1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak krtani
Nata2012

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6355

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-01-16, 12:31   Temat: Rak krtani
Bardzo wam dziekuje!! Bedac na wizycie skonsultujemy to jeszcze z lekarzem. Uspokoilam sie dzieki waszej pomocy...
Jesli to nie problem to prosze napiszcie jakie skutki uboczne wam towarzyszyly po zakonczeniu radioterapii i ile mniej wiecej one trwaly. Z gory dziekuje!

Pozdrawiam serdecznie
Nata
  Temat: Rak krtani
Nata2012

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6355

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-01-12, 21:15   Temat: Rak krtani
Richelieu napisał/a:

Może niekoniecznie zaraz martwić, ale jeśli ból jest dokuczliwy lub nie był krótkotrwały i nie ustąpił,
to nie zaszkodzi zasięgnięcie opinii lekarza.


Z tym bolem glowy jest sporadycznie, ale mysle, ze jest to zwiazane z nasza pogoda, te skoki temperatury, cisnienie itp. daja w kosc....

Dziekuje Panu za pomoc, to duzo dla mnie znaczy. Tata nie chce jezdzic ciagle po lekarzach, a ja to bym z kazda "pierdola" leciala, bo sie nadzwyczajnie boje...

A czy bol stawow moze byc rowniez skutkiem ubocznym?
Po radioterapii moze wystepowac uczucie zimna z okresowymi napdami goraca? (goraczka nie wystepuje)

Z gory dziekuje za pomoc!
Pozdrawiam
Nata
  Temat: Rak krtani
Nata2012

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6355

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-01-03, 20:36   Temat: Rak krtani
Jestesmy juz po kontroli. Lekarka w poradni onkologicznej stwierdzila, ze te dusznosci sa normalne po radioterapii.

24 stycznia mamy kontrole w poradni laryngologicznej oraz usg szyi.
Przy odrztuszaniu pojawil sie bol w okolicy rurki... Czy to nromalne? Mysle, ze moze wystepowac wskutek podraznienia?
Pojawily sie rowniez dziwne bole glowy. Najpierw tyl glowy, potem przeszlo w okolice uszu.... Czy powinnismy sie martwic i udac sie do poradni? Czy moze sa to rowniez skutki uboczne po radioterapii?
Przypomne, ze tata jest juz 6 tygodni po zakonczeniu leczenia promieniami.
Z gory dziekuje za pomoc
Pozdrawiam
  Temat: Rak krtani
Nata2012

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6355

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-12-16, 22:27   Temat: Rak krtani
Witam,

ze wzgledu na podobienstwo sytuacji, pozwole sie podpiac pod watek....
/Proszę zapoznać się z Regulaminem Forum, cz. I pkt. 3. Post wydzielony do osobnego wątku. / absenteeism /

Otoz moj tata jest po operacji usuniecia krtani (przed operacja mial zabieg tracheotomii).
2 tygodnie temu zakonczyl 7 tygodniowa radioterapie.
19 jedziemy na kontrole do poradni onkologicznej, a 20 - do poradni laryngologicznej.
To tak w skrocie...

Moje pytania dotycza samopoczucia po radioterapii.
Bardzo sie boje o tate, jest oslabiony, bardzo szybko sie meczy, w dodatku ciezej mu sie oddycha, caly czas odkrztusza wydzieline i wystepuja skrzepy krwi...
Czy to jest normalne po leczeniu?
Nie wspominajac o braku smaku i suchosci - to akurat wiem, ze jest normalne po radioterapii...
Najbardziej nie daje mi spokoju ta pojawiajaca sie zadyszka, tata twierdzi, ze czasami brakuje mu tchu, rurka mu sie ciagle zapycha i tak sie meczy ;/ /
nie wiem jak moge mu pomoc :(
Ogolnie nic go nie boli i je z apetytem. Co najwazniejsze nie chudnie. Ale czy to wystarcza... ?
Z gory dziekuje za odpowiedz...

