1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak trzustki
Autor Wiadomość
Lucy37 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 343
Pomogła: 84 razy

 #106  Wysłany: 2013-10-07, 22:58  


hej ewa, miał zastrzyki na podniesienie wartości neutrocytów?

wiem niestety co było dalej;/
 
ewa67 



Dołączyła: 30 Wrz 2013
Posty: 101
Skąd: Wa-wa,Frankfurt
Pomogła: 33 razy

 #107  Wysłany: 2013-10-07, 23:02  


Zarzio
_________________
Dla mnie to nic. Nowe milenium, nowy wiek czy nowy rok. Dla mnie to jeszcze kolejny dzień, kolejna noc. Słońce, księżyc, gwiazdy pozostaną te same...
 
Iwonka1 


Dołączyła: 19 Cze 2013
Posty: 170
Pomogła: 35 razy

 #108  Wysłany: 2013-10-08, 10:47  


Lucy, sprawdzę co mój tata dostał tydzień temu i dam Ci znać - nie podano mu chemii z powodu neutropenii, dostał jakieś sterydy i dziś ma już kolejny wlew bo wyniki bardzo dobre
 
Lucy37 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 343
Pomogła: 84 razy

 #109  Wysłany: 2013-10-08, 11:18  


o, dziękuję Iwonka, będę wdzięczna.

ewa, tak Zarzio to czynnik wzrostu granulocytów.
 
Lucy37 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 343
Pomogła: 84 razy

 #110  Wysłany: 2013-10-09, 18:39  


dzień dobry [tak]

Ciocia dostała dziś 2 wlew pierwszego cyklu. Gemcytabina 1580 mg.

Neutrofile podniosły się na :

wartość bezwzględna- 2,92 tyś.
wartość względna- 63,8 %.

za tydzień ciocia powinna otrzymać (według ustalonego wcześniej planu) 3 wlew pierwszego cyklu.

Jednak na jej karcie wypisowej czytam teraz:

po wykonaniu badań laboratoryjnych w dniu 22.10.2013 zgłosi się do oddziału onkologii klinicznej celem podania 1 dnia drugiego kursu w dniu 23.10.2013.
Kontrolne TK jamy brzusznej po 3 kursie leczenia.

Nie ja odbierałam ciocię dzisiaj, więc nie spytałam lekarza, a ona i mój tata zobaczyli też teraz ten opis. I dlatego zastanawiam się, co się stało z TRZECIM wlewem pierwszego cyklu???

czy jeśli miała przesunięty drugi wlew, to już trzeci opuszczają??? :roll:
 
Agnese 



Dołączyła: 21 Maj 2013
Posty: 200
Pomogła: 78 razy

 #111  Wysłany: 2013-10-09, 19:12  


Kurczę, pomyłka jakaś czy co?
_________________
Agnieszka
 
Lucy37 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 343
Pomogła: 84 razy

 #112  Wysłany: 2013-10-09, 19:15  


hej Aga,

nie wiem właśnie :?:

pojadę jutro, ale obawiam się, że to taka praktyka??

ja pierwsze słyszę, bo to, że się zmniejsza dawkę lub właśnie opóźnia wlew to wiem. Ale opóźnia, a nie rezygnuje z niego |wht?!|
 
Iwonka1 


Dołączyła: 19 Cze 2013
Posty: 170
Pomogła: 35 razy

 #113  Wysłany: 2013-10-09, 23:38  


Lucy, u nas w drugim cyklu tata miał pierwszy wlew, potem, tydzień później drugi, a przy trzecim nie dostał bo miał słabe wyniki (neutropenia). Ale przyjechaliśmy na kolejny tydzień i tak jak pisałam na moim wątku, dostał trzeci wlew (po tygodniowej przerwie na regenerację szpiku). Tak więc zakończyliśmy w pełni drugi cykl (3 wlewy). Teraz ponownie przerwa i za 2 tyg rozpoczynamy trzeci cykl po 3 wlewy co tydzień. Sprawdźcie to, bo może jakaś pomyłka nastąpiła w terminach? pozdrawiam!
 
aleksandraL 


Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 149
Pomogła: 6 razy

 #114  Wysłany: 2013-10-10, 10:07  


u nas cykl czasem ma 2 wlewy także chyba nie masz się czym martwić :)
_________________
Ola
 
Lucy37 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 343
Pomogła: 84 razy

 #115  Wysłany: 2013-10-10, 13:41  


Hejjj...

aleksandraL, czy opuszczają tez wlewy z powodu neutropenii?

cóż, w każdym razie byłam teraz u lekarza. Powiedział, że to nie pomyłka i na moje delikatne pytanie co z 3 wlewem ryknął na mnie- czy chce żeby ciotka umarła????I, że szpik cioci odbudowuje się dłużej i on nie będzie tak tego gemzaru, jak to określił- "kapać" i opóźniać. Czyli wcale.

