1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 77
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak wątroby
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 51550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-06, 21:50   Temat: Rak wątroby
Tak ten wątek jest ważny ponieważ niektórzy lekarze, mogąc zastapić jakieś badanie innym nie decydują się na nic. Mój lekarz onkolog jest bardzo rozsądny, nawet dba o moją tylko jedną nerkę ciągle podkreślając, żebym i ja na nią uważała. Natomiast moja pani neurolog wiedząc, że mam jedną nerkę i jaką mam historię leczenia wysyłąla mnie w ciągu 1,5 miesiąca na tomograf głowy, potem rezonans głowy potem jeszcze angio tk. W końcu mój onkolog powiedział, że mam tego za dużo i czy ja podkreślam, że mam jedną nerkę, a ja zawsze to podkreślam bo wiem jak mi jest potrzebna. Więc w końcu trafiłam do nefrologa, który wypisał mi karteczkę, aby lekarze z rozwagą zlecali mi badania ze środkiem kontrastowym.
Mam nadzieję, ze napisałam ze zrozumieniem:)
Nie wiem czy nie powinniśmy poruszyć i porozmawiać na temat ilości wykonywanych badan itd w innym wątku:)
  Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 16822

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-06, 21:37   Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
ja miałam zmiany usuwane i pierwsze co po jak poszłam do onkologa to kierował na badania obrazowe....może akurat mój przypadek jest taki.....chociaż mojej koleżanki mama też przed chemią miała badania obrazowe....hm...dlatego napisałam, żeby jakiś lekarz się wypowiedział....może to tylko w niektórych rodzajach nowotworu....ale w zależności od danego przypadku....może ktoś mnie oświeci:):);):) ;)
  Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 16822

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-06, 20:39   Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
mówie na zasadzie doświadczeń swoich...a potem dodaje, że nie jestem lekarzem.....na tej zasadzie, którą sugerujesz..nikt nie powinien zabierać głosu..nawet lekarze....na ty forum.....tylko prowadzący....! takie jest moje stanowisko w tej sprawie! szkoda, ze nie czepiasz się osób które mówią coś i popełniają błey bo wiele takich znałazłam, że nigdy bym czegoś takiego nie wymyśliła.

[ Dodano: 2015-01-06, 20:43 ]
mój lekarz przed chemią kazał zrobić najpierw tk jb i rtg płuc i czekał na wyniki i z tym na konsylium jaki schemat ile chemii itd.
  Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 16822

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-06, 19:36   Temat: Wydzielony z tematu: pomoc w interpretacji wyników
Nie jestem onkologiem ani lekarzem ale powinno być tk przed samą chemią, żeby mieli jasność od czego startują i jakie ta chemia przynosi rezultaty:)-miejmy nadzieję:)Może jakiś onkolog się wypowie:)
  Temat: Rak piersi - jak wygląda leczenie?
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4723

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-06, 19:23   Temat: Rak piersi - jak wygląda leczenie?
Zgadzam się w 100 procntach z poprzednikiem. Pierwsze kroki trzeba skierować do onkologa klinicznego, nie wiadomo jakie dlasze zleci postepowanie. Nieraz zaczyna się leczenie od chemii...nieraz od operacji...
  Temat: Rak wątroby
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 51550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-06, 18:12   Temat: Rak wątroby
Oczywiście , że badania przy użyciu takich promieni jak w tk czy rtg jest szkodliwe. Jednak dzisiejsze promienie na pewno są ciut mniej szkodliwe niz kiedyś. To już jest kwestia wyboru pomiędzy tym co ważne jak napisałaś a ważniejsze. W tym przypadku ważniejsze jest zrobienie badań, więć trudno tutaj dyskutować. Nieraz można coś czymś zastąpić. Mnie również lekarz w lipcu powiedział, że będę świeciła niedługo i dlatego w listopadzie miałam tylko usg jamy brzusznej a nie tk. Teraz natomiast, mam podniesioną kreatyninę, a mam jedną nerkę i zamiast tk będę miała badanie PET-CT. Jeżeli się dal lekarze mogą coś zastąpić czymś. Ale to zależy od wielu rzeczy.
  Temat: Rak trzustki
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6139