Pozdrawiam wszystkich
  Temat: Rak krtani
Nata2012

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 39115

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-12-16, 19:58   Temat: Rak krtani
Bardzo wspolczuje... ::rose::
  Temat: Rak krtani
Nata2012

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 39115

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-12-08, 21:36   Temat: Rak krtani
Kaska89 napisał/a:
[...] (całość posta #75)



Czy dlugo trwaly te skutki uboczne? Tata mowi, ze czasami ciezko mu sie oddycha... Czy Twoj tata po radioterapii tez skarzyl sie na oddychanie? Zlapanie oddechu? Itp. ? Boje sie, zeby tylko cos z plucami nie bylo. Czasami nie mam juz sily :/

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-12-08, 21:45 ]
Nie ma potrzeby cytowania postów W CAŁOŚCI, co niepotrzebnie zaciemnia obraz dyskusji (poprawiłem).

  Temat: Rak krtani
Nata2012

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 39115

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-12-08, 14:23   Temat: Rak krtani
Witam ponownie,

oj Kasiu czytam na biezaco Twoje posty i duzo przechodzisz... Mimo wszystko trzeba byc zawsze dobrej mysli i walczyc do konca.

Moj tata jest juz po 6 tygodniowej radioterapii. Mija tydzien od zakonczenia leczenia. Czuje sie oslabiony, nic go nie boli, ale meczy go odkrztuszanie. Zazwyczaj poznym wieczorem go bierze i sie meczy zanim odkrztusi, przez rurke to nie lada wyzwanie. W dodatku caly czas pojawia sie krew. Moze to byc w skutek podrazniajacej rurki? W szpitalu bral tabletki, ale w zasadzie nic nie pomagalo i caly czas pojawia sie ta krew. Czy to przejdzie? Czy te dusznosci i krztuszenie z czasem ustapia? Moze to byc nastepstwem naswietlen? Dodam, ze tata ladnie je, nie stracil apetytu i nie spada na wadze. 19 grudnia mamy kontrole w poradni onkologicznej oraz laryngologicznej. Najbardziej martwi mnie ta krew i ta wydzielina, ktora meczy tate.

Pozdrawiam
  Temat: Rak krtani
Nata2012

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 39115

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-10-03, 14:42   Temat: Rak krtani
Kaska89 napisał/a:


Co jeszcze powinnam zrobić? ja już nie mam pomysłów jak pomóc :(


Hej,

robisz co mozesz... reszta nalezy do lekarzy... Najgorzej, ze tyle trzeba czekac na wszystko... same limity i te kolejki ;/ / NFZ jest do niczego ;/ Mam nadzieje, ze wszystko bedzie wporzadku z Twoim tata... ze zostanie wyleczony.

My jestesmy na etapie radioterapii. Ostatnio byl robiony tomograf i maska na radioterapie. Teraz tata ma ukladany plan leczenia i za ok 2 tygodni pojedzie na oddzial i bedzie lezal ok 6 tygodni gdzie bedzie mial naswietlania. I tak nie przestane sie bac ;/ Tym bardziej, ze niecaly rok temu zmarla moja mama rowniez na nowotwor ;/ Mam juz dosyc ;/

Pozdrawiam
  Temat: Rak krtani
Nata2012

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 39115

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-09-03, 01:12   Temat: Rak krtani
Witam,

przeczytalam Twoja historie Kasiu i w pelni Cie rozumiem. Sama jestem w podobnej sytuacji. Moj tata rowniez mial raka krtani i bedzie mial rurke do konca zycia. Przed nami radioterapia. Poki co wyniki po operacji usuniecia krtani i czesciowo wezlow chlonnych sa dobre - nie ma zmian nowotworowych, ale ja w dalszym ciagu sie boje ;/ Od operacji zlecial juz ponad miesiac to pojawia mu sie krew, nie wiem czy to normalne... moze to rurka podraznia, moze po kaszlu ;/ Nie wiem czy to normalne czy powinnismy jechac do lekarza :( W dodatku teraz sie przeziebil i meczy sie z kaszlem i katarem, gorzej mu sie oddycha ;/ Bardzo bym chciala, zeby ten koszmar sie w koncu skonczyl ;/
Mam nadziejue, ze bedzie wszystko wporzadku u Twojego taty. Musi walczyc. Tobie zycze duzo sily, aby pokonac te raczysko razem z tata.

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group