1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak trzustki
Autor Wiadomość
Pastellowaaa 


Dołączyła: 05 Sty 2015
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2015-01-05, 21:05  Rak trzustki


Witam wszystkich!
Mam pytanie: Mam 19 lat moja mama zmarła na raka trzustki, gdy miałam 2 latka(ona 30),czy jest prawdopodobieństwo, że i ja będę mieć ten nowotwór?. Ostatnio miewam bóle pod lewym żebrem oraz pleców również po lewej stronie, choć może ten ból tego nie dotyczy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Klaudia
 
Wiktoria2004 


Dołączyła: 26 Gru 2014
Posty: 91
Pomogła: 6 razy

 #2  Wysłany: 2015-01-05, 21:22  


Moim zdaniem, chociaż nie jestem lekarzem, powinnaś się kontrolować częściej, zwłaszcza, że twoja mama zmarła w młodym wieku. Bóle pod zebrem mogą mieć różne przyczyny np: od nerki.
 
Pastellowaaa 


Dołączyła: 05 Sty 2015
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2015-01-06, 13:10  


A jakie badanie mam zrobić i czy jest płatne?
_________________
Klaudia
 
Wiktoria2004 


Dołączyła: 26 Gru 2014
Posty: 91
Pomogła: 6 razy

 #4  Wysłany: 2015-01-06, 18:00  


Morfologia w tym enzymy trzustkowe jakieś próby wątrobowe, oczywiście badania obrazowe zacząć od usg-wykluczyć inne narządy. Może powinnaś wybrać się do gastrologa w celu zebrania lepszych informacji. Czy masz się częściej badać, jakie badania robić. Czy jesteś w grupie ryzyka. Moze są jakieś badania w ttym kierunku-to już lekjarz ci powie.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2015-01-06, 22:43 ]
1. Bardzo jestem ciekawa, w jaki sposób w morfologii można wykryć raka trzustki.
2. Enzymy trzustkowe nie wchodzą w skład morfologii krwi (czy rozumiesz słowo "morfologia"? Obawiam się, że nie.)
3. Mam nadzieję, że Pastelowa ma wszystkie narządy wewnętrzne i wykonanie usg jej żadnego narządu nie wykluczy ;)


 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #5  Wysłany: 2015-01-06, 22:31  


Pastellowaaa,
Niestety poprzednia wypowiedź wpuszcza Cię w maliny - jako moderator przepraszam.
Twoja Mama zmarła bardzo młodo, można więc postawić hipotezę, że był to rak trzustki z predyspozycją genetyczną.
Rak trzustki nie jest dziedziczony jednogenowo, tylko jest to pewna korelacja różnych genów i chorób. Szczegółowy opis genetyki raka trzustki przekracza ramy tego postu.
Właściwym miejscem do przeprowadzenia diagnostyki jest Poradnia Genetyczna najbliższa Twojemu miejscu zamieszkania. Tam przeprowadzą badania Twojego genotypu i określą prawdopodobieństwo zachorowania.
Warto udać się tam jak najszybciej - wczesne rozpoznanie potencjalnej choroby to klucz do zdrowia :)

Wiktoria2004, jeśli jeszcze raz napiszesz coś tylko dlatego, że "Ci się tak wydaje" - dostaniesz oficjalne ostrzeżenie. Nasze Forum ma rekomendację Polskiego Towarzystwa Onkologii i utrzymuje profesjonalny, wysoki poziom. To nie jest miejsce na plotki. Chcesz być pomocna - rozumiem. Weź do ręki aktualne zalecenia, algorytmy postępowania w poszczególnych stadiach różnych chorób, zapoznaj się wnikliwie z wiedzą tam zawartą, a potem się wypowiadaj.
Medycyna jest nauką ścisłą.


[ Komentarz dodany przez Moderatora: DumSpiro-Spero: 2015-01-06, 23:28 ]
Odpowiedź Forumowiczki Wiktoria2004 na ten post wydzielono do » Działu Tymczasowego «
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group