1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak żołądka
Autor Wiadomość
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #16  Wysłany: 2014-05-29, 15:57  


ileene napisał/a:
zwłaszcza na sieć większą trzustki i wątroby

NIe ma czegoś takiego, jak sieć większa trzustki i wątroby.
ileene napisał/a:
czy te torbiele (opisane tak przez radiologa) są rzeczywiście torbielami, bo obawiam się, żę niestety nie!

Z dużym prawdopodobieństwem są to właśnie torbiele, nie przerzut. Radiolog bierze odpowiedzialność (również prawną) za opisy zdjęć i przy jakichkolwiek wątpliwościach zaleciłby dodatkowe badania, jeśli nie w celu ochrony pacjenta, to w celu ochrony własnego (excusez le mot) tyłka.
ileene napisał/a:
Raczej nie osteoporoza

Raczej osteoporoza. Radiolog napisał wyraźnie: Struktury kostne bez podejrzanych zmian ogniskowych.
ileene napisał/a:
rozrzedzone struktury kostne tutaj są w kościach biodrowych i w masie bocznej kości krzyżowej, co jak piszesz powoduje ból nóg i pleców!

Bóle nóg i pleców z dużym prawdopodobieństwem wywołane są dyskopatią, opisaną w tomografii.

ileene, moi przedmówcy proszą Cię o ostrożność w wyrażaniu przemyśleń - nota bene sprzecznych z aktualnym rozpoznaniem lekarskim. Ja też Cię o to proszę, jeśli prośby nie poskutkują - dostaniesz oficjalne ostrzeżenie.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #17  Wysłany: 2014-05-29, 16:22  


Tutaj już było wszystko wyjaśnione :)

Oraz nie napisałam, że tak jest napewno i też pisałam zarówno przy wątrobie jak i kościach, że trzeba dokładniejszego badania, o tym zdecyduje już onkolog do którego pójdą 11czerwca!
 
 
pina 



Dołączyła: 27 Maj 2014
Posty: 47
Skąd: Przemyśl

 #18  Wysłany: 2014-06-25, 12:43  


Minął już prawie miesiąc, mój tatko miał wczoraj operacje- miała to być resekcja żołądka z zespoleniem. Jednak po otwarciu jamy brzusznej nie mogli nic zrobić? nie wiem jak to możliwe nie usunęli żołądka tylko jakoś zespolili z jego ominięciem, podobno duże rozsianie przerzutów, zajęte węzły chłonne, płyn w otrzewnej. Tatko się obudził i całkiem w dobrym humorze. Ja i moje siostra nie możemy tego zrozumieć, przeboleć przecież wyniki badań wskazywały brak przerzutów odległych. Co teraz, co mam robić jak pomóc tacie?
Jakie są rokowania? Proszę pomóżcie.
_________________
Paulina
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #19  Wysłany: 2014-06-25, 12:58  


Pina,
nie jest to sytuacja wyjątkowa, że dopiero podczas operacji widać, jaki jest rzeczywisty zakres zmian i skala rozsiewu.
O dalsze postępowanie musicie pytać lekarza prowadzącego - w tej chwili najwazniejsze jest to, jak szybko tata będzie dochodził do siebie, brak powikłań po operacji.
 
pina 



Dołączyła: 27 Maj 2014
Posty: 47
Skąd: Przemyśl

 #20  Wysłany: 2014-06-25, 13:17  


W nocy dostał leki przeciwkrwotoczne pielęgniarz powiedział że za dużo krwi poszło z sondy a lekarza prowadzącego nie można "dorwać". Najgorsze jest to ,że ani ja, ani moja siostra nie powiedziałyśmy tacie że operacja się nie udała. Czy powiedzieć czy nie- Tata był bardzo zmotywowany ale teraz to nie wiem jak to mogłoby się skończyć.
_________________
Paulina
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #21  Wysłany: 2014-06-25, 13:29  


Jestem zwolenniczką informowania chorego o jego rzeczywistym stanie. Może nie trzeba używać słów "operacja się nie udała", tylko powiedzieć - chirurg zrobił, co się dało, by polepszyć funkcjonowanie i przygotować do dalszej terapii, teraz najważniesze, żebyś spokojnie dochodził do formy.

Tu, na forum, bliscy chorych są nierzadko zwolennikami ukrywania prawdy. Z kolei - co ciekawe i chyba najważniejsze - sami chorzy podkreślają, że chcą znać prawdę o leczeniu.

Wiem, że nie jest Wam łatwo, życzę, żebyście podejmowały dobre decyzje.
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #22  Wysłany: 2014-06-25, 13:32  


Narazie nie mów, trochę odczekaj, niech dojdzie do siebie po operacji, bo teraz może się poddać
 
 
pina 



Dołączyła: 27 Maj 2014
Posty: 47
Skąd: Przemyśl

 #23  Wysłany: 2014-06-25, 16:12  


...dalszej terapii, ona nie wchodzi w grę póki co mój Tata waży 54kg a nawet chyba teraz mniej, ja tylko teraz chcę żeby tatę nie bolało i nie było powikłań.
Nie powiem tacie jest za wcześnie, On musi być teraz silny.
_________________
Paulina
 
