1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Regularny wzrost wartości markera CA-125
Autor Wiadomość
KasiaC 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Kwi 2012
Posty: 958
Skąd: woj. mazowieckie
Pomogła: 92 razy

 #46  Wysłany: 2013-10-08, 09:33  


krakowianka, fakt czekanie jest "dobijające", ale to jeszcze tylko 4 dni. Staraj się zająć czymś.
 
paulag24 


Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 166
Pomogła: 4 razy

 #47  Wysłany: 2013-10-08, 09:39  


Bądz dobrej mysli, nie ma innej opcji!
_________________
PaulaG24
 
krakowianka 


Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 65
Skąd: Kraków

 #48  Wysłany: 2013-10-08, 22:18  


Dziś pojawiła się niespodziewana przeszkoda. Dostałam u anestezjolog tylko kwalifikację warunkową z powodu przeziębienia :(( Mam w pt. przynieść zaświadczenie od lekarza że nic mi nie jest i nie ma przeciwskazań do znieczulenia. Ja chyba oszaleję, tyle wysiłku miałoby się zmarnować, badania które już mam no i najważniejsze TERMIN ! Gdyby teraz się nie udało to nie wiadomo na kiedy byłby następny termin. Mam tylko 2 doby do czwartku zwalczyć przeziębienie. Trochę mało czasu :(. Jutro odbieram też wynik mammografi. No nic walczę z wirusem ostro.
 
krakowianka 


Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 65
Skąd: Kraków

 #49  Wysłany: 2013-10-09, 23:23  


Dziś odebrałam wynik mammografii i mam jakiś guzek 0,8 mm w piersi, Birads 3, poza tym łagodne zwapnienia. Co to oznacza łagodne? Skąd wiadomo że są łagodne, to od razu widać?
Mam znowu zalecenie usg piersi i jutro kolejne badanie :roll:
Czy na usg już lepiej widać czy to zmiana łagodna czy złośliwa? Wiem, że biopsja decyduje ale czy samo usg może też dać w niektórych wypadkach 100% pewności?

Przeziębienie słabo odpuszcza i zabieg w pt stoi pod znakiem zapytania :(( Ech, jak pech to pech.

[ Dodano: 2013-10-09, 23:25 ]
I jeszcze pomyślałam że przecież wysokie Ca 125 też może być od piersi. A marker Ca 19.9 też jest jakoś związany z nowotworem piersi?

[ Dodano: 2013-10-10, 14:06 ]
Czy ktoś może mi odpowiedzieć??? To pilne bo dziś idę na badanie,
 
malaperelka 


Dołączyła: 12 Maj 2012
Posty: 88
Pomogła: 5 razy

 #50  Wysłany: 2013-10-10, 22:25  


Krakowianko, nie nakręcaj się, weź melisę i spróbuj odwrócić uwagę od tych myśli.

Też miałam BIRADS3, lekarz widzi po kształcie guza i przepływach (w usg doppler) czy guz jest podejrzany. Być może po usg dostaniesz skierowanie na biopsję.
_________________
Pozdrawiam,
A.
 
krakowianka 


Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 65
Skąd: Kraków

 #51  Wysłany: 2013-10-10, 22:41  


Pomyślne wieści w końcu ! Guzka w piersi nie ma ! Na mammografii był a na usg już nie. Tak podobno może być że znika sam po kilku dniach. A druga dobra wieść że przeziębienie odpuściło prawie i dostałam zaświadczenie od lekarza rodzinnego że jestem wydolna oddechowo i krążeniowo więc jutro zabieg powinien się odbyć.
Jutro pewnie wiele się wyjaśni.
 
