 #49  Wysłany: 2017-12-17, 11:00  


Witam wszystkich
Obiecałem, więc jestem znowu.
Już jest troszkę lepiej. W oczkach pojaśniało - choć miewam jeszcze chwile słabości.
W szpitalu jak zwykle, przyjęcie, badania, głodówka, operacja, wybudzenie, posypianie i do domu.
Ale chciałem Wam zwrócić uwagę na jeden mały fakt. Wiadomo, że po niektórych zabiegach wypuszczają nas z drenem i "buteleczką". Wiadomo, że należy - przynajmniej w niektórych przypadkach - dokupić kolejne buteleczki. O tym zostałem poinformowany przy wypisie. Ale, ...
Ale nikt mi nie powiedział, ze są różne średnice tego wkręcanego łączka pomiędzy drenem, a buteleczką. Wychodząc ze szpitala w sklepie medycznym na parterze przy wyjściu A pokazując sprzedawczyni buteleczkę zamontowaną do mnie chciałem kupić kolejną.
I pierwsze zdziwienie. Nie mogłem kupić jednej, tylko tzw. komplet (duża 600 ml i mała 200 ml)
za 22,50 zł. Ok. W sumie to nie problem, ale wiadomo o co chodzi. Pewnie małe im nie schodzą i dlatego "stworzyli komplet". I wszystko byłoby OK, gdyby nie fakt, że kobieta sprzedała mi buteleczki z większym gwintem. Po paru dniac stwierdziłem, że zmienię sobie na nową buteleczkę - zostałem poinformowany przez lekarza jak to się robi - żeby ni nosić ze sobą pełnej buteleczki. Oczywiście buteleczki sterylnie zapakowane, więc otwieram, odłączam swoją, a tu, ... zonk, ... nie podłącze nowej. Wiem już że nie zmienię, wróciłem do "starej" i tak ganiam. Na szczęście schodzi mi już bardzo mało chłonki, ale jakby było więcej to miałbym problem, bo zdążyłem wrócić do domu, a najbliższy tego typu sklep jest 20 km ode mnie. Już nie chodzi o te 22,50 zł, choć dla osoby bez dochodów każda złotówka się liczy. Zawsze mi sie wydawało, że sprzedawca powinien się znać i znać rynek (wiedzieć że są różne rozmiary), a nie sprzedać byle sie pozbyć towaru, bo ja już tam nie wrócę i nie będę tego sklepu polecał. SORRY
Dlatego też przestrzegam wszystkich - sprawdzajcie rozmiary gwintów.
A poza tym to u mnie Oki. Czasem mam tylko słabsze chwile - opadam całkowicie z sił, ale jest to coraz rzadsze. Dren wyjmą mi w poniedziałek, chłonki schodzi mi już naprawdę bardzo mało, a nóżka zaczyna wracać jako moja. Coraz więcej ją czuję. A co do jej ruchliwości to muszę nad nią popracować. No i oczywiście dla spokojności sumienia zaopatrzę się w pończoszki (też w poniedziałek), żebym ładnie wyglądał na Święta ;)
Ale się dzisiaj napisałem, ... mam nadzieję że choć z jakimś pożytkiem dla innych.
Pozdrawiam Wszystkich
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #50  Wysłany: 2017-12-17, 16:57  


tojo67 napisał/a:
mam nadzieję że choć z jakimś pożytkiem dla innych.

Każda "pisanina" jest pożyteczna bo daje jakieś wskazówki dla innych chorujących czy osób, które opiekują się chorym.

Zdrowiej i powodzenia
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #51  Wysłany: 2017-12-17, 17:31  


:) Zdrówka Ci życzę na te nadchodzące święta , no i na pozostałe dni też :-D
 
tojo67 



Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 45
Skąd: Gostynin (gm)
Pomógł: 1 raz

 #52  Wysłany: 2017-12-18, 14:36  


hurra!!!
Nareszcie bez butelki. Pozbyłem się flaszki, jaka to ulga tak chodzić bez smyczy.
"Chodzić", ... szumna nazwa, ... na ale zawsze się przemieszczam na własnych raciczkach.
Teraz wyglądam jak Neo w Matriksie po odłączeniu. Tylko, że po rurce mi pozostała jedna dziurka.
Pończoszki zamówione, odbieram w czwartek i kolejna kontrola szwu. Jak narazie wszystko Oki.
Wielkie dzięki za wszystkie życzonka.
Pozdrawiam wszystkich.
PS. A tak przy okazji, ... to wielkie sorki za to że nieraz brakuje w moich tekstach literki "h", niestety padła mi ta literka w laptopie i nieraz nie wszystkie braki wyłapię. To są efekty siedzenia przy kompie z piciem. Dobrze, że tylko tak się skończyło.
Buźka
 
tojo67 



Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 45
Skąd: Gostynin (gm)
Pomógł: 1 raz

 #53  Wysłany: 2017-12-23, 11:23  


Kochani, koniec z utyskiwaniami i myśleniem o naszym "zwierzątku"
Niech ten czas będzie tylko dla rodziny i najbliższych, niech nasze myśli kierują się
tylko ku dobrym i miłym rzeczom.

Niech się spełnią Bożonarodzeniowe życzenia,

te trudne i łatwe do spełnienia.

Niech się spełnią te duże i małe,

mówione głośno lub ... niemówione wcale.


