1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czerniak
Autor Wiadomość
1990 


Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 46

 #1  Wysłany: 2018-11-21, 09:47  czerniak


witam wszystkich.
niedawno zdiagnozowano u mnie czerniaka 0,7 mm clark 3 bez dodatkow.Jednak nurtuje mnie inna sprawa przed usunieciem czerniaka konkretnie go rozwaliłam jadac rowerem zdarlam z niego naskorek i lała sie krew , w zwiazku z tym mam pytannie czy czerniakdostał sie do naczyn? i w zwaiazku z tym moje rokowanie jest gorsze niz poczatkowo stwierdzono? pozdrawiam
_________________
1990
 
Edka77 



Dołączyła: 18 Sie 2018
Posty: 78
Pomogła: 7 razy

 #2  Wysłany: 2018-11-21, 10:13  


Witam. Masz te same parametry co ja. Jak na razie trzymam się dobrze choć niewiele czasu minęło. Wydaje mi się, że jak nie masz tych dodatków czyli mitoz, owrzodzenia, naciekania to nie powinno nic dostać się do krwiobiegu chociaż ta choroba jest nieprzewidywalna i każdy ci to powie. Po wycięciu czyli także po rozwaleniu go na rowerze miałeś badanie histopatologiczne, który by stwierdziło, że jednak coś tam się dzieje. Jeżeli możesz wklej wynik histopatologiczny. Wcześniej czy później i tak poproszą cię o niego bo pewnie będziesz z nami tutaj dyskutować.Pozdrawiam.
 
1990 


Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 46

 #3  Wysłany: 2018-11-21, 10:18  


moj wynik jest po niemiecku . ale zaraz go wkleje. ogolnie chodzi mi o to ,ze nie usunelam tego od razu tylko z 2 miesiace lub wiecej pozniej bo nic sie z tego nie lało , zagoiło sie to ale jednak postanowiłam to usunac. i martwie sie o to ,ze badanie mogło nie wykazac tego co juz poszło sb w krew.

[ Dodano: 2018-11-21, 10:25 ]
A to wynik

[ Dodano: 2018-11-21, 11:32 ]
i jeszcze jedno pytanie co oznacza fibroplasja guza na pojedyncze melanofagi? wie ktos?



czerniak wynik.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 5814 raz(y) 103,38 KB

_________________
1990
 
Edka77 



Dołączyła: 18 Sie 2018
Posty: 78
Pomogła: 7 razy

 #4  Wysłany: 2018-11-21, 12:26  


Nie jestem aż tak obeznana, sama się zastanawiam nad niektórymi zapisami w moich wynikach I też sama często potrzebuje pomocy innych ale twój wynik jest dobrze rokujący co masz zapisane na końcu swojego wyniku. Po przetłumaczeniu sobie twoich badań wychodzi że twój czarniak rósl w głąb, nie ma mitoz ani owrzodzenia. Nie dałam rady zobaczyć jaki to jest rodzaj czerniaka lub być może tego nie do tłumaczyłam. Według wytycznych kwalifikujesz się tylko do poszerzenia marginesu bez biopsji węzłów wartowniczych tak jak ja to miałam. Wycinek skóry po poszerzeniu marginesu pobierają również do badania histopatologicznego i pewnie będziesz miała czysto tak jak ja czego ci życzę z całego serca. Są to cienkie czerniaki.
Fibroplazja jest to z tłumaczenia rozrost włóknisty i to powinno się jak najszybciej poszerzyć margines ponieważ takie coś odpowiada za możliwą wznowe w tym miejscu.
Melanofagi to komórki które obładowane są melaniną,barwnikiem skóry odpowiedzialnym za jej kolor i nie są to komórki nowotworowe złośliwe.
Być może coś pomieszałam więc w związku z tym proszę osoby bardziej umne o sprostowanie lub potwierdzenie tego co zapisałam. Pewnie tu wypowie się marzena66 lub missy, one mają większe doświadczenie.
 
1990 


Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 46

 #5  Wysłany: 2018-11-21, 12:31  


martwi mnie to ,ze nie mam nic napisane o naciekaniu na naczynia... chyba,ze ta fibroplasia guza na melanofagi to wlasnie naciekanie naczyn...hmmm??
_________________
1990
 
Edka77 



Dołączyła: 18 Sie 2018
Posty: 78
Pomogła: 7 razy

 #6  Wysłany: 2018-11-21, 12:40  


Z wyniku: Hier auch oberflächlich Tumorfibroplsie sowie einzelne melanofage.
Tłum.:Tutaj także powierzchowna fibroblastoma guza, jak również pojedyncze melanofagi.
 
1990 


Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 46

 #7  Wysłany: 2018-11-21, 12:51  


czyli to nacieki na naczynia? bo juz gubie w tym

[ Dodano: 2018-11-21, 12:52 ]
wiesz co t odokladnie oznacza : tutaj rozwniez fibroplasia guza na pojedyncze melanofagi. tak to brzmi dokładnie
_________________
1990
 
Edka77 



Dołączyła: 18 Sie 2018
Posty: 78
Pomogła: 7 razy

 #8  Wysłany: 2018-11-21, 13:12  


Poczekaj aż odpowie Marzena albo Missy ja nie chcę się za bardzo angażować.Nie jestem lekarzem i też nie znam dobrze języka niemieckiego. Komuś coś źle powiedzieć to tak jakby wydać na niego wyrok a nie chcę żebyś miała ból głowy przez moje błędne tłumaczenie. Poczekaj na odzew innych.
 
