1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
skaczące ciśnienie krwi
Autor Wiadomość
organika 


Dołączyła: 13 Paź 2013
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2014-01-03, 11:51  skaczące ciśnienie krwi


Witam,
może ktoś mi powie jak walczyć ze skokami ciśnienia? Po każdym kursie chemioterapii moja Mama ma problemy z bardzo nieprzewidywalnym ciśnieniem krwi. Raz jest to 178/90 żeby za niedługi czas spaść aż do 105/80.
Wcześniej miała zawsze pod ręką tabletki w razie podwyższonego ciśnienia, ale były przyjmowane sporadycznie. Teraz to zupełnie nie wiadomo w którą stronę iść. Przy wysokim ciśnieniu po przyjęciu tabletki, ciśnienie spada do wartości prawidłowych, aby następnie w krótkim czasie spaść do bardzo niskiego.

Kardiolog, który opiekuje się nami, podtrzymał leki już wcześniej przyjmowane.

Może ktoś umiałby powiedzieć jak sobie radzić w takich momentach? Szczególnie w czasie kedy jest stanowczo za niskie.
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #2  Wysłany: 2014-01-03, 12:10  


Z ciśnieniem przy leczeniu, a zwłaszcza po zakończonym, należny bardzo uważać. Brałem leki na nadciśnienie na długo przed chemioterapią i radioterapią. W czasie leczenia, dwa miesiące; też w DCO zalecono mi branie nadal leków na nadciśnienie i codziennie miałem badane. Pod koniec leczenia musiałem odstawić leki na nadciśnienie całkowicie i przez dwa lata nie stosowałem ich wcale. Bardzo często miałem bardzo niskie ciśnienie i chodziłem wręcz po 'ścianie'. Po prostu w naszym organizmie zachodzą duże zmiany... Dopiero teraz po 26 m-ch od zakończenia leczenia, ciśnienie zaczyna mi powoli wzrastać i wracam do słabych, przepisanych przez lekarza leków. Pamiętać jednak należy, że każdy z nas ma inny organizm i nie wolno ' nas porównywać'.
Na pewno niezbędne jest stałe kontrolowanie ciśnienia i reagowanie na zachodzące zmiany....
Wszystkiego dobrego
:flower:
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #3  Wysłany: 2014-01-03, 13:27  


Poproście o Echo serca.
U męża w czasie takiego badania wyszło, że ciśnienie w sercu jest duże pomimo, że na obwodzie było niskie. I leki kazali brac
 
francheska 


Dołączyła: 17 Maj 2014
Posty: 24

 #4  Wysłany: 2014-12-26, 19:23  


no tak zazwyczaj to jest tak, że jak już sie cos dzieje to dopiero ludzie zwracają większą uwage na zdrowie. Pamietajcie, że odpowiednia dieta zgodna z indywidualnym kodem metabolicznym potrafi utrzymać nasze zdrowie w pełnej harmonii
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #5  Wysłany: 2014-12-26, 22:53  


Ani 178/90 ani 105/80 nie jest ciśnieniem wymagającym jakiejkolwiek interwencji i niczym nie zagraża. Jeżeli to 178/90 utrzymuje się długo (kilka dni) to można próbować jakichś herbatek ziołowych uspakajająco- moczopędnych. Jeżeli to podwyższone ciśnienie samo się obniża po pewnym czasie to nic nie trzeba robić. Organizm ludzki to nie maszyna którą ustawia się tabletkami. W stanie podwyższonego ciśnienia należy po prostu unikać wysiłków (np nie nosić ciężkich zakupów lub podnosić dziecka).

[ Dodano: 2014-12-26, 23:06 ]
Ciśnienie niskie wymagające interwencji jest zależne od chorego ale to zawsze poniżej 80/50 wtedy tak na szybko to należy podać kostkę rosołową rozpuszczoną w szklance ciepłej wody. Skutek powinien być już po kilkunastu minutach. Jeżeli jest jakaś Twoja czynność która denerwuje chorą to wykonanie tego (porządne zdenerwowanie chorej) daje efekt natychmiastowy. Czy Ty wykonujesz 2 pomiary (drugi po ok 2 min)? Czasami chory zdenerwowany niskim ciśnieniem już w następnym pomiarze ma ciśnienie wyższe.
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group