1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wspomniano o nas :)
Autor Wiadomość
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #121  Wysłany: 2013-01-04, 17:16  


jo_a napisał/a:
zgłoszone administracj
-słuszne posunięcie,popieram.
Gazda napisał/a:
specjalizujący się w walce z bólem.
- dokładnie tak.Brat korzystał ze skutecznej pomocy lekarzy tej specjalności.Za to onkolog radioterapeuta umiejętnie leczył.I lekarze tej specjalności leczą inne dokuczliwe bóle,często przewlekłe.
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #122  Wysłany: 2013-01-04, 18:01  


"Psy szczekają karawana jedzie dalej"... - i dlatego w tym miejscu zgodzę się z Joasią. Przypominają mi się czasy kiedy na różnego rodzaju naradach, zebraniach a takowe były gdy istniał ten inny system, który przyszło nam przeżyć, a nie było telefonów komórkowych i komputerów a słowo pisane było jednak prawdziwe. Teraz każdy pisze co chce bo korzysta z prawa anonimowości, często pisząc nieprawdę lub wręcz opluwając kogoś kto myśli inaczej i często tylko w imię dokopania komuś. Nie chodzi mi tu bron boże o nas Forumowiczów. I właśnie nawet w tych czasach, po takim gadaniu, rozmowach i dyskusjach , gdzie nie było się jak dziś anonimowym, po zakończeniu tych dyskusji, narad, każdy wracał do swoich zajęć i nic się nie zmieniało...;"karawana jechała dalej...".
Dziś w tej nowej rzeczywistości różnimy się tylko tym, że dużo "szczekamy...", mówimy, piszemy na tych różnych forach a słowo nasze wpada w jeszcze większą pustą przestrzeń bo do kogo to dociera; 'do wirtualnej wszech pojemnej pustki...'. Tylko takimi działaniami jakie podejmuje DSS można do kogoś dotrzeć a my powinniśmy w tym pomagać jak potrafimy i jak tylko możemy...
Prośmy więc DSS a zadanie domowe dla nas... a może i my się do czegoś przydamy by pomóc sprawie a być może za chwile i sobie...
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #123  Wysłany: 2013-01-08, 19:26  


» Warszawa: pacjenci apelują… do prezydenta RP ws. likwidacji struktur leczenia bólu w CO-I - Rynek Zdrowia - rynekzdrowia.pl «

» Organizacje piszą do prezydenta i ministra ws. zmian w Centrum Onkologii | Gazeta Wyborcza «



Listy otwarte do Prezydenta RP oraz Ministra Zdrowia zostały opublikowane na witrynie naszej fundacji www.fundacja-onkologiczna.pl , zakładka: Aktualności (strona główna, artykuł: "Zlikwidowano struktury medycyny paliatywnej w Centrum Onkologii-Instytucie w Warszawie").

Jak możecie pomóc? Nagłaśniając sprawę. Linkując gdzie się da, również na FB. Jak najwięcej osób powinno o tym wiedzieć.
Może zaistnieć taka sytuacja kiedy trzeba będzie przywołać argumenty jak wiele osób zaprotestowało w sprawie. Jak wiele osób nie akceptuje bezmyślnych "cięć" (żeby chociaż finansowych! ale nie - z obrzydzeniem i rozpaczą stwierdzam, że chodzi wyłącznie o tzw. rozgrywki personalne) godzących w chorych. Jak bardzo te decyzje godzą w pacjentów - wiemy, po licznych rozmowach i z lekarzami, pielęgniarkami i z chorymi z Centrum Onkologii w Warszawie.
To był jedyny ośrodek, który mogłam Wam polecić z ręką na sercu pod kątem nie tylko leczenia onkologicznego, ale i łagodzenia cierpień związanych z zaawansowaniem choroby nowotworowej jak i bólami wynikającymi z agresywnego leczenia onkologicznego.
Wielu z Was doznało w ostatnich latach ulgi, właśnie w CO-I w Warszawie.
Na tę ulgę nie można dziś liczyć.

Gorąco wierzę, że będzie jeszcze można.

Leczenie bólu nowotworowego, duszności i innych objawów związanych z chorobą lub leczeniem to priorytet. Kogo boli - ten nawet nie ma siły leczyć się onkologicznie.

Proszę Was o posłanie w świat tych informacji - społeczeństwo musi wiedzieć, bo inaczej nikt nie zainterweniuje i nie zainteresuje się przywróceniem stanu poprzedniego.

Kolejne media są zainteresowane sprawą - wkrótce nowe artykuły, programy i słuchowiska.
Jednak najważniejsza jest Wasza aktywność. Liczna.
Wierzę, że nawet Ci z Was, którzy nie mieli bezpośrednio do czynienia z bólem i dusznością (własną lub najbliższej osoby) zechcą sprawę poprzeć i nagłośnić, w jakikolwiek sposób.

CO-I w Warszawie oraz Szpital Uniwersytecki im. Przemienienia Pańskiego w Poznaniu miały być przykładem dla reszty ośrodków w Polsce oraz dla Ministerstwa Zdrowia - że rak nie musi boleć. Przykładów nie przybyło, a ubyło!

