1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 21
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzustki
Agnese

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-03-13, 15:29   Temat: Rak trzustki
::rose:: Walczyłyśmy razem z Nimi, na przekór nieuchronnemu. Niech nasze Ciocie czuwają nad nami tam z Góry.
  Temat: Rak trzustki
Agnese

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-01-26, 13:58   Temat: Rak trzustki
Tak właśnie chyba powinno być - małe porcje, ale często. Z drobiu można bardzo smaczne dania przyrządzać w zestawieniu np. z ryżem. A Protifar już macie zalecony? To bezsmakowy, bezzapachowy proszek białkowy, który można dodawać dosłownie do wszystkiego. Nasza Ciocia go nie lubiła, więc całą puszkę zjadłam ja ;-). Ma może taki bardzo lekki posmak białka sojowego, ale mnie to absolutnie nie przeszkadzało (wręcz przeciwnie). Alice ma rację - warto by spytać o te odżywki dla kulturystów.
Serdecznie Was pozdrawiam. Uściskaj mocno Ciocię. Radioterapia to zawsze szansa, że będzie lepiej albo chociaż stabilnie, jak u Lidzi w przypadku M. :-)
  Temat: Rak trzustki
Agnese

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-01-25, 15:36   Temat: Rak trzustki
Na przybranie kilogramów to może po prostu więcej posiłków z ziemniakami i produktami mącznymi? Pamiętam, że sąsiadki i znajome gotowały Cioci pierogi, makarony i tradycyjne obiady z ziemniakami, buraczkami i mięsem (u nas nie było radioterapii). Nie wiem, czy dieta Twojej Cioci na to pozwoli, ale - jak to nam powiedziała pani doktor - gdyby wymagać od chorych przestrzegania tych wszystkich ścisłych diet, to poumieraliby z głodu.
Co do związku radioterapii ze spożywaniem mięsa nie wiem kompletnie nic, ale na pewno wypowiedzą się specjaliści. Pozdrawiam.
  Temat: Rak trzustki
Agnese

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-09, 19:12   Temat: Rak trzustki
Kurczę, pomyłka jakaś czy co?
  Temat: Rak trzustki
Agnese

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-07, 19:25   Temat: Rak trzustki
Lucy, spadku neutrocytów akurat u nas nie było, za to wątroba po chemii (a nawet jeszcze przed) "szalała" dosłownie i stąd liczne przerwy w podawaniu Gemzaru. A potem, kiedy wyniki w miarę się unormowały, Ciocia była tak słaba, że sama nie mogła ustać na nogach. Wtedy lekarz zadecydowała o zaprzestaniu chemii, a Ciocia się załamała. :-(
Z tymi zastrzykami na pewno ktoś kompetentny Ci odpowie, bo ze mnie laik totalny. Ściskam Was, dzielne dziewczyny.
  Temat: Rak trzustki
Agnese

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-07, 19:07   Temat: Rak trzustki
Lucy, nam też nie podano cisplatyny, tylko gemcytabinę na początek, żeby się przekonać, czy organizm wytrzyma. Lekarz powiedziała, że po tak niekorzystnej reakcji na Gemzar cisplatyna mogłaby zabić. Nie wiem, czy u nas te kilka wlewów Gemzaru przedłużyło, czy skróciło życie, ale póki trwało leczenie, Ciocia jakoś trzymała się psychicznie... Walczcie z całej siły, Kochane.
  Temat: Rak trzustki
Agnese

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-09-17, 21:40   Temat: Rak trzustki
Iwonko, oby tak dalej :) . Lucy, jestem pełna optymizmu, że i u Was będzie dobrze.
  Temat: Rak trzustki
Agnese

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-09-13, 16:06   Temat: Rak trzustki
Tylko nie dajcie się zbić z tropu żadnymi wyrokami. Choroba jest poważna, ale walczyć z nią można i trzeba tak długo, jak tylko organizm pozwoli. Wiele osób dobrze reaguje na gemcytabinę. Najważniejsze, żeby Ciocia była dożywiona i jak najdłużej aktywna.
Ściskam Was mocno.
  Temat: Rak trzustki
Agnese

