1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o ukierunkowanie mnie od czego zacząć leczenie
Autor Wiadomość
Ale 


Dołączyła: 25 Mar 2015
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2015-03-25, 13:34  Prośba o ukierunkowanie mnie od czego zacząć leczenie


Witam Wszystkich,
Postanowiłam skorzystać z pomocy tego forum, gdyż nie wiem od czego powinnam zacząć żeby upewnić się że z moimi płucami nic się nie dzieje.

Zaczęło się od tego, że lekarz stwierdził nipokojące zmiany w mojej wątrobie. Zdiagnozował je że mogą to być przeżuty meta, w związku z czym zaczęłam robić badania w poszukiwaniu pierwotnego źródła. Badania niczego nie wykazały poza maleńkim guzem w płucach i lekarze uznali że podejrzane zmiany w wątrobie to naczyniaki. Nikt z lekarzy rok temu nie zwracał uwagi na ten guz bo jest za małych rozmiarów żeby coś zdiagnozować. Ale mnie on bardzo niepokoi, zwłaszcza że od pół roku męczy mnie kaszel w nocy i nad ranem, do tego mam silne swędzenie pleców. Byłam u pulmonologa ale Pani doktor powiedziała mi cytuję "guz nie kaszle" a ze świądu to ona mnie nie wyleczy a najlepiej żebym przebadała się laryngologicznie. Sama nie wiem co mam robić
Dla lepszego zrozumienia tego co napisałam załączam TK płuc
Proszę o poradę jakie badania powinnam wykonać żeby wykluczyć że guz w płucach to rak

Serdecznie Pozdrawiam
Ale



PL10254_2015-02-24_16-24-55.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1122 raz(y) 1,17 MB

_________________
Pozdrawiam,
Ale
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2015-03-25, 14:04  


Praktycznie to już to sama zrobiłaś, jeżeli guz nie zwiększył swojej objętości przez rok to z dużym prawdopodobieństwem możesz założyć że to nie rak. Tej wielkości guzek prawie zawsze jest do obserwacji. Natomiast swędzenie skóry jest jednym z objawów niewydolności wątroby i te "meta-naczyniaki" powinny być zweryfikowane po roku. Ale z pewnym optymizmem, nieleczone meta do wątroby to też rosną w tempie miesięcy a nie lat.

Jeżeli tak bardzo Cię te płuca niepokoją możesz powtórzyć TK (ale raczej HCRT) za rok, a jak zupełnie spać nie możesz to po 6 mies od ostatniego badania.
_________________
sprzątnięta
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #3  Wysłany: 2015-03-25, 14:08  


Ale, Tk jest z czerwca 2014r.
Trudno jest się odnieśc do tak starego badania.
Trzeba badanie powtórzyc i rozszerzyc dalszą diagnozę.

Pozdrawiam i witam na forum
 
butterfly12 


Dołączyła: 13 Sty 2015
Posty: 91
Pomogła: 9 razy

 #4  Wysłany: 2015-03-25, 19:14  


Badałaś tarczycę? w wyniku była niejednorodna...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2015-03-25, 19:16  


Po powyższym TK z 06.2014 powinno być wykonane w odstępie 3-4 miesięcy kontrolne TK z kontrastem.
Co z tarczycą, była diagnozowana?
I co działo się przez ok. rok od tego wyniku, robiłaś jakieś badania?
_________________
 
Ale 


Dołączyła: 25 Mar 2015
Posty: 2

 #6  Wysłany: 2015-03-25, 20:20  dziekuję


gaba napisał/a:
Praktycznie to już to sama zrobiłaś, jeżeli guz nie zwiększył swojej objętości przez rok to z dużym prawdopodobieństwem możesz założyć że to nie rak. Tej wielkości guzek prawie zawsze jest do obserwacji. Natomiast swędzenie skóry jest jednym z objawów niewydolności wątroby i te "meta-naczyniaki" powinny być zweryfikowane po roku. Ale z pewnym optymizmem, nieleczone meta do wątroby to też rosną w tempie miesięcy a nie lat.

Jeżeli tak bardzo Cię te płuca niepokoją możesz powtórzyć TK (ale raczej HCRT) za rok, a jak zupełnie spać nie możesz to po 6 mies od ostatniego badania.


Dziekuję Gaba. Własnie jutro mam wizytę u onkologa. Będę starała się uzyskać skierowanie na TK. Co to jest za badanie HCRT?
Pozdrawiam
Ale

[ Dodano: 2015-03-25, 20:58 ]
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Kontynując temat mojego leczenia to przez około pół roku od wykonania TK trwało diagnozowanie zmian w wątrobie. Później zaczęły się problemy ze swędzeniem pleców, bóle stopy z obrzękiem i znów kolejne wizyty u lekarzy ktore niczego nie wyjaśniły. Ostatnio byłam u pulmonologa ale lekarz wcale nie przejęła sie moim guzem, jedynie zwróciła uwagę na guzy w tarczycy. Powiedziałam że miałam robioną biopsje cienkoigłową guzka tarczycy w marcu 2013 i usg tarczycy w czerwcu 2014 i z tymi wynikami byłam u endokrynologa, ktory powiedział mi że tarczyca jest na razie do obserwacji, to nic nie powiedziała, ale faktycznie może powinnam ponownie przebadać się u endokrynologa.

Serdecznie pozdrawiam,
Ale
_________________
Pozdrawiam,
Ale
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group