1990 


Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 46

 #9  Wysłany: 2018-11-21, 13:19  


ok, ok dzikeuje Ci bardzo za pomoc. MOże faktycznie sie jeszcze ktos odezwie
_________________
1990
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #10  Wysłany: 2018-11-21, 21:43  


Edka77 napisał/a:
Poczekaj aż odpowie Marzena

Przykro mi nie pomogę, nie znam niemieckiego.
 
1990 


Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 46

 #11  Wysłany: 2018-11-21, 21:46  


Ale mimo tego dziekuje Pani za checi. Dalej mnie nurtuje pytanie czemu nie mam oznaczonego czy czerniak naciekal na naczynia czy tez nie
_________________
1990
 
Edka77 



Dołączyła: 18 Sie 2018
Posty: 78
Pomogła: 7 razy

 #12  Wysłany: 2018-11-21, 22:00  


Tam w wyniku wydaje mi się że jest coś co brzmi jak by chcieli napisać o naciekaniu, trzeba w całości dobrze to przetłumaczyć a później poskładać w jedną całość. spróbuję to ogarnąć, nie obiecuję że dzisiaj.
 
1990 


Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 46

 #13  Wysłany: 2018-11-21, 22:02  


Nawet nie strasz

[ Dodano: 2018-11-21, 22:09 ]
Wycinek, pokryty regularnie,
warstwowym, wiklinowej formy, ze zrogowaciałą strukturą naskurkiem.
W centrum częściowo nieostro zakończona, symetryzna melanocytarna zmiana, powstała z
(junktional abortiven Typ A - Naevuszellnestern und dermal adnexotropen,
lockeren Aggregaten monomorpher Typ B - Naevuszellen, welche zur Tiefe hin ausreifen .... ( już wiem:)
("Nävuszellnävus" to jest myszka- to znamie od urodzenia a Nävuszellen to są te komórki, które je tworzą :)
Powierzchownie pojedyncze komorki pochłaniające melanine. Centralnie znajduje się
jedna, której naskórek jest grudkowato wybrzuszony,zdolnośc rozmnazania się komórek
nietypowych przypominających nabłonek komórek zawierających i produkujących melaninę z (junktionalen) częściowo łączycymi się
nieregularnymi gniazdami jak i również (lentiginos) rozłożonymi pojedynczymi komórkami.

Gniazda z (dyskohäsiv, epitheloiden) komórkami, z pęcherzykowymi jądrami z prominentnymi eozynofilowymi "Nucleolen"
Tutaj również powierzchownie "Tumorfibroplasie" jak i równiez pojedyncze komórki pochłaniające melaninę.
Bez oznak do skórnej mitozy (podziału komórek) ani owrzodzenia.
Maxymalnie głęboko wnikająca wynosi 0,7mm.
W dalszym "Immunhistochemischen" zabarwieniu skórna grupa komórek tworzących znamię jest negatywna z HMB45,
których złośliwa grupa jest do rozpoznania bardziej ogniskowo, jako słaba pozytywnie.
W dalszym zabarwieniach z p21 i p16 złośliwe grupy nie występują.

[ Dodano: 2018-11-21, 22:10 ]
To przetlumaczony opis. I dalej nw czy naciekal naczynia czy tez nie
_________________
1990
 
Edka77 



Dołączyła: 18 Sie 2018
Posty: 78
Pomogła: 7 razy

 #14  Wysłany: 2018-11-21, 23:18  


Nie,nie straszę tylko chciałam powiedzieć że coś mi się przewinęło co mogło mieć sens że naciekanie negatywne.
W innych językach czasami trzeba się domyślać że to o to chodzi o czym myślimy. Moim zdaniem nie powinnaś się martwić.
Mówisz,że to była "myszka" od urodzenia i ja rozdrapałaś? Teraz czerniak. Wiesz moja historia jest podobna...Miałam wycinane znamie i okreslili je jako Spitz a po roku zaczęło rosnąć coś na bliznie. Moje podejrzenie było takie, że gdybym tego nie ruszyła to nie byłoby czerniaka. Lekarz wycinajac,a tym samym ty rozdrapujac zafundowałyśmy sobie czerniaki. A mamy mówiły nie drap pieprzyków! Moje podejrzenia nabierają kolorów.
Tak czy siak musisz poszerzyć margines...takie są wytyczne. U Ciebie dość dużo skóry wycieli już za pierwszym razem więc nie wiem czy to pod plastykę nie podchodzi.
Coś mówili ci o poszerzeniu marginesu?

[ Dodano: 2018-11-21, 23:21 ]
A miałaś jakieś badania kontrolne? I miałam jeszcze napisać że wydaje mi się jak nie ma mitoz-podzialu komórek i owrzodzenia to raczej nic nie powinno naciekać ...tak na logikę biorę. A sama w strachu żyje i tak pewnie będzie długo,długo.
 
1990 


Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 46

 #15  Wysłany: 2018-11-22, 06:47  


Mialam to wycięte w specjalistycznym szpitalu dermatologicznym.

[ Dodano: 2018-11-22, 06:49 ]
Mialam to wycięte w specjalistycznym szpitalu dermatologicznym.mialam usg węzłów chlonnych, tk, usg brzucha i usg blizny i teraZ kontrola pieprzykow
_________________
1990
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group