krakowianka 


Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 65
Skąd: Kraków

 #52  Wysłany: 2013-10-14, 00:31  


Jestem już po zabiegu laparoskopii. Z jednej strony jest dobrze bo lekarz nie zobaczył żadnych podejrzanych zmian, endometriozy też nie ma, był tylko jakiś zrost na otrzewnej. Pobrano wycinki z jajników i właśnie otrzewnej, wynik do 2 tyg. Lekarz powiedział że już nie wie co dalej ze mną zrobić. Był prawie pewien endometriozy a tu nie ma.
Od stycznia rośnie mi marker a przyczyny jak nie ma tak nie ma.
Lekarz który robił mi zabieg powiedział że nie ma markerów bez przyczyny,
Ja ze swojej strony zrobiłam już sporo badań: kolonoskopię, usg piersi, mammografię, cytologię (wprawdzie z lutego czy powtórzyć?), usg jamy brzusznej i miednicy i niczego nie widać. Na mammografii wprawdzie wyszedł guzek 8 mm ale na usg już go nie było widać, czy powinnam dalej iść tym tropem, że jednak coś jest w piersi?
Moje pytania:
- Czy może być tak że jest guzek na mammografii a na usg go nie widać?
- Czy problemy z immunologią - wysokie p. ciala anty-TPO (tarczyca) i problemy reumatyczne - mogą być przyczyna wysokich markerów Ca 125 i Ca 19.9?
- Co powinnam zrobić w tej sytuacji? Do kogo udać się po dalszą diagnostykę skoro ginekolog - onkolog na razie nie ma nic do działania?
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #53  Wysłany: 2013-10-14, 08:57  


Moim zdaniem zrób jeszcze marker CEA, dla potwierdzenia tego Ca -19-9.pozdrawam
_________________
anna
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #54  Wysłany: 2013-10-14, 09:11  


krakowianka napisał/a:
Czy może być tak że jest guzek na mammografii a na usg go nie widać?

Wykluczyć tego nie można, chociaż USG jest badaniem dość dokładnym i pokazuje większość zmian różniących się od ich otoczenia.

krakowianka napisał/a:
Lekarz który robił mi zabieg powiedział że nie ma markerów bez przyczyny
krakowianka napisał/a:
Czy problemy z immunologią - wysokie p. ciala anty-TPO (tarczyca) i problemy reumatyczne - mogą być przyczyna wysokich markerów Ca 125 i Ca 19.9?

Podwyższenie wartości markerów może mieć różne przyczyny,
jednak te markery są specyficzne dla nowotworów ginekologicznych i regularny wzrost ich wartości powinien budzić niepokój.

krakowianka napisał/a:
Lekarz powiedział że już nie wie co dalej ze mną zrobić.
krakowianka napisał/a:
Co powinnam zrobić w tej sytuacji? Do kogo udać się po dalszą diagnostykę skoro ginekolog - onkolog na razie nie ma nic do działania?

W takiej sytuacji przychodzi mi na myśl konsultacja (ze wszystkimi dotychczasowymi wynikami)
u innego onkologa klinicznego, z dobrego (referencyjnego) centrum onkologii.
Rozważyłbym wizytę w Gliwicach, ewentualnie w Warszawie.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
krakowianka 


Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 65
Skąd: Kraków

 #55  Wysłany: 2013-10-14, 22:58  


Richelieu - dziękuję, jak zawsze można na Ciebie liczyć.
Dopiszę jeszcze fragment opisu laparoskopii który dziś dostałam od lekarza: "... stwierdzono m.in. przydatki obustronnie makroskopowo bez patologii, rozdzielono niewielkie zrosty wstępnicy z otrzewną ścienną i pobrano do badania, wykonano płukanie miednicy mniejszej, popłuczyny pobrano do badania cytologicznego, pobrano wycinki z obu jajników. Preparaty wydobyto i przekazano do badania hist.patologicznego".

Zastanawia mnie fragment o zrostach wstępnicy z otrzewną - czy zrosty mogą być nowotworem, czy występują tylko jako guzy i nacieki? Lub czy endometrioza też występuje w postaci zrostów?

Richelieu - polecasz Gliwice lub Warszawę czy w Krakowie nie ma dobrego ośrodka? Nie bardzo widzę leczenie poza miejscem zamieszkania z uwagi na opiekę nad 2 letnim synkiem.

[ Dodano: 2013-10-14, 23:02 ]
anna53 - CEA miałam robiony w lipcu i był ok.
 
malaperelka 


Dołączyła: 12 Maj 2012
Posty: 88
Pomogła: 5 razy

 #56  Wysłany: 2013-10-14, 23:38  


Krakowianko, jeśli nie leczenie to może choć konsultacja? W CO na Ursynowie (Wawa) są świetni lekarze.
_________________
Pozdrawiam,
A.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #57  Wysłany: 2013-10-15, 10:45  


krakowianka napisał/a:
"... stwierdzono m.in. przydatki obustronnie makroskopowo bez patologii, rozdzielono niewielkie zrosty wstępnicy z otrzewną ścienną i pobrano do badania, wykonano płukanie miednicy mniejszej, popłuczyny pobrano do badania cytologicznego, pobrano wycinki z obu jajników. Preparaty wydobyto i przekazano do badania hist.patologicznego".

