1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2015-01-06, 11:27
Trauma przed kontrolą
Autor Wiadomość
etienee 


Dołączyła: 28 Sie 2013
Posty: 33
Skąd: Kraków
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2015-01-06, 11:21  Trauma przed kontrolą


Bardzo boje sie kontroli, po traumach jakie przezyłam na Gancarskiej w Krakowie.
Brak intymności, wychodzacy lekarz, wchodzacy do gabinetu. Brak zrozumienia rozmowy.
Gdy sie juz wybrałam, tak mnie rozbolał brzuch, robiło mi sie niedobrze, nie poszłam.
_________________
Teresa
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #2  Wysłany: 2015-01-06, 11:40  


etienee,
walcz o swoje zdrowie.

Masz prawo oczekiwać, aby badanie przeprowadzono z poszanowaniem intymności i godności, Do tego służą m.in. parawan lub inne osłony. To co się dzieje w gabinecie - to oznacza naruszenie prawa do intymności.

W internecie jest wiele tematów o prawach pacjenta do intymności. Co robić i jak się bronić przed takim traktowaniem... ?

Pozdrawiam serdecznie
_________________
Aegrotus sacra est...
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #3  Wysłany: 2015-01-06, 11:56  


No niestety muszę zgodzić się z autorką. W szpitalach, przychodniach bardzo często brak jest tej intymności. Bardzo często ostatnio gościłam w szpitalu i było mi wstyd, nieprzyjemnie i czułam się mocno zażenowana jak lekarze, pielęgniarki postępują z pacjentami. Mycie, badanie, zmienianie pampersów. Wiele razy są to starsi ludzie, którzy są tak słabi, wystraszeni i bez sił, że nie potrafią zwrócić szanownemu personelowi medycznemu uwagi, że chcą parawanu, jakiegoś zasłonięcia i wykonaniu danej czynności, nie rzadko dla nich upokarzającej bardziej w warunkach intymnych.

Jolana ma rację, że trzeba zwrócić uwagę, tylko czasami ten strach, żeby się nie narazić, żeby lekarz nie warczał a i nie zawsze uszanuje się nasze prawo. Różnie z tym niestety jest.

Etienee, po prostu grzecznie ale stanowczo zwróć uwagę, że prosisz o poszanowanie Twojej intymności, bo denerwujesz się nie tylko samym badaniem ale i tym co się wokół Ciebie dzieje. Myślę, że uszanują Twoją wolę, trzeba mówić, co Ci nie pasuje, to Twoje zdrowie i życie i badaj się walcząc o swoje zdrowie.

Pozdrawiam
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #4  Wysłany: 2015-01-07, 10:47  


marzena66 napisał/a:
W szpitalach, przychodniach bardzo często brak jest tej intymności.

Ostatnio zemdlała u nas starsza kobieta w kościele.
Personel medyczny wyniósł ją na noszach z aparaturą i ODKRYTYMI piersiami przez cały kościół wypełniony po brzegi ludźmi.
Ja byłam w szoku.
 
etienee 


Dołączyła: 28 Sie 2013
Posty: 33
Skąd: Kraków
Pomogła: 1 raz

 #5  Wysłany: 2015-01-09, 23:59  prawa pacjentki


Lekarze mają gdzieś. Ach szkoda pisac. Nie wiem co robic. Boje sie szpitali i lekarzy,
dlatego ze zbagatelizowali moje objawy. Choroby spadły na mnie jak grom z jasnego nieba.
Cytologia II potem rak, problemy z watrobą pózniej wirus.
Nie mam jak iśc, bo nie mam z kim zostawić córki, nie mam żadnej pomocy. Mama ma 83 lata, zas syn ciagle zajety, praca, uczelnia. Mąż mnie zostawił jak sie urodziło niepełnosprawne dziecko, jestem kompletnie sama ze swoimi problemami.
_________________
Teresa
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #6  Wysłany: 2015-01-10, 06:52  


Etienee nie możesz "nie mieć czasu" dla siebie. Nie tylko powinnaś walczyć o swoje zdrowie/życie dla siebie ale masz jeszcze córkę (niepełnosprawną, jak napisałaś) i dla niej też musisz być zdrowa. Mama wiekowa rozumiem, syn pewnie jakbyś poprosiła, że masz wizytę u lekarza zostałby z siostrą a jeśli nie to może jakaś koleżanka/przyjaciółka/sąsiadka zaopiekowałaby się córką kiedy Ty musisz polecieć do lekarza. Swój strach przed lekarzami i szpitalami trzeba pokonać dla swojego dobra. Czy nic nie robienie, wybranie opcji boję się lekarzy, nie mam z kim zostawić dziecka da Ci zdrowie, pomoże Ci? na pewno nie, musisz walczyć o siebie, rezygnacja z wszystkiego doprowadzi Cię do pogorszenia stanu zdrowia albo śmierci, gorzka prawda ale prawdziwa. Chyba jakiś depresyjny stan Ci się wkradł i zniechęcenie do wszystkiego?

Działaj, walcz i podnieś się na nogi, walcz o siebie, pozdrawiam.
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #7  Wysłany: 2015-01-10, 12:48  


Bardzo dobrze odpowiedziała CiMarzena.
Przed badaniem poproś o parawan. I tyle.
_________________
Aegrotus sacra est...
 
Kwojtowicz 


Dołączył: 17 Sty 2015
Posty: 1

 #8  Wysłany: 2015-01-17, 01:29  


Poproś o parawan, ewentualnie jakąłś inną zasłonkę. Masz do tego prawo.
_________________
Link usunięty - nieuzgodniona z Administracją Forum reklama.
 
etienee 


Dołączyła: 28 Sie 2013
Posty: 33
Skąd: Kraków
Pomogła: 1 raz

 #9  Wysłany: 2015-11-11, 19:47  NO i byłam


Tak chodze ale zmusiła mnie sytuacja,nie choroba.W ZUS zażądano dokumentacji medycznej z C.O Kraków,wiec musze chodziąc.
Bardzo sie boję,nawrotu przerzutów. Ludzie jak tam czy macie powikłania po radioterapii szyjki macicy i jakie.
_________________
Teresa
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group