1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 38
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Anelia - komentarze
Katarzynka36

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148102

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-03-02, 23:36   Temat: Anelia - komentarze
Cześć Agnisiu:)
Co tam "3"...zamiast "2", młódka jesteś [wstydnis] :) świat przed Tobą i życie!

Króliczek/króliczkowa boski:):):)
buziole :-D
  Temat: Anelia - komentarze
Katarzynka36

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148102

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-03-01, 21:45   Temat: Anelia - komentarze
Agnisiu,

Od serca życzę Ci jak najwięcej radosnych chwil, godzin, dni, lat...
Ukojenia, spokoju i tego co w życiu NAJWAŻNIEJSZE.

::thnx::
i kwiatek ode mnie skromny:)
buziole
K.
  Temat: Anelia - komentarze
Katarzynka36

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148102

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-07-01, 19:43   Temat: Anelia - komentarze
Agusiu,
Wiesz, ja czesto nie zaglądam teraz na forum, bo u nas średnio :-( , czasu brak, kocioł w pracy - mimo lata - straszny.... dopiero sobie uświadomiłam, że to już ROK...
Boże, jak ten czas strasznie biegnie... pamietam te dni, jak czytałam Twoje posty - te smutne, przerażające relacje ze szpitala... ten Twoje ostatnie posty o odchodzeniu Taty....ech, Anelio, wiemy wszyscy, że bardzo kochałaś Tatusia i On Ciebie... mieliście wspaniałe relacje, silne więzy rodzinne... Taty nie ma ciałem, ale trzeba wierzyć, że JEST! Jest przy Tobie blisko, bo bardzo, bardzo Cię kochał. A Ty byłas i jesteś najwspanialszą CÓRKĄ o jakiej mógl tylko marzyć....

Przytulam Cie mocno do serca i życzę oprócz samych dobrych dni, jak najwięcej wspaniałych snów z radosnych i uśmiechniętym Tatą...
:heart:
  Temat: Anelia - komentarze
Katarzynka36

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148102

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-06-30, 22:00   Temat: Anelia - komentarze
:tull:
  Temat: Anelia - komentarze
Katarzynka36

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148102

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-06-20, 22:31   Temat: Anelia - komentarze
Aguś,

Oj, nie dziwię się, że czujesz się mocno rozczarowana. Ja też byłabym mocno wkurzaona, tym bardziej, że wiem z autopsji, że ceny prywatnych wizyt u psychiatrów sa koszmarnie wysokie...

Powiem Ci jak wygladała moja wizyta w tej samej Przychodni (tylko inna spółka tam była i inni doktorzy). Siedziałam na I wizycie prawie półtorej godziny. Wywiad był bardzo dokladny ze szczegółami. Potem lekarz pytał jakie mam jeszcze pytania. Potem wstukał cos do swojego komputera i powiedział co mi jego zdaniem dolega, jak trzeba to leczyć, jakie moga być skutki oboczne, czy jestem wszystkiego świadoma. Na dodatek zbadał mnie przed zapisaniem antydepresantu - tzn. zmierzył mi ciśnienie, puls, podusił po brzuchu (chodziło mu głównie o wątróbkę, bo zazwyczaj antydepresanty obciązają troszkę wątrobę i podwyższają Alat i Aspat). Zapisał mi na moje zawroty efectin. I dał mi jeden listek leku sam - za darmo, bo powiedział, że mam sprawdzić jak się po nim czuje, bo sa osoby, ktorego go zupełnie nie tolerują. A że to nie jest tani lek, to bez sensu bym wykupywała całe opakowanie. Umówilismy się, że po tygodniu się pojawie i jesli bedę dawac radę ze skutkami ubocznymi wypisze mi już całe opakowanie. (kasy nie wziął za tą wizyte drugą).
Tak więc zupełnie inne podejście niż ta twoja pani dr.

Tyle, że nie chcialam Ci Go polecać, bo notowania ma skrajne - niektórzy sie nim zachwycaja, inni twierdza, że jest fatalny, wizyta trwa 10 minut a kasę straszną zdziera (no ceny fakt - ma strasznie wysokie). Poleciłam Go mojemu znajomemu i On nie był za bardzo zadowolony, bo też siedział u niego dośc krótko...

