1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
ela1

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299497

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-06-30, 23:17   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Składaj odwołanie. Tak jak napisała madzia, opis musi być w takiej formie, aby nie dawał złudzeń orzecznikowy. Jeżeli jeszcze masz uszkodzony słuch, to też trzeba napisać. W sunie to ważne jest zdanie : potrzebuje osoby do pomocy w codziennych czynnościach - coś w tym rodzaju.
Pisz co załatwiłeś :)
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
ela1

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299497

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-06-30, 23:08   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Damiano18, przeważnie opisuje lekarz prowadzący, bo wie wszystko na temat choroby. Opisuje jeden lekarz. Może opis był mniej szczegółowy ?
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
ela1

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299497

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-06-29, 23:49   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Damiano18, na odwołanie masz chyba 2 tygodnie. Odwołuj się nie masz nic do stracenia.

pozdrawiam
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
ela1

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299497

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-04-16, 22:13   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
doris123, jeżeli orzecznik dał Ci decyzje, nam dał, to nie czekaj na pismo, tylko odrazu niech mamusia zaniesie do ZUS. Będzie znacznie szybciej. Nam tak właśnie lek. orzecznik tak doradził.
Fajnie, że masz to za sobą.
pozdrawiam
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
ela1

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299497

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-02-28, 17:10   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Dom,nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi ?
Rente załatwia się w ZUS-ie, a zapomoge w Ośrodku Pomocy Spolecznej.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
ela1

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299497

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-02-24, 22:35   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
doris123, tak to jest z papierkami. Wydaje mi się, że jak mamcia doniosła przed 18 lutym, to to RP zostanie wzięte pod uwage,
Nie martw się bo nawet jak nie, to ponownie przeliczą i wyrównają.
To akurat najmniejsze zmartwienie.
Powinnaś dostać całkowitą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji......
Gdyby nie ten papierek to już byś miała komisje.
pozdrawiam
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
ela1

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299497

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-01-31, 23:56   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
OLA1, Pracownik może otrzymać zwolnienie lekarskie na chorego członka rodziny.
Za okres zwolnienia lekarskiego, przysługuje zasiłek opiekuńczy w wys. 80 % podstawy wymiaru zasiłku, płatny przez ZUS maksymalnie przez 14 dni.
pozdrawiam
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
ela1

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299497

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-01-07, 14:59   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
doris123 napisał/a:
orzeczenie czeka się 2-3 miesiące

Nie martw się, mi też tak mówili a czekaliśmy 1miesiąc.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
ela1

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299497

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2011-01-07, 13:29   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
doris123 napisał/a:
a od ostatniego ( i obecnego) pracodawcy załączę druk RP-7 ?
z adnotacją, kiedy (data) mija 182 dni chorobowego.
Nie dopisali mi i musiałam biegać.
Powodzenia.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
ela1

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299497

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-12-29, 21:28   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
edi napisał/a:
Waloryzacja świadczeń jest przeprowadzana "z urzędu", bez naszego udziału

O to mnie interesuje, dzięki za info :mrgreen:
buziaczki
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
ela1

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299497

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-12-29, 00:04   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
doris123, Zaznacz optymalnie- tj najlepsze. Zanim dasz świadectwa pracy, to sobie wszystkie zeskanuj, lub skseruj bo orginały musisz dać. Sprawdz, czy na swiadectwach są wszystkie pieczatki.....
Do wysokości renty, liczy się każdy przepracowany rok, miesiąc, dzień.
Jakby co to pytaj :-D
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
ela1

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299497

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-12-28, 18:55   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
doris w żadnym wypadku nie potrzeba aktu urodzenia.
Nieraz jest tak, że pacjenci leczeni są w przychodniach przyszpitalnych itp.. to wtedy nie maja żadnych wypisów w domu, my wszystkie wypisy i badania dostawalismy do ręki i to właśnie dostarczałam w Zusie. No i przedewszystkim opinia lekarza, lekarz opiniujący może napisać, że nie możesz pojechać na komisje wtedy zaocznie i szybciej będzie. Poproś lekarza napewno zaznaczy, przecież bierzesz kochana chemie i nie jesteś w stanie jechać.
pozdrawiam
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
ela1

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299497

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-12-28, 17:44   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Edi ma racje potrzebne są wszystkie wypisy szpitalne, tomografy, badania itp. -to jest ta kartoteka szpitalna. Ja zanosiłam do ZUS i to sobie sami kserowali. Lepiej zanieść to wcześniej, bo wtedy lekarz przed komisją, będzie miał obraz choroby. Ze sobą wzieliśmy, tylko bieżący wypis ze szpitala.
pozdrawiam
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
ela1

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299497

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-12-23, 20:24   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
doris123, Powiem Ci jak było u nas. Zakład pracy wystawił nam papierki o Swiadczenie Rehabilitacyjne, które zaniosłam do ZUS-u. Lekarz na komisji (bardzo miły) powiedział, ponieważ mężuś bierze chemie i choroba (rak płuc) odrzuca swiadczenie reh. i napisał: brak okolicznośći uzasadniających ustalenie uprawnień do Swiadczenia rehabili.. i orzeka całkowitą niezdolność do pracy i niezdolność do samodzielnej egzystencji. Z orzeczeniem( za radą lekarza)- nie czekając na oficjalne pismo, z orzeczeniem poszłam do ZUS-u i złożyłam papierki o rente.
"abssenteizm" udzieliła mi wskazówek jak się zachować na komisji, z których skorzystaliśmy. Nie wiem co zadziałało, ale po czytaniu o komisjach w zusie to :shock:
Na komisje składaj papierki ok 6 tygodni wcześniej niż upłynie 182 chorobowego.
Dostaliśmy zwrot pieniążków za dojazd.
pozdrawiam
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
ela1

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 299497

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2010-07-24, 17:21   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Dzięki dziewczyny za pomoc. Orzeczono całkowitą niezdolnośc do pracy i odrazu zasiłek. Miałam troche problemy z papierkami o rente, ale się nabiegałam. Ale wniosek przyjeli. Teraz musze jeszcze szukać w archiwach jednego świadectwa pracy. Nie uznali mi, bo nie było pieczątki imiennej tylko podpis, ale biurokracja.Chyba zbankrutuje na telefony.
Buźka
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group