Mówię, że skoro źle znosi terapię, ze względu na ciężką neutropenię i ze względu na wiek, to czy jest możliwość zastosowania profilaktyki czynnikami wzrostu w następnych cyklach. Co będzie jeśli znów wystąpi neutropenia, a należy się tego spodziewać oraz jak sam powiedział stwarza ona zagrożenie życia, no i w sumie uniemożliwia leczenie. Przecież pacjent chciałby zwyczajnie, po ludzku wiedzieć. Ciocia chciałaby.

Nie, nie ma takiej opcji. On nie będzie płacił 2 tyś, a refundacja jest przy nawracającej neutropenii. Mówię, że ja zapłacę. Też nie.

Czyli ogólnie NIE. Na wszystko nie. Gemzaru nie będzie kapał, zastrzyków też nie. Czyli nie. :tiaa:

Także nie wiem jak będzie wyglądał kolejny cykl.

W ogóle rozmawiał do mnie plecami, nie raczył się obrócić, a furczał jak mały, nadęty parowóz, co najmniej jakbym spytała, no nie wiem o co. :nunu:

Także na razie tyle.
 
Lucy37 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 343
Pomogła: 84 razy

 #116  Wysłany: 2013-10-10, 15:01  


no, a u nas pan szanowny doktor nie będzie "kapał".

Przed leczeniem lekarka uprzedzała nas o neutropenii i opóźnieniach, ale w tej sytuacji to równie dobrze jeden cykl może się składać z jednego wlewu. Bo czekać nie chcą, wspomagania nie dadzą.

e tam, dupa, nie leczenie i tyle.
 
ewa67 



Dołączyła: 30 Wrz 2013
Posty: 101
Skąd: Wa-wa,Frankfurt
Pomogła: 33 razy

 #117  Wysłany: 2013-10-10, 17:52  


Lucy, nam lekarz prowadzący sam powiedział"okłamujcie, róbcie z siebie nawet klownów, rozmawiajcie o głupstwach, ale nie dajcie choremu zwątpić w możliwość wyleczenia". Nasz lekarz był ok. tylko że nawet nam do końca prawdy nie powiedział (czyżby nie wiedział ?)przecież na 9 września mieliśmy się stawić na drugi kurs, w listopadzie termin TK, też wszystko poszło nie tak.
_________________
Dla mnie to nic. Nowe milenium, nowy wiek czy nowy rok. Dla mnie to jeszcze kolejny dzień, kolejna noc. Słońce, księżyc, gwiazdy pozostaną te same...
 
Lucy37 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 343
Pomogła: 84 razy

 #118  Wysłany: 2013-10-10, 18:01  


ewa, a co właściwie poszło nie tak? wiem, że tata dostał nagłych wymiotów, tak?

to się zawsze może zdarzyć w tak ciężkiej chorobie, coś gwałtownego i zamykającego wszystko;/

Jasne jest dla mnie, że w określonym stanie nie można już pacjentowi chemii podać. ciocia na razie jest w dobrym stanie, a problemem pozostaje neutropenia po wlewach, z którą można przynajmniej próbować walczyć. Dlatego ja jeszcze nie składam broni, aczkolwiek nie bardzo mam z kim rozmawiać.
 
ewa67 



Dołączyła: 30 Wrz 2013
Posty: 101
Skąd: Wa-wa,Frankfurt
Pomogła: 33 razy

 #119  Wysłany: 2013-10-10, 18:31  


A gdybyś spróbowała porozmawiać z jakimś lekarzem dyżurnym. W chwili gdy mój tata trafił nagle na oddział mieliśmy to nieszczęście, że nasz pojawił się dopiero po kilku dniach, rozmawiałam więc z lekarzami dyżurnymi, niektórzy byli bardziej rozmowni inni mniej. Rozumiem,Twoja ciocia jest w domu, a w pobliżu nie masz żadnego lekarza z którym mogłabyś się skonsultować, oczywiście prywatnie. Każdy chyba ma do tego prawo, nie chodzi o to żeby podważać opinie Prowadzącego, ale o niezależne stanowisko.
_________________
Dla mnie to nic. Nowe milenium, nowy wiek czy nowy rok. Dla mnie to jeszcze kolejny dzień, kolejna noc. Słońce, księżyc, gwiazdy pozostaną te same...
 
Lucy37 


Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 343
Pomogła: 84 razy

 #120  Wysłany: 2013-10-10, 18:47  


Paradoksalnie, tu gdzie mieszkam i w okolicy onkologów jak grzybów po deszczu. Z wszelkimi tytułami i stanowiskami. Mam się z kim skonsultować i zrobię to. Tylko nie sądzę, aby lekarz spoza oddziału miał jakiś wpływ na przebieg leczenia mojej cioci.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group