Może idź do innego dr - tego od Iwki - w końcu psychiatrzy tez się znają i polecają.
ten lek zapisany przez tą dr ma - w stosunku do innych antydepresantów - w miare mało skutków ubocznych...
A powiedz mi, ta dr powiedziała jaki schemat odstawiania Afobamu wybierze? Zazwyczaj odstawia sie go jak już rozwinie się dzialanie terapeutyczne antydepresantu, wówczas nie odczuwa się tak jak normalnie skutków odstawienia leku...

Prawda jest jedna, ciężko trafić na dobrego specjalistę dla którego pacjent bedzie podmiotem a nie przedmiotem...

Jak się Anelko obecnie czujesz?
ściskam
K.
  Temat: Anelia - komentarze
Katarzynka36

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148102

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-06-19, 23:31   Temat: Anelia - komentarze
Anelio,
Jak po wizycie?
Jak sie czujesz?
Żałuję, bo znam Poznań i żeby było śmieszniej miejsce, gdzie zlokalizowana jest ta Przychodnia... mogłam Cię nakierować....mam wyrzuty sumienia...

Napisz proszę jakie wrażenia z wizyty, czy dr zrobil dokladny wywiad, no i czy zapisał coś...
ściskam:)
  Temat: Anelia - komentarze
Katarzynka36

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148102

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-06-04, 22:31   Temat: Anelia - komentarze
Anelio,
Cieszę się, że jesteś zapisana:) Choć termin dość odległy - 19 czerwca - czyli jeszcze 2 tygodnie...
Wiesz... znam to miejsce... świat jest mały, Poznań też:)
Przecież ja tam jeździłam do mojego lekarza na ul. Emilii Szczanieckiej. Dr o ktorym Ci pisałam przeprowadził się jednak z całą Poradnia w inne miejsce - jakieś 2 miesiące temu, a teraz najwidoczniej w tym samym miejscu, wytm samym budynku jest inna Poradnia:)

trzymaj się cieplutko Kochana:)
  Temat: Anelia - komentarze
Katarzynka36

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148102

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-06-02, 13:56   Temat: Anelia - komentarze
Anelio,
Ja tak do końca nie wiem czy Ci polecić tego u którego ja się leczyłam. Ja byłam u niego podczas pierwszej wizyty długo - jakąś godzinę. Potem każda kolejna wizyta ok. pół godziny. Ja byłam zadowolona, ale jak pisałam mój znajomy, ktoremu poleciłam już mnie. MOże dlatego, że On raczej lekarza nie dopytywał, a a ja z tych co dopytywałam i jak dr powiedziała na koniec wizyty - to ma Pani jeszcze jakies pytania albo watpliwości - to ja znowu miałam kolejne pytania i On cierpliwie mi odpowiadał... Nazywa się Michał Michałowski. W POradni w której pracuje i jest chyba właścicielem jest więcej psychiatrów - chyba z 5, może kogoś wybierzesz. W Poradni sa zawsze takie tłumy więc chyba jednak ludzie ich polecaja, bo nie reklamuja się... zobacz - może ktoś Ci przypadnie do gustu. To jest POradnia Prohominis w Poznaniu. Jak wrzucićsz w google to Ci wyskoczy.
Mam mieszane uczucia cały czas bo nie wiem czy Ci dr polecać. Mi trafiłz zlekiem i po kilku dniach już smigałam jak nowonarodzona na urlop nad morze, a wczesniej bałam się wyjśc na ulicę, ba! bałam sie iśc do łazienki nawet w domu, bo miałam takei zawroty, że każde kilka kroków to była gehenna:(

śćiskam

[ Dodano: 2012-06-02, 14:26 ]
Anelko, sorry za te straszne literówki w moim tekście...czasu ciągle brakuje by pisać... a chciałam choć odrobinkę pomóc...
  Temat: Anelia - komentarze
Katarzynka36

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148102

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-06-01, 22:06   Temat: Anelia - komentarze
Aga,
Niepokojące te Babci bóle głowy:(
A jak Ty się czujesz?