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-09-12, 16:53   Temat: Rak trzustki
Lucy, sporo zależy od tego, jak organizm i psychika Cioci uporają się z chemią. Nam lekarz powiedziała, że warto leczyć chemicznie, nawet jeśli to tylko paliatyw, bo różnie organizm może zareagować. Tyle że nasza Ciocia okropnie osłabła - nie tylko po chemii, ale i z racji samego choróbstwa. Praktycznie krótko po diagnozie przestała wychodzić z domu i coraz rzadziej poruszała się po mieszkaniu. Wzmacniajcie Ciocię odpowiednimi preparatami i niech jak najdłużej chodzi o własnych siłach. Na łóżko zawsze przyjdzie czas.
  Temat: Rak trzustki
Agnese

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-09-03, 21:06   Temat: Rak trzustki
Lucy, no to już jakiś krok do przodu. My też czekałyśmy na pierwszy wlew ok. 1 miesiąca, a po pięciu chemiach USG nie wykazało żadnych drastycznych zmian w rozmiarach guza. Z tego, co wiem, miesiąc oczekiwania to raczej standard. W CO w Bydgoszczy ludzie czekają nawet 3 miesiące. Wiem, że to żadne pocieszenie. Może jednak mimo wszystko uda Wam się jakoś to przyspieszyć. Spróbujcie jeszcze w innych ośrodkach, póki Ciocia ma siły.
  Temat: Rak trzustki
Agnese

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-29, 10:03   Temat: Rak trzustki
Właśnie wyczytałam, jak to jest z gradacją nowotworów trzustki:
T1 - guz o średnicy nie przekraczającej 2 cm
T2 - guz o średnicy przekraczającej 2 cm
T3 - guz wrasta w tkanki, nacieka dwunastnicę i przewody żółciowe okołotrzustkowe
T4 - guz nacieka śledzionę, jelito grube i główne naczynia krwionośne
  Temat: Rak trzustki
Agnese

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-27, 20:45   Temat: Rak trzustki
U naszej Cioci też drastyczna zmiana w nastawieniu - rozdrażnienie, apatia, obojętność. Dotąd Jej takiej nie znałam. Rozmawiałam z naszą chemioterapeutką - powiedziała, że to normalne: chora osoba boi się i denerwuje. Człowiek chciałby nieba przychylić, ulżyć w tym wszystkim jakoś, a jest całkowicie bezradny. Zawsze można jeszcze nasze kochane Ciocie wspomóc lekami przeciwdepresyjnymi, żeby ułatwić leczenie raczyska, bo psychika ma tu znaczenie.
  Temat: Rak trzustki
Agnese

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-27, 09:58   Temat: Rak trzustki
Za pioruna nie rozumiem, czemu dokładniej Wam nie podali. Widocznie chemia przy nieoperacyjnym guzie trzustki jest standardowa niezależnie od nacieków, czyli Gemzar i dodatkowo Cisplatina. Kiedy idziecie do onkologa? Czy jest już jakiś przybliżony termin podania pierwszej chemii?
  Temat: Rak trzustki
Agnese

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-26, 20:03   Temat: Rak trzustki
Czyli podobnie jak u nas. Dziwne, że nie podali, co jest objęte tym naciekiem. Jeśli nieoperacyjny, to może naciekać np. żyły lub organ jakiś, ale to trzeba podać konkretnie. Kurczę, może rzeczywiście trzeba znowu TK zrobić, żeby te szczegóły ustalić. Dopytajcie onkologa. Z drugiej strony - kontrola w poradni chirurgicznej... czyli czekanie na decyzję co do kolejnej operacji?
  Temat: Rak trzustki
Agnese

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 66904

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-20, 17:08   Temat: Rak trzustki
Lucy, wszystkie zmiany powinny być uwzględnione w karcie informacyjnej. Daj znać, co w niej napisali, jak już ją dostaniecie.
Pozdrawiam mocno.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group