1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Sarcoma - najpierw synovia, potem MPNST a teraz guz Tritona
Autor Wiadomość
Duke 


Dołączył: 02 Cze 2017
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2017-06-02, 20:06  Sarcoma - najpierw synovia, potem MPNST a teraz guz Tritona


Witam
Przez prawie dwa lata nosiłem w sobie nowotwór. Nocami spałem na siedząco z powodu bólu w stopie. Położono mnie do szpitala i zdiagnozowano.... bóle na tle nerwowym. Dopiero przez przypadek odkryto guz i go wycięto. Po miesiącu przyszły wyniki, że to sarcoma synovia. W Gliwicach zrobiono mi prześwietlenie RTG płuc, które nic nie wykazało i tomografię uda (bo tam ten drań się umiejscowił), które wykazało wznowę. Zrobiono też powtórne badania preparatów i tym razem wyszło, że to nowotwór złośliwy nerwów obwodowych MPNST. Dostałem skierowanie na amputacje nogi ale profesor we Wrocławiu - ten który wyłuskał mi guza z nerwu kulszowego - oburzył się. Powiedział, że to co widać na tomografii to zmiany pooperacyjne i nie ma podstaw do amputacji a potem wysłał mnie do Warszawy.
Dziś tam byłem i okazało się, że wynik badań preparatów znów jest inny - tym razem to guz Tritona o 3 stopniu złośliwości. Na poniedziałek zlecono badania płuc tym razem tomografem i za tydzień w piątek zapadnie decyzja, kiedy wytną mi część nerwu kulszowego i jaka terapia mnie czeka.
Komu wierzyć? Trzy badania i za każdym razem inny wynik...
Pozdrawiam
duke
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-06-02, 20:41  


Duke,
Łooooo Matko i córko, masakra po prostu. Nie wiem co napisać, chłopie Ty przechodzisz gehennę.
Pierw, ból na tle nerwowym, szok, a później trzy wyniki hist.pat.
Ja chyba wzięłabym te wszystkie trzy próbki badań histopatologicznych i dała ponownie wszystko do badań. w jakimś innym laboratorium, żeby to wszystko przebadali jeszcze raz. Aż trzy różne wyniki, jakoś to dla mnie mało prawdopodobne.
Duke napisał/a:
i za tydzień w piątek zapadnie decyzja, kiedy wytną mi część nerwu kulszowego i jaka terapia mnie czeka.


To, że wytną to dobrze ale jak są różne wyniki to leczenie zamiast pomóc może zaszkodzić albo nie przynieść efektu, bo tak na prawdę, który wynik jest prawidłowy.
Żądaj ponownego badania próbek.

pozdrawiam, witam na forum i dużo sił Ci życzę i psychicznych i fizycznych w tej skomplikowanej walce.
 
kamaa 


Dołączyła: 08 Cze 2017
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2017-06-08, 11:51  


Ja bym wierzyła tym z CO.
Ja miałam dwie biosje. Z pierwszej wyszedł mięsak Ewinga, ale zanim prof. Rutkowski zaczął leczenie zlecił badanie wycinków drugi raz w CO w Warszawie. Wynik się nie zgadzał. Pobrał drugą biopsję (tym razem gruboigłową, z żeber - tak bolało), zlecił nadanie i wyszedł mięsak rhabdomyosarcoma alveolare i na to mnie leczono. Póki co z sukcesem.
Co do wycięcia nerwu kulszowego - poznałam dziewczynę, której go wycięli i po rehabilitacji radzi sobie świetnie.
trzymam kciuki i pozdrawiam!
_________________
ja już po, Ty też dasz radę! :)
 
mada 


Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 148
Pomogła: 13 razy

 #4  Wysłany: 2017-06-08, 12:09  


Ja bym zrobiła podobnie jak napisała Marzena. Łatwo jest szafować cudzym zdrowiem, ale trzy różne wyniki to już żarty z chorego. Moja Mama chorowała na sarcome synoviale, tyle, że u nas był to nowotwór zlokalizowany zaotrzewnowo z przerzutami na płuca. Właściwa diagnoza to podstawa dalszego postępowania w leczeniu.

Pozdrawiam i życzę dużo sił i dobrych ludzi na drodze
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group