ściskam mocno
  Temat: Anelia - komentarze
Katarzynka36

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148102

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-05-28, 10:23   Temat: Anelia - komentarze
Aga,
nie słyszałam nic niestety na temat Lux Med:(
4 lata temu trafiłam - na podstawie opinii z internetu do dr M.Michałowskiego - psychiatry - przyjmuje w Poznaniu. ja byłam z niego zadowolona, bo trafiła mi z lekiem idwalnie i po tygodniu brania antydepresantu minęły mi koszmarne zawroty głowy i bóle głowy wywołane przez stres. BYłam jak wrak człowieka, bo meczyłam się przez pół roku i nikt nie potrafił mi pomóc. Dlatego wspominam Go miło. Ale... tak do końca nie wiem czy Ci gio polecać. ja u Niego byłam po godzinie na wizycie, a znajomy, ktory też mial podobne problemy nie był z tego dr zadowolony. Twierdził, że wizyty trwają krótko, zawsze sa takie tłumy, że m imo zapisów trzeba odczekac na przyjęcie nawet dwie godziny no i cena wizyty - 150 zł. (teraz już pewnie więcej). Faktycznie tłumy u dr sa straszne i nie wiem czy mu trochę "sodowa" nie uderzyła i czy nie ejst nastawiony tylko na kasę - byle więcej pacjentów, byle więcej kasy.
Bo ciężko znaleźć dobrego psychiatrę a na NFZ to juz w ogóle cud:( Moja ciocia kiedys zapisała się na NFZ w Pozn aniu to wizyta u dr psycdhiatry trwała 7 minut!!! Przecież po tak krótkim czasie lekarz nie jest w stanie zebrać opinii o pacjencie!!!

Masz racje Anelio... To jest tak, że organizm w bardzo trudnych chwilach się mobilizuje, zbiera się człowiek w sobie, ma energie i siłe nadludzkie do działania... Niestety, wczesniej czy później organizm upomina... Stres się groimadzi i kumuluje i często jest tak, że kiedy czujesz się już lepiej, stresy troche mijają, organizm się nie mobilizuje - wtedy następuje wielkie trach! i pełno objawów. Anelio, pamiętam przecież jak Ty czuwałaś przy Tacie praktycznie 24 h na dobę. BYłaś non stop zawsze. Tym żyłaś. nadwyrężyłaś sily i dopiero teraz te stresy wypływają i daja o sobie znać....

Ściskam Cię mocno,
Iwka ma rację - jakieś fajne zajęcie by się przydało...

PS. Anelio, niestety antydepresanty tak na niektorych dzialaja, że ludzie sa przez 3-4 najgorsze tygodnie początkowe na L4 bo czasami tak jest, ze nie są w stanie normalnie funbkcjonować. jest sesnnośc, zmeczenie, otumanienie, oszołomienie. Ja mialam też wrażenie, jakby była troszkę w innym świecie... NIektórzy twierdzą, że czują wielki przypływ energii, inni, ze czują się tak... sztucznie - jak nie oni. Ale zazwyczaj to wszytsko mija po 3-4 tygodniach....
MI pomogła zebrać się w kupę praca...

Dbaj o Siebie!
  Temat: Anelia - komentarze
Katarzynka36

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148102

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-05-27, 22:58   Temat: Anelia - komentarze
Agusiu KOchana,
Dawno nie zagladałam tutaj i teraz się lekko albo raczej mocno przeraziłam...
Jako osoba walcząca wiele, oj, wiele lat z nerwicą lękową mam pewne spostrzeżenia.
Pomoc bezwzględnie jest Ci potrzebna. Pomoc i psychologiczna - bys mogła pewne rzeczy wyrzucić z siebie i psychiatryczna - bo najlepiej gdy psychiatra - po długim wywiadzie z pacjentem - zapisuje leki.
Lekarz rodzinny nie jest od tego.
Całkowiecie zgadzam się z Iwką - pani dr rodzinna chyba zapisała Ci dobrze leki. Afobam - bo widziała w jakiej jestes teraz sytuacji i ktory mial szybko przynieśc ukojenie i wycieszenie emocji i stresów i antydepresant, który miał zadzialac na dłuższa metę. I to antydepresant miał być twoim głównym lekiem a afobam miał pomoc doraźnie az antydepreant nie zacznie działać - bo zazwyczaj zaczyna dopiero po 2-3 a nawet 4-6 tygodniach. Na początku zazwyczaj brania antydepresantu objawy się bardzo nasilają i ten afobam miał Ci pomóc przetrwać te nieciekawe dni. Zapewnie pani dr miała w zamyśle odstawienie Ci go jak tylko antydepresant tozwinąłby swoje dzialanie lecznicze.