asia 1975 



Dołączyła: 06 Cze 2013
Posty: 481
Pomogła: 117 razy

 #24  Wysłany: 2014-06-25, 17:19  


Witaj, byłam w takiej samej sytuacji co ty mojego Tatusia też otworzyli i zamknęli bo nie resekcyjny bo nsciekał na trzustkę a z wyników obrazowych zero naciekow powiem więcej wielkość guza to praktycznie trochę powyżej cm. Tak wychodziło z badań a niestety okazało się że po otwarciu nie da się usunąć żołądka. I ten strach jak powiedzieć tatusiowi, że to przebrzydłe raczysko nadal w nim siedzi. To był kolejny koszmar. Tatuś cały szczęśliwy że już po,że się obudził bo tego się bał najbardziej, że się nie obudzi podczas operacji... i wysyła mnie idź córuś sprawdź zapytaj czy cały żołądek usunęli czy tylko tego guza co ponad cm miał być. Wiem jakie to trudne powiedzieć, ale ja tak okrężnie jak doradziła ci ptaszenio powiedziałam tatusiowi, że właśnie chirurg zrobił tyle ile mógł, że nie wyciął wszystkiego bo się nie dało bo okazało się że był większy. Że teraz musi szybko wracać do zdrowia bo czekać go będzie chemioterapia indukcyjna co zmniejszy tego guza do stanu by chirurg mógł go w końcu w całości usunąć. Nie powiem, że tatuś był zadowolony z tego co usłyszał bo nie był ale motywowany chęcią życia i troską rodziny walczył dalej dzielnie o każdy kolejny dzień. Mam nadzieję że i ty będziesz potrafiła przekazać swojemu tatusiowi tę niemiłą wiadomość tak by się nie załamał i aby dalej starał się walczyć z tą okropną chorobą.pozdrawiam
_________________
Asia
„Miarą miłości jest miłość bez miary”
 
pina 



Dołączyła: 27 Maj 2014
Posty: 47
Skąd: Przemyśl

 #25  Wysłany: 2014-06-25, 17:41  


Pewnie tak zrobię asiu 1975, ale najpierw muszę przeczytać protokół pooperacyjny czy dają jakieś szanse czy tylko pozostaje opieka paliatywna.
_________________
Paulina
 
pina 



Dołączyła: 27 Maj 2014
Posty: 47
Skąd: Przemyśl

 #26  Wysłany: 2014-06-29, 13:36  


Czy to jest normalne postępowanie, że tata jest 5 dobę po operacji i nie dostaje żywienia dożylnego tylko nawadnianie?
Dodatkowo pojawiły sie bóle w prawym dolnym podbrzuszu o czym wg was mogą one świadczyć? czy moze to być początek niedrożności jelit.
_________________
Paulina
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #27  Wysłany: 2014-06-29, 13:49  


Pina,
czemu nie rozmawiacie z lekarzami na oddziale? Trzeba stanowczo domagać się informacji, do której pacjent ma przecież prawo! Choćby lekarz dyżurujący może udzielić tak podstawowych wyjaśnień i zwrócić uwagę na dolegliwości pacjenta.

Zarówno pytanie o żywienie, jak i zgłoszenie bólu, jest koniecznością. Jeśli jesteś upoważniona przez tatę do uzyskiwania informacji o stanie jego zdrowia, rozmawiaj z lekarzem.

Jaki to ból? Kłujący, tępy, pulsujący, promieniujący, wymaga leków przeciwbólowych? Jakieś inne niepożądane objawy (mdłości, gorączka, poty)?
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #28  Wysłany: 2014-06-29, 13:58  


może to być normalne, że jest jeszcze nawadnianie

A czy rozmawiałyście z lekarzem o tym, że u taty sie pojawił ból w prawym podbrzuszu? jeśli nie , to trzeba powiedzieć. Zawsze trzeba zgłaszać takie dolegliwości lekarzowi.
 
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #29  Wysłany: 2014-06-29, 14:30  


Pod tym linkiem:

http://www.emedica.pl/zab...ekcja-odka.html

opis postępowania po operacji resekcji żołądka, niemniej punkty takie jak ten:

"Przez pierwsze 5-6 dni po zabiegu pacjent otrzymuje jedynie kroplówki, które zawierają wszystkie niezbędne do życia substancje. Czas ten potrzebny jest do wstępnego zagojenia (zrośnięcia się) zespolenia żołądka (przełyku) z jelitem, co zabezpiecza je przed pęknięciem, do którego mogłoby dojść, gdyby pacjent wcześniej zaczął jeść lub pić. Po tym okresie zezwala się pacjentowi na picie, a następnie stopniowo rozszerza się dietę"

mają zastosowanie także po wykonaniu zespolenia omijającego przy odstąpieniu od resekcji.
 
pina 



Dołączyła: 27 Maj 2014
Posty: 47
Skąd: Przemyśl

 #30  Wysłany: 2014-06-29, 18:33  


Lekarza prowadzącego nie możemy dorwać od piatkowego rana tutaj nikt nic nie chce mówić opieka jest okropna. Na wizycie tata powiedział lekarzowi o bólu zbadała go i powiedziała, że wszystko jest ok. tzn. jelita pracują dostał 3x elektrolity i 1x sól fizjologiczną i to tyle od wczorajszego popołudnia to jest chyba głodzenie pacjenta ja wiem, ze taty sie nie da uratowac ale do jasnej .... czemu nie dostaje dożylnie jedzonka. Lekarz dyzurujący powiedziała ze nie ma zlecenia. Jest kiepsko nie zmieniony opatrunek od operacji tłumaczą zakazeniami szpitalnymi. Inni pacjenci juz jedzą kleiki a tatko mój kochany nie ma na nic sił. Jutro znowu koczuje przed gabinetem lekasza. Może się coś dowiem.
_________________
Paulina
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group