Ściskam mocno i głowa do góry.
 
tojo67 



Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 45
Skąd: Gostynin (gm)
Pomógł: 1 raz

 #54  Wysłany: 2017-12-29, 11:32  


Święta, Święta i po ...
A tu Nowy Rok.
U mnie mijają 3 tygodnie od operacji i czekam na wyniki histopatologiczne.
Dzwoniłem wczoraj, ale jeszcze nie było, zadzwonię dzisiaj, a jak nadal nic to dopiero po nowym roku.
Już się nauczyłem, ze przy tej chorobie trzeba zawsze czekać i mieć cierpliwość. No to cóż, ... czekamy.
A Wam życzę Szampańskiej zabawy i spokojnego roku.
 
bajkaa 



Dołączyła: 20 Cze 2017
Posty: 82
Pomogła: 21 razy

 #55  Wysłany: 2017-12-29, 12:00  


tojo67,
trzymam kciuki za dobre wieści :)

Przejrzałam Twój watek, i o ile dobrze zrozumiałam, przeszedłeś limfadenektomię pachwinową radykalną?
Jeśli tak, to mamy podobnie, tyle, że ja miałam to kilka miesięcy temu. Czeka Cię mała walka z nogą i obrzękiem limfatycznym. Jeśli masz jakieś pytania - chętnie Ci pomogę, podzielę się moim doświadczeniem.

Ślę uściski na Nowy Rok :)
 
tojo67 



Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 45
Skąd: Gostynin (gm)
Pomógł: 1 raz

 #56  Wysłany: 2017-12-29, 14:58  


Jakie to jest wkurzające. ...
Żeby sie dowiedzieć czy są wyniki badań histo trzeba dzwonić po godzinie 13.
Więc równo od godziny 13 dzwonię, ... sygnał zajęty, drugi raz, ... zajety, kolejny, ... zajęty, ...
No, ... w końcu jest normalny sygnał, ... nikt nie odbiera i tak od godziny 13 raz za razem.
albo zajete, albo nikt nie odbiera, nie uwierzę, że ktoś na chwilkę wyszedł, bo nie wychodzi co chwila przez 1,5 godziny. Wściec sie można. A reklamacji nie ma komu złożyć.
Czyżby już zaczęli świętować???

Bajkaa dzięki za kciuczki.
Jak na razie to jakoś z raciczką daje radę. Ale od wczoraj pojawił mi sie mały "wyciek" z dziurki po drenie i ze szwu coś też mi czasem cieknie. Podejrzewam chłonkę. Tak miałem limfadenektomię pachwinową radykalną, nie wiedziałem, że nóżka bedzie tyle czasu dochodzić do siebie - jeszcze w obrębie szwu to nie jest moje ciałko. Oczywiście zakładam pończoszkę i jak na razie żadnego obrzęku nie zauważyłem.
Dziękuję za chęci pomocy, ... jak się coś urodzi to nie omieszkam się zgłosić.
Pozdrawiam

A w COI nadal nikt nie odbiera. Więc nic się nie dowiem. Teraz już odpuszczam jest 15, więc pewnie pędzą do domciu.
 
tojo67 



Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 45
Skąd: Gostynin (gm)
Pomógł: 1 raz

 #57  Wysłany: 2018-01-03, 13:02  


No i niestety, wyników nadal nie ma.
No przecież wściec się można.
... Taaaak, ... wieeeem, ... nie jestem jedynym który choruje.
Ale "powściekać" się mogę - tyle mojego. :)

A tak na marginesie, to szkoda, że nie dają znać np. na mail, sms, że są wyniki
i na kiedy jest ustalona wizyta u lekarza i czekać np 48g na potwierdzenie.
brak potwierdzenia ktoś inny wskakuje na to miejsce.

A w tym Nowym Roku wszystkim życzę ... najlepszego i czego tylko sobie zamarzą
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #58  Wysłany: 2018-01-03, 19:15  


tojo67, ja na wyniki czekałam 4 tygodnie w COI, także spokojnie. Wiem, że się stresujesz no ale to tak trwa. Pozdrawiam :)

[ Dodano: 2018-01-03, 19:17 ]
P.S. Również uważam, że dane o wynikach albo chociażby o tym że już są, powinny być dostępne internetowo lub sms-owo.
 
tojo67 



Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 45
Skąd: Gostynin (gm)
Pomógł: 1 raz

 #59  Wysłany: 2018-01-04, 10:59  


Wiem, ... wiem ja za pierwszym razem też czekałem równe 4 tygodnie (choć na kartce informacyjnej kazali dzwonić po 2 tygodniach). Teraz kazali dzwonić po 3 tygodniach, ale jak widać również bez efektu.

No nic, ... może nam się uda zrobić rewolucję i będzie info o wynikach w necie lub sms-em,
a do tego onko-GPS żeby nie błądzić i nie tłuc kilometrów po COI, tylko, żeby było krótko, szybko i nie tracąc czasu.

A w sprawie moich wyników będę próbował dzisiaj, ... a nuż, ... może dzisiaj będą???

[ Dodano: 2018-01-04, 13:15 ]
Udało się, ... nawet za 1 razem telefon odebrany, ale niestety wyników nie ma,
mimo tego, że dziś mijają 4 tygodnie od operacji.
Mam dzwonić w przyszłym tygodniu we wtorek, ... środę.
 
tojo67 



Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 45
Skąd: Gostynin (gm)
Pomógł: 1 raz

 #60  Wysłany: 2018-01-09, 13:17  


No niestety nadal nie ma wyników badań, a to już ponad 4 tygodnie.
Mam dzwonić w piątek, ...
... no comment ...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group