DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3081
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
gaba

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 43879

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: Wczoraj 22:51   Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
GRATULACJE
  Temat: Koronawirus a nowotwór
gaba

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 601

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: Wczoraj 22:49   Temat: Koronawirus a nowotwór
Jednym podają innym odraczają, na pewno teraz odraczają częściej.
  Temat: Rak wnęki prawej centralny o trudnym położeniu
gaba

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 1921

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-03-24, 15:06   Temat: Rak wnęki prawej centralny o trudnym położeniu
Można założyć drugą kartę, a ja mam np 3 ale lekarz musi przy zakładaniu wymyślić inne podejrzenie, a w płucach o to trudno. Rak płuc to rak płuc, nie wpisze Ci gardła.
  Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
gaba

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 43879

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-03-24, 15:00   Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
Może, nie grzeb sam bo od ubiegłego wieku wiadomo że rany po nowotworze paprzą się, w zaraniach dziejów chirurdzy na tej podstawie orzekali raka. Zrobisz Sobie przetokę i będzie kłopot.

Cierpliwości życzę i oczywiście długiego życiorysu.
  Temat: Rak wnęki prawej centralny o trudnym położeniu
gaba

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 1921

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-03-23, 22:38   Temat: Rak wnęki prawej centralny o trudnym położeniu
Nie daj Boże leczy się na Wołoskiej? Oni nagle zmienili profil i zaczęli "czyścić" teren (z pacjentów ). Ale gdzie indziej jest to samo, wszędzie ograniczają pod pretekstem tego koronawirusa. Więc po prostu ktoś upoważniony sprawdził dokumentację i poskreślał wszystkich na których znalazł pretekst. O tyle niewygodnie dla Was że na to samo rozpoznanie nie można założyć następnej karty przez 2 lata. Prawdopodobnie teraz Cię nawet nie wpuszczą na teren. Ale masz skierowanie na NFZ, zróbcie to badanie (5 tys piechotą nie chodzi), wynik będzie raczej jednoznaczny nowotwór złośliwy czy nie. Jeżeli będzie to rak to leczenie będzie przysługiwało, z DiLO lub bez.
Na każdy opis teraz trzeba czekać, z radiologami jest tragedia. Po prostu musisz się zapytać ile się czeka, jeżeli dłużej niż 4 tyg to należy podziękować.

Ja robiłam prywatnie PET CT w CO w Bydgoszczy, tego wyniku nikt nie kwestionuje bo oni mają największe w kraju doświadczenie.

A tak na marginesie: Znalazłaś przyjmującego dentystę? Bo ja to tylko widzę kartki że w trosce o pacjentów gabinet zamknięty do odwołania.
  Temat: rak jajnika pT3b
gaba

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 15784

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-03-23, 22:01   Temat: rak jajnika pT3b
Po to tą chemię podają żeby zmniejszyć dolegliwości. I przy okazji zatrzymać dalszy wzrost, a jak się uda to trochę cofnąć zmiany.Przy raku jajnika to nadmierne gazy i inne kłopoty związane z układem trawiennym są zwykle pierwszym objawem. Chora powinna unikać węglowodanów prostych i przestawić się na warzywa, mięso i tylko trochę kasz. Lactoluloza oczywiście pomoże, ale należy wszystko regulować odpowiednią dietą. Jak teraz bierze chemię to te zalecane 2 litry płynów powinny same w sobie pomóc. Do tego pomarańcze i jabłka (nie soki), trochę bananów. Większość raków jajnika rośnie bardzo szybko i stres lub jego brak nie ma na to wpływu. Jeżeli już występuje zanik mięśni (chude nogi i ramiona) to minimum jeden nutridrink białkowy dziennie jest konieczny.
  Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
gaba

Odpowiedzi: 122
Wyświetleń: 43879

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-03-18, 11:59   Temat: Rak pierwotny wątroby - terapia Nexavarem
z taką ilością płynu nic się nie robi, ale możesz porozmawiać z lekarzem czy nie warto sprawdzić co to za płyn, wg tego opisu nie powinno być to trudne. "Częściowo wnika w kierunku guza, częściowo podskórnie", płyn bardzo dobrze widać u usg więc biopsja powinna być łatwa.
  Temat: rak jajnika pT3b
gaba

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 15784

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-03-17, 16:41   Temat: rak jajnika pT3b
Tak dużych zmian chemią się nie wyleczy. Natomiast poprzednia dobra i długa odpowiedź na platynę daje nadzieję na częściowe cofnięcie zmian, jeżeli chory jest w dobrym stanie to chemia paliatywna nie różni się niczym od zwykłej. Teraz będzie się liczyć stan chorej, nie będzie (a raczej nie powinno być) podawania chemii za wszelką cenę.
  Temat: Forum w czasach wirusa
gaba

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 502

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2020-03-14, 18:12   Temat: Forum w czasach wirusa
Trochę się boję, czy da się wyłączyć cały kraj? Ofiar może być więcej niż od koronawirusa. Odwołano mi 2 wizyty u specjalistów (czekałam parę miesięcy na tą z NFZ) w tym jedną w gabinecie prywatnym. U mojego POZ wszystkie gabinety zamknięte, pacjentów nie ma, lekarzy nie widać, obecna nabzdyczona rejestratorka i kierowniczka spławiająca wszystkich na e-recepty. Bank przysłał mi sms z prośbą żeby nie odwiedzać oddziałów, zapraszają na bankowość on-line. Biblioteki też zamknięte.
Wczoraj w parku spotkałam 4 osobową rodzinę niefortunnych turystów, rozmawialiśmy chwilę. Mieli jeszcze 5 dni do wylotu, ale zastanawiali się co robić bo wszystkie muzea i atrakcje turystyczne zamknięte, skarżyli się że jedyne co im pozostało to wizytowanie knajp. Jutro muszę wymyślić jakąś trasę żeby ich broń Boże nie spotkać.