Asus, nie wiedziałam, że Ty cały czas jestes na Afobamie :shock:
On uzależnia mocno. 3-4 tygodnie można go brać, ale ne dłużej bo potem ciężko go odstawić. Mam znajoma, która brała afobam na lęki. I nie mogła się od niego uwolnic i odstawić. Efekt byl taki, że zwiekszała dawki. Pomógł dopiero psychiatra i zastosowany antydepresant. Gdzie po miesiącu brania antydepresantu dr kazał jesj odstawiac afobam - ale nie z dnia na dzień, tylko po kawałeczku i powoli. Dziewczyna zmniejszała sobie dawki afobamu, krusząc tabletki. Udało jej się, a wczesniej bez antydepresantu nie dawała rady i wracała do afobamu wiele razy.

Anelio, musisz iśc do psychiatry. I zapewne by poczuc sie lepiej musisz zacząc brać antydepresant. rzeczywiście na początku możesz miec różne jazdy. Ale musisz przetrwać. Poczujesz się lepiej i bedziesz mogła odstawiać tez afobam.
Prawda jest taka, że lekarze zupełnie odchodzą od starych leków uspokajających. Bo one strasznie uzależniaja i możno je brać TYLKO dorywczo. Ale nie całymi tygodniami czy miesiącami...
Anelko, martwię się bardzo o Ciebie.
Ściskam mocno kciuki bys poczuła się lepiej!!!
Buziaki ślę :tull:
  Temat: Anelia - komentarze
Katarzynka36

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148102

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-04-07, 17:35   Temat: Anelia - komentarze
Aguniu,

Spokojnych Świąt, wiary, nadziei i miłości
Dziekuję za wsparcie:) ::thnx:: :flower:
  Temat: Anelia - komentarze
Katarzynka36

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148102

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-01-12, 21:56   Temat: Anelia - komentarze
Hmm, migrenowe ja mam zawsze 3 dni - raz - dwa razy w miesiącu. Boli mnie zawsze lewa strona, lewe oko - tak boli jakby chciało wypłynąć z oczodołu...
Anelio, jak naciskasz oko boli bardziej czy mniej?

Możesz miec też za mało magnezu - wypłukuje go kawa i stres... od jego braku sa silne bóle glowy, skurcze powiek, drętwienia twarzy, przyspieszony puls...i wiele wiele innych...

Myślę, ze to "tylko" stres... niestety sama wiem jak ciężko jest walczyć z jego objawami fizycznymi:(

ściskam mocno
  Temat: Anelia - komentarze
Katarzynka36

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148102

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-01-12, 18:38   Temat: Anelia - komentarze
cześć Anelio,
Bardzo mozliwe, ze niestety wielomiesięczny stres dopiero zaczął 'wychodzić".
Niestety tak to jest, że najpierw człowiek w sytuacjach krzysowych się mobilizuje, adrenalina pozwala mu funkcjonować, a jak już się niby uspokoi i stresów mnie to dopada nerwica... pojawiaja się objawy... silny bol glowy - byc może jest to ból tzw. napięciowy - masz uczucie jakby ktoś załozył Ci ciasna obręcz na glowę i dociskał, jakbys miała za mało skóry na glowie i ona była tak napieta, ze trudno Ci zmarszczyc czoło?

Afobam jest dość silny lekiem p-lękowym. Ulotki lepiej nie czytać, bo po co się denerwować... Może na początek spróbuj troszkę slabszych leków ziolowych, bo od afobamu mozna się uzależnić - mozesz brać 2 tygodnie ale potem trzeba powoli odstawić, bo jak bedziesz brała kilka miesięcy, to poczujesz, ze nie mozesz bez tej tabletki sie obejść... BYć może lekki antydepresant bardziej by Ci pomógł a nie afobam.
Inna sprawa- zrób te badania krwi - może to cos z tarczycą?

ściskam
K.
  Temat: Anelia - komentarze
Katarzynka36

Odpowiedzi: 1194
Wyświetleń: 148102

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-12-31, 17:09   Temat: Anelia - komentarze
Agnisiu,

Życzę Ci by 2012 rok przyniósł ukojenie, wyciszenie i zmniejszył - choć troszkę - ból tęsknoty...

Dużo wspaniałych, radosnych chwil. I by szczęście Cię pokochało i juz nigdy Cię nie odstępowało. Bądź szczęśliwa w życiu osobistym i zawodowym. Na każdym kroku. Tak 24h/dobę. Non stop!!!

Ściskam Cię mocno:)
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group