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2015-01-06, 18:00   Temat: Rak trzustki
Morfologia w tym enzymy trzustkowe jakieś próby wątrobowe, oczywiście badania obrazowe zacząć od usg-wykluczyć inne narządy. Może powinnaś wybrać się do gastrologa w celu zebrania lepszych informacji. Czy masz się częściej badać, jakie badania robić. Czy jesteś w grupie ryzyka. Moze są jakieś badania w ttym kierunku-to już lekjarz ci powie.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2015-01-06, 22:43 ]
1. Bardzo jestem ciekawa, w jaki sposób w morfologii można wykryć raka trzustki.
2. Enzymy trzustkowe nie wchodzą w skład morfologii krwi (czy rozumiesz słowo "morfologia"? Obawiam się, że nie.)
3. Mam nadzieję, że Pastelowa ma wszystkie narządy wewnętrzne i wykonanie usg jej żadnego narządu nie wykluczy ;)


  Temat: Rak trzustki
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6139

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2015-01-05, 21:22   Temat: Rak trzustki
Moim zdaniem, chociaż nie jestem lekarzem, powinnaś się kontrolować częściej, zwłaszcza, że twoja mama zmarła w młodym wieku. Bóle pod zebrem mogą mieć różne przyczyny np: od nerki.
  Temat: interpretacja wyników
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5236

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2015-01-05, 19:32   Temat: interpretacja wyników
http://www.cravatfoundation.org/ Tu jest strona chorych na tą rzadką chorobę. Można strone przetłumaczyć. Potem się zarejestrować. I z tego co wyczytałam-mam nadzieję, bo tak szybciutko, można zadać pytanie lekarzom.
  Temat: Rak wątroby
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 51550

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-05, 19:13   Temat: Rak wątroby
"Obecnie w loży pooperacyjnej są pętle jelitowe, czy to coś normalnego?"

Tak, powiem prosto, jelita wskakują na wolne miejsce po operacji. U mnie też tak jest. Po usunięćiu nerki, w loży pooperacyjnej są pętle jelitowe. Nie można za dużo dźwigać bo to wszystko się układa i może się przepuklina zrobić. Ale może jakiś lekarz dokładniej się wypowie.

Wizyty na początku są tak co 3 lub 4 miesiące do kontroli u onkologa.
  Temat: Jak długo
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 17254

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2015-01-04, 22:36   Temat: Jak długo
Wiem, że jest ci trudno. I zgadzam się, że powinnaś zacząć jakąś terapię. Ale oprócz ciebie synek też powinien być pod kontrolą psychologa. Jeżeli on już tak to przeżywa. Tata chory ty również masz problemy, a on się rozwija. A ty oprócz terapii powinnaś sama popracować nad sobą, jak chcesz wspomagać męża w tej trudnej chorobie, jak chcesz chronić dziecko? Te psychotropy i alkohol to nic innego jak błaganie o pomoc osoby słabej. Ale ty nie możesz być słaba, masz dla kogo żyć!!!!!!!Proszę otrząsnij się!!!Znajdź pozytywne strony życia, tej sytuacji. Wiem co mówię. Ja też choruję i walczę z tymi pier......emocjami, zeby mnie nie wykończyły. Gdybyn nie wlaczyła już dawno leżałabym w oddziale zamkniętym!!!! Trzymam kciuki:)
  Temat: przerzuty do żołądka po resekcji guza jelita?
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6130

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-04, 22:08   Temat: przerzuty do żołądka po resekcji guza jelita?
Najlepiej zamieścić całą posiadaną dokumentację bo tak nie można za dużo powiedziec.
  Temat: Zmiany w piersiach ? - MMG: cienie węzłów chłonnych
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6490

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-01-04, 19:53   Temat: Zmiany w piersiach ? - MMG: cienie węzłów chłonnych
Dziękuję za odpowiedź. Odetchnęłam z ulgą..
  Temat: przerzuty do żołądka po resekcji guza jelita?
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6130

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-04, 19:43   Temat: przerzuty do żołądka po resekcji guza jelita?
A tk płuc? Lub rtg płuc? I jaki był rodzaj tego nowotworu?

[ Dodano: 2015-01-04, 19:46 ]
Myślę, że najlepiej poczekać na wszystkie badania, żeby lekarz miał jakiś całokształt. Ale jeżeli jest możliwość pójść wcześniej to też można, może lekarz zaleci dodatkowo inne badania.
  Temat: przerzuty do żołądka po resekcji guza jelita?
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6130

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-04, 19:20   Temat: przerzuty do żołądka po resekcji guza jelita?
Zmiana metastatyczna to zmiana przerzutowa. A ostatnie tk jamy brzusznej kiedy było?
 
Strona 1 z 6
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group