1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiana w piersi
Autor Wiadomość
aldo801 


Dołączyła: 27 Sie 2015
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2015-08-27, 12:46  Zmiana w piersi


Jak co roku odwiedzam gabinet ginekologiczny ale do tej pory były to tylko torbielki natomiast tym razem okazało sie inaczej :

"sutki o nieregularnym utkaniu gruczołowo-tłuszczowym.
obustronnie drobne torbielki.
W sutku lewym w okolicy okołobrodawkowej zmiana hypoechogenna 7#4mm(torbielka).
w lewym dole pachowym pojedyńczy węzeł chłonny o wymiarach 10#5mm.
Prawy dół pachowy wolny. "

Pani doktor dodała ze za ok 3 m-sce mam wrócić do niej .
Problem polega na tym ze kilka dni pózniej wróciłam do Uk gdzie mieszkam i nie mogę wrócić za 3 miesiące .
Przyznaje ze sie zalamalam mam małe dzieci i nie wiem co robić czy czekać 3 msc czy is od razu?
Proszę pomóżcie co to znaczy? Czy to rak?
Pani doktor wiedziała ze mieszkam w Uk i tylko powiedziała ze tam masz lepsza opiekę .
Czy mogła widzieć ze to rak i niepowiedziec mi? Miała dziwna minę kiedy patrzyła w usg !
Proszę pomóżcie mi odczytać ten wynik żebym wiedziała czy iść od razu do lekarza czy czekać???!

Dziękuje z góry za odpowiedz
_________________
Mała
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2015-08-27, 18:16  


Wg tego co napisałaś to lekarka zauważoną zmianę nazwała "torbielka". No to nie wiem w czym problem i dlaczego nagle panika. Zmiany nowotworowe to zmiany lite. Czy razem z wynikiem masz fotografię tej zmiany? Może w tej zmianie jest coś nietypowego co zaniepokoiło lekarkę ale moim zdaniem jest wykluczone żeby mając uzasadnione podejrzenie raka lekarka nie powiedziała Ci o tym. Jest coś co należy sprawdzić, obraz jest w tej chwili nietypowy i to normalna praktyka że sprawdza się po jakimś czasie, czy rośnie, gęstnieje, zmienia kształt. Więc w tej chwili nie ma sensu iść do lekarza bo obraz będzie równie niejednoznaczny. Ale możesz sprawdzać czy czujesz węzeł w dole pachowym (wg usg jest on podłużny i stosunkowo mały więc nie budzący obaw onkologicznych) i spróbować czy wyczuwasz tą zmianę. Wtedy możesz zgłosić się do lekarza w UK wcześniej. Tylko nie ćwicz tych badań codziennie to nie ma sensu. A tak ogólnie to z uwagą ale bez paniki bo wszystko poniżej 10 mm to naprawdę w prawie 100% wyleczalne.
_________________
sprzątnięta
 
aldo801 


Dołączyła: 27 Sie 2015
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2015-08-28, 00:09  


Dziękuje za odpowiedz!


 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #4  Wysłany: 2015-08-28, 10:47  


Nie chodziło mi o obejrzenie (zwłaszcza tak małego zdjęcia) a o to czy masz coś do porównania jak pójdziesz do lekarza za te 3 mies. Jak słusznie zauważyła lekarka tam masz lepszą opiekę. Jeżeli mogę coś doradzić to poszukaj w okolicy jednostki która ma w nazwie "Breast cancer unit" wg założeń kobieta ma prawo pójść do takiej przychodni bez skierowania od lekarza (upewnij się czy tak rzeczywiście jest). W takich jednostkach szybciej (i z większym doświadczeniem) rozwiążą Twój problem.
_________________
sprzątnięta
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #5  Wysłany: 2015-08-28, 14:41  


powinnaś się dopytać dlaczego masz wrócić? co jest niepokojące??? bo w tym opisie nie ma niczego złego.

-Lekarz raka w usg nie widzi raka może tylko coś podejrzewać ,wtedy musi to opisać i skierować na Biopsję (najlepiej gruboigłową).

-Na badania USG najlepiej się wybrać do lekarza ze specjalizacją z radiologii.
_________________
patolog
 
aldo801 


Dołączyła: 27 Sie 2015
Posty: 4

 #6  Wysłany: 2015-08-28, 20:12  


To ze mam torbiele to wiem od kilku lat natomiast tym razem lekarka powiedziała ze to moze być włókniak czy coś innego niewiem czemu w nawiasie zaznaczyła torbielka! Powiedziała tez ze mam mastopatycze piersi i wtedy to brzmiało ze nie chodzi o torbielke a o coś innego! Moze nie była pewna i dlatego zaznaczyła w nawiasie torbielka .juz nic nie wiem ! Wiec co w takim razie jest ta zmianą hypoechogenna ?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #7  Wysłany: 2015-08-28, 20:45  


Hypoechogeniczne - w skrócie i w przybliżeniu to co jest czarne na obrazie, taki obraz dają płyny, a torbiel to właśnie ograniczony obszar wypełniony płynem.

Mastopatia to inaczej nieprawidłowości w sutku - bardzo szerokie pojęcie i nic konkretnego.

Następnym razem to jednak wykaż się refleksem i pytaj lekarza. A ja w dalszym ciągu będę się upierać że nic konkretnego nie było, a lekarze o swoich podejrzeniach (mglistych) to raczej nie chcą opowiadać.
_________________
sprzątnięta
 
aldo801 


Dołączyła: 27 Sie 2015
Posty: 4

 #8  Wysłany: 2015-10-10, 00:02  


Witam . Długo sie nie odzywałam bo w sumie to co 2 tygodnie szpital.. Miałam usg potem biopsje gruboigłową i wynik to C3 . Dalej tylko pocieszają ze bedzie ok ale prawda jest taka ze jakiś komórki wykryli .za tydzień znów usg . Ja tylko nie rozumiem prawdopodobnie łagodny ale jest to ale. Kształt i jakieś komórki im nie pasują a niby biopsja wyszła ze łagodny. Co myślicie o tym C3 ? Oczywiście liczne cysty .
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #9  Wysłany: 2015-10-22, 00:04  


Miałas prawdopodobnie biopsję cienkoigłową a nie gruboigłową.
_________________
patolog
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group