Jedyne co dobre teraz, to powietrze w W-wie, oddycham pełną piersią i uświadamiam sobie jak byłam dotychczas przyduszona spalinami.
  Temat: rak jajnika pT3b
gaba

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 15784

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-03-13, 17:00   Temat: rak jajnika pT3b
95% albo i więcej onkologów bazuje tylko na opisach, nawet nie próbuje obejrzeć płytki, robią to tylko niektórzy chirurdzy i specjaliści od płuc.
  Temat: Guz jajnika
gaba

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8623

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-03-11, 09:38   Temat: Guz jajnika
No to jest pytanie dlaczego lekarka nie zastosowała go w trakcie chemioterapii? Mnie się to tłumaczenie wydaje mętne. Jest infolinia NFZ 800 190 590, przy odrobinie cierpliwości można się dodzwonić i nie wspominając o tym komunikacie lekarza wypytać o wszystkie możliwości refundacji.
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
gaba

Odpowiedzi: 96
Wyświetleń: 25930

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-02-27, 20:45   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
No i mam wynik CT, niestety jest progresja, obiecałam sobie że będę się martwić. Tylko że tym razem nie mam pomysłu co dalej i co gorsza nie mam pojęcia co mi mogą zaproponować. W literaturze stoi jak byk : platinum resistant ovary cancer is a challenge. I specjalnie nie ma informacji jak to wyzwanie podejmować.A jeszcze w moim wypadku nie ma pewności że to rak jajnika, a lekarze wątpią że to jest platinum resistant.

[ Dodano: 2020-02-27, 20:49 ]
ale na szczęście w wątrobie nie ma zmian, płynu jest niewielka ilość a CA 125 wynosi 15. Czyli powolutku raczek się rozwija.
  Temat: Wznowa raka nerki, a nadużywanie alkoholu?
gaba

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 607

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2020-02-27, 11:49   Temat: Wznowa raka nerki, a nadużywanie alkoholu?
Na samego raka nie szkodzi ani nie poprawia, a na ogólny stan zdrowia to zależy jak silnie się zatruwa (promile) i jak długo to trwa. Jest nadzieja że do operacji nie zdąży zniszczyć sobie organizmu i nie zostanie zdyskwalifikowany.
  Temat: Nowotwór płuc mojego taty
gaba

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 6340

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-02-26, 18:27   Temat: Nowotwór płuc mojego taty
Trzeba powiedzieć Tacie że jeżeli nie będzie dużo pił i dużo sikał to resztki związków platyny będą mu zalegać w organizmie i będzie się dużo gorzej czuł, platynę natychmiast po podaniu należy jak najdokładniej wypłukiwać. A jeżeli cukier mu za bardzo wzrośnie to lekarze po prostu nie podadzą chemii, bo przecież sprawdzają przed każdą chemią. Moim zdaniem proszenie jest dużo mniej skuteczne niż straszenie konsekwencjami. Jako premedykację przed karboplatyną podają najczęściej steryd, czy on zbadał sobie cukier jak tak źle się czuł? Mógł mieć bardzo wysoki (stąd złe samopoczucie) i jak się przegłodził to wrócił do względnej normy. Zwykle karboplatyna jest znacznie lepiej tolerowana niż cisplatyna, tylko te sterydy: najpierw jest super samopoczucie a później dół.
  Temat: Jajnik IV
gaba

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 19819

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-02-23, 13:23   Temat: Jajnik IV
quena, ja się doczytałam że producent karboplatyny zaleca kursy co 4 tyg, nie dociekałam dlaczego powszechna praktyka to 3 tyg, ale opóźnienie o 1 tydz raczej nie szkodzi.
Opisałam to strasznie dawno na forum, ale powtórz to Cioci. Miałam nieudaną operację i poszłam do Kierownika Kliniki ze skargą, coś tam musiało się dziać. Jakiś czas później wyznaczono mi odległy termin na radioterapię, poszłam do lekarza a on: "to pani jest ta co narozrabiała? Proszę przyjść w najbliższy poniedziałek" Czasami tak trzeba. A i jeszcze jedna zupełnie świeża obserwacja: Pacjenci którzy przychodzą z osobą towarzyszącą zawsze siedzą w gabinecie dłużej.
Dla niemowląt to trzeba uważać żeby to były wyroby tylko warzywne, owocowe lub czysto mięsne, producenci dodają mnóstwo różnych frakcji mlecznych, a osoba 70+ znacznie gorzej toleruje laktozę niż niemowlak. Ja zawsze wszystkim polecam jogurt grecki, łatwo wchodzi i ma dużą wartość odżywczą. Jak Ci się chce i masz możliwości to 22.02.2018 do Gazety Wyborczej był dodatek o żywieniu chorych na raka. Dieta w trakcie chemii i choroby jest zupełnie inna niż ta zalecana jako "antyrakowa" dla ludzi zdrowych.
 
Strona 1 z 206
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group