Ja protestuję, całą sobą. A Wy?
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
sonia21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2010
Posty: 2735
Skąd: Sosnowiec
Pomogła: 198 razy

 #124  Wysłany: 2013-01-08, 19:48  


DumSpiro-Spero napisał/a:
Ja protestuję, całą sobą. A Wy?


ja też Madziu ,
u mnie na Fb już poszło i pójdzie jeszcze nie raz ,
pozdrawiam .
_________________
Bije zegar godziny , my wtedy mówimy: '' Jak ten czas szybko mija '' - a to my mijamy .
Stanisław Jachowicz
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #125  Wysłany: 2013-01-08, 19:52  


sonia21 napisał/a:
DumSpiro-Spero napisał/a:
Ja protestuję, całą sobą. A Wy?


ja też Madziu ,

I ja:)
Zalinkowałam już i podobnie jak Sonia będę linkować nieraz.
Mam świeżo w pamięci ból jaki cierpiała moja Mama. Nikt nie powinien tak cierpieć!!!
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #126  Wysłany: 2013-01-08, 19:55  


DumSpiro-Spero napisał/a:
Leczenie bólu nowotworowego, duszności i innych objawów związanych z chorobą lub leczeniem to priorytet. Kogo boli - ten nawet nie ma siły leczyć się onkologicznie.

Tylko ten jest w stanie to zrozumieć, kto zetknął się z bólem jaki nam towarzyszył zanim poddani zostaliśmy właściwej terapii i leczeniu...

W moim mieście, Burmistrz był bardzo oszczędny w zatwierdzaniu kwot na rehabilitacje naszych 'amazonek'... jakże diametralnie zmieniła się jego postawa gdy dotknęło go rodzinna tragedia, gdy jego małżonka zachorowała na nowotwór kości... oby nigdy nikogo w ten sposób los nie zmuszał do zmiany poglądów i działań w kierunku Onkologii.
Dziękujemy DSS;Madziu za zadanie nam konkretnego tematu . W ten właśnie przemyślany i wskazany sposób przystępuję do wyrażenia swojego protestu i działania na rzecz słusznej, dla Onkologicznych, sprawy.

RAK NIE MUSI BOLEĆ...
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #127  Wysłany: 2013-01-08, 20:38  


moge tylko zalinkowac codziennie na fb. może choc parę osób więcej o tym się dowie i nagłosni sie sprawa
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #128  Wysłany: 2013-01-08, 20:45  


Pytanie do DSS-czy ja mogę w całości wkleić Twoją dramatyczną wyżej przytoczoną wypowiedz w moim profilu na FB?Dodam,że powinna pójść dalej na podobne fora(w większości użytkownicy z Polski,ale nie tylko,jest opcja tłumaczenia) w UK.Tak się stanie jak o to poproszę moje córki.Pytam,bo zupełnie nie orientuję się w opcji-ochrona danych osobowych.Ja już wkleiłam Twój przepiękny post z profilu Romka,trochę poprawiłam-zamiast Romek -jest Przyjaciel i wycięłam srodek,który by naprowadził czytającego na to nasze forum.Mnie chodziło o pokazanie jak można patrzeć na odchodzenie Człowieka.Nigdy wcześniej nie spotkałam się z czymś takim.

[ Dodano: 2013-01-08, 20:50 ]
Już rozumiem o co chodzi z tym linkowaniem,niestety starsza młodzież ciężko rozumie te nowości techniczne.Nie potrzebny post DSS,tylko artykuł do którego jest odnośnik w poście DSS.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #129  Wysłany: 2013-01-08, 20:50  


sarenka napisał/a:
czy ja mogę w całości wkleić Twoją dramatyczną wyżej przytoczoną wypowiedz w moim profilu na FB?

TAK, Wszyscy możecie i za powielanie tej informacji (również cytując moją wypowiedź) bardzo dziękuję.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #130  Wysłany: 2013-01-08, 20:54  


No,to biorę się do roboty!!!Dziękuję DSS!
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #131  Wysłany: 2013-01-08, 21:11  


umieszczone na wielu forach , gdzie się spotykają NIE onkologiczni ale chorzy, ktorzy wiedzą co to ból
zrozumienie i działanie, to jest teraz głowna idea
rozpowszechnimy wszędzie gdzie to tylko możliwe

zarzucimy sieć informacjami
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #132  Wysłany: 2013-01-08, 21:23  


zamieściłam na innych forach teraz w nocy będe wklejala na profile do różnych fundacjii , i na portale informacyjne
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #133  Wysłany: 2013-01-10, 20:44  


Dzisiejsza Wyborcza (krajowa):

» Rak znów musi boleć | Gazeta Wyborcza «

Polskie radio:

» Protest - Chorzy na raka bez leczenia bólu? | Polskie Radio «

Najnowsza informacja PAP:

» Centrum Onkologii - dostępność pacjentów do leczenia | Gazeta.pl / Polska Agencja Prasowa «
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
kasiakuc 


Dołączyła: 01 Gru 2012
Posty: 10

 #134  Wysłany: 2013-01-11, 02:06  


DumSpiro-Spero
Administrator ja też PROTESTUJĘ! Wkleję Twoją wypowiedź gdzie tylko się da, to okropne co ci państwo robią zamiast wspierać finansowo to jeszcze zabierają, to chamstwo w stosunku do społeczeństwa, przecież oni sami mogą potrzebować takiej pomocy NIECH ICH SZLAK TRAFI! :-(
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #135  Wysłany: 2013-01-11, 07:17  


Dziękujemy Madziu za linki.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group