Wszystko na ten temat powinny powiedzieć wyniki badań pobranych próbek, trzeba na nie zaczekać.

krakowianka napisał/a:
Zastanawia mnie fragment o zrostach wstępnicy z otrzewną - czy zrosty mogą być nowotworem, czy występują tylko jako guzy i nacieki? Lub czy endometrioza też występuje w postaci zrostów?

To nie są jednoznacznie podejrzane onkologicznie zapisy;
zrosty bywają też często np. po zabiegach operacyjnych, nie można jednoznacznie powiedzieć, czym mogą być w Twoim przypadku.

krakowianka napisał/a:
Richelieu - polecasz Gliwice lub Warszawę czy w Krakowie nie ma dobrego ośrodka? Nie bardzo widzę leczenie poza miejscem zamieszkania z uwagi na opiekę nad 2 letnim synkiem.

Znam dobre opinie o ośrodkach w Gliwicach i Warszawie, na temat Krakowa takiej wiedzy nie mam,
dlatego zaproponowałem, jak zauważyła Mała Perełka, konsultację właśnie tam.
Na temat ewentualnego leczenia można będzie pomyśleć później, gdyby po konsultacji okazało się konieczne.

Uważam, że są poważne powody do rozważenia konsultacji w innym ośrodku, skoro dotąd marker rośnie a lekarze nie wiedzą dlaczego.
To nie jest sytuacja, którą bym tak pozostawił.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
krakowianka 


Dołączyła: 04 Lut 2013
Posty: 65
Skąd: Kraków

 #58  Wysłany: 2013-10-15, 17:13  


Dziękuję za kolejną odpowiedź. Mam tylko pytanie czy do tego żeby skonsultować się w innym mieście należy mieć jakieś skierowanie? Czy będąc mieszkanką Krakowa i udając się np. do Gliwic można otrzymać skierowania na badania czy tylko konsultację?
Tematu nie zamierzam na pewno odpuścić choć bardzo się boję. Z zabiegów operacyjnych miałam dotąd tylko cc i teraz laparoskopię.

[ Dodano: 2013-10-15, 17:14 ]
W jaki sposób można wyszukać na forum osoby z Krakowa?
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #59  Wysłany: 2013-10-15, 20:40  


krakowianka napisał/a:
czy do tego żeby skonsultować się w innym mieście należy mieć jakieś skierowanie? Czy będąc mieszkanką Krakowa i udając się np. do Gliwic można otrzymać skierowania na badania czy tylko konsultację?

Do lekarza onkologa nie potrzeba skierowania i nie obowiązuje rejonizacja.
Wystarczy, że zarejestrujesz się na wizytę w wybrany przez Ciebie ośrodku (Centrum Onkologii)
i zgłosisz w umówionym terminie z całą dokumentacją medyczną.

Cytat:
W jaki sposób można wyszukać na forum osoby z Krakowa?

Na głównej stronie w menu poniżej logo forum klikasz 'Użytkownicy',
następnie w okienku 'Metoda sortowania:' wybierasz 'Skąd' oraz 'Malejąco' i klikasz przycisk 'Sortuj',
teraz musisz udać się na dół strony i wybrać stronę nr 56 (przy obecnym stanie zarejestrowanych użytkowników):
w menu 'Idź do strony:' klikasz przycisk '<< >>' i w uaktywnionym rozwijanym pasku (widocznym po kliknięciu przycisku 'v') wybierasz odpowiednią stronę ...
Kolejne (sąsiednie) strony wybierasz klikając w tym samym menu przyciski obok numeru aktualnie przeglądanej strony.
Mam nadzieję, że dostatecznie jasno to opisałem.
Uwaga: wylistowani zostaną tylko ci użytkownicy, którzy określili w swoim profilu swoje miasto,
inni zostaną pominięci (w tym także ci, którzy zamiast 'Kraków' napisali np. 'gród Kraka' itp. ;P ).
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
janna 


Dołączyła: 01 Maj 2013
Posty: 253
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 20 razy

 #60  Wysłany: 2013-10-20, 11:15  


krakowianka napisał/a:
wysokie p. ciala anty-TPO (tarczyca
,
czy w związku z tym jesteś pod kontrolą endokrynologa?
Bo to może oznaczać stan zapalny tarczycy?
Tarczyca potrafi nieźle nabroić.
Trzymam kciuki za dobre wyniki:)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group