1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rozpoznanie D48.6
Autor Wiadomość
jagód 


Dołączyła: 23 Cze 2017
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2017-07-06, 21:53  rozpoznanie D48.6


Witam,
wcześniej pisałam na tym forum z prośbą o poradę dotyczącą węzłów chłonnych. Poszłam z tym do onkologa i po badaniu piersi okazało się, że w prawej piersi mam guz 3cm x 2cm, a w lewej 2cm x 1,5cm, rozlany i onkolog stwierdziła, że jej się ten guz "nie podoba". Dostałam skierowanie do szpitala z kodem D48.6 na BAG i jakieś inne badania których przez pismo lekarki nie mogę odczytać. Jestem zaniepokojona, czy to może być coś groźnego ?

Jagoda
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2017-07-07, 10:17  


To jest coś groźnego. Nie napisałaś nic konkretnego, ale jeżeli onkolog mówi o jakieś zmianie "nie podoba mi się" to znaczy że podejrzewa nowotwór złośliwy. W Twoim przypadku ważne jest czy są zaatakowane węzły chłonne pachowe i ewentualnie podobojczykowe. Raka piersi skutecznie się leczy w początkowym stadium.
_________________
sprzątnięta
 
jagód 


Dołączyła: 23 Cze 2017
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2017-07-07, 14:30  


gaba napisał/a:
To jest coś groźnego. Nie napisałaś nic konkretnego, ale jeżeli onkolog mówi o jakieś zmianie "nie podoba mi się" to znaczy że podejrzewa nowotwór złośliwy. W Twoim przypadku ważne jest czy są zaatakowane węzły chłonne pachowe i ewentualnie podobojczykowe. Raka piersi skutecznie się leczy w początkowym stadium.



Dziękuję za odpowiedź. Węzłów pachowych i w okolicy obojczyka nie mam powiększonych więc jestem dobrej myśli, jedynie w szyi ale są to takie do 1cm. Czy rak piersi daje jakieś inne objawy poza guzem ?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #4  Wysłany: 2017-07-07, 14:40  


przez pierwsze kilka lat nie, później może być wyciek z brodawki, wklęsłości w piersi, zaczerwieniona część piersi, guz może się przebić przez skórę i będzie otwarta rana. Objawy ogólne są raczej od przerzutów i zależne od tego jaki organ został zaatakowany. Zrób wszystkie badania bo teraz nie ma co dywagować, jest podejrzenie raka piersi i nic poza wynikiem biopsji nie uściśli tego.
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group