1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak trzustki z przerzutami
Autor Wiadomość
sylam5 



Dołączyła: 16 Gru 2009
Posty: 133
Skąd: Świecie
Pomogła: 18 razy

 #16  Wysłany: 2010-09-06, 13:34  


Witaj.
Prawdopodobnie leki przeciwbólowe i zatrucie organizmu są przyczyną takiego zachowania Taty. Mój tato też był nerwowy strasznie,tracił poczucie czasu, czasem w rozmowie się gubił.
Nie umiem odpowiedzieć czy mogą to być przerzuty...Ból może mieć różne przyczyny, mój tato kiedy był już bardzo słaby dostał taki przykurcz w szyi ,że ani maście ani masaże nie pomagały. Czuł się tak jakby złapał przewiewu.

Pozdrawiam.
_________________
Cisza przyjacielu, rozdziela bardziej niż przestrzeń. Cisza przyjacielu nie przynosi słów, cisza zabija nawet myśli.

— Halina Poświatowska
 
paula1509 


Dołączyła: 29 Sie 2010
Posty: 30
Pomogła: 1 raz

 #17  Wysłany: 2010-09-06, 21:04  


ale to straszne ja nie wiem jak tacie pomóc :( tata jeszcze nie wie o chorobie nikt mu nic nie powiedział coś się domyśla ale nie wie do końca jutro będzie pani doktor z hospicjum i ma mu powiedzieć aż się boje :(
 
sylam5 



Dołączyła: 16 Gru 2009
Posty: 133
Skąd: Świecie
Pomogła: 18 razy

 #18  Wysłany: 2010-09-06, 22:37  


Tak,napewno się domyśla. Kiedy zachorowała mamuś( przerzuty do mózgu z nieznanego guza pierwotnego) poprosiliśmy lekarza żeby powiedział mamie o chorobie. Nie wiem dokładnie co powiedział ale prosiliśmy by nie mówił od razu ,że nowotwór itd. tylko ,że ma zmiany w głowie. W domu nigdy nie mówiliśmy"rak" tylko "choroba". Oczywiście mamuś po wizycie w CO wiedziała ale jakoś unikaliśmy tego tematu. Z tatą było inaczej. Kiedy znalazł się w szpitalu i robili mu szereg badań sam do mnie powiedział,że on pewnie ma to co mamuś. Po mojej rozmowie z lekarzem wiedziałam,że tato nie da się oszukać i powiedziałam mu jak sprawa wygląda, że jest guz w jelicie,że ma też chorą wątrobę i że będziemy walczyć. Serce mi pękało ale musiałam powiedzieć. Doskonale cie rozumiem, wiem ,że się boisz ale lekarz napewno wytłumaczy to wszystko delikatnie. Napewno trochę zależy od pacjęta bo wiem jak było u nas, tato chciał wiedzieć wszystko, pytał... mamuś nie pytała, do końca żyła dniem dzisiejszym...
_________________
Cisza przyjacielu, rozdziela bardziej niż przestrzeń. Cisza przyjacielu nie przynosi słów, cisza zabija nawet myśli.

— Halina Poświatowska
 
paula1509 


Dołączyła: 29 Sie 2010
Posty: 30
Pomogła: 1 raz

 #19  Wysłany: 2010-09-07, 22:37  


Wiem ale to straszne żyć ze świadomością że się powoli umiera i znam tatę :( boje się że popełni jakieś głupstwo :( jest słaby psychicznie moja mamusia walczyła 3 lata :( ale była silna psychicznie :( Dlaczego ludzie tak szybko umierają :(
 
ann 


Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 9
Pomogła: 5 razy

 #20  Wysłany: 2010-09-08, 11:30  


dlaczego ludzie tak szybko umierają?

właśnie wczoraj wpominałam swojego kolegę z byłej pracy.zmarł 3 lata temu na delegacji akurat mnie z nimi nie było. umarł we śnie nie wiadomo może to wieńcówka nie miał objawów wcześniej tylko przed pójściem spać mówił że czuje się lekko parę dni wcześniej rzucił palenie miał 28 lat

a rok teku moja przyjaciólka straciła brata w tym samym wieku na wyjeździe z kolegami też umarł we śnie i nie wiadomo dlaczego..
myśle,że oni odeszli za wcześnie
a dziecko mojej znajomej nawet się nie zdążyło urodzić..

wydaje mi się, że łatwiej zrozumieć gdy przychodzi czas na osobę w starszym wieku, która założyła już rodzinę widziała narodziny swoich dzieci przeszła aby pewien etap ludzkiego życia i było jej to dane.
myślę o tych osobach które dopiero zaczynają o tym marzyć a nie będzie już na to czasu..

ale tekst Twardowskiego warto pamiętać zawsze
"(..) śpieszmy się kochać ludzi Tak szybko odchodzą (..)"

ostatnio śniła mi się moja mama, spoglądałam w jej zdjęcie nad wodą i nagle ono ożyło czas i woda płynęły tam wciąż a dawna chwila trwała nadal

paula, nie wiadomo jak zareaguje Twój tata,
ważne też jak Ty to przyjmujesz czy dajesz tacie poczucie bezpieczeństwa
najważniejsze, że jest w rodzinie
ja też nie chciała bym w tym czasie być wśród obcych..
 
paula1509 


Dołączyła: 29 Sie 2010
Posty: 30
Pomogła: 1 raz

 #21  Wysłany: 2010-09-12, 20:01  


Witam jest coraz gorzej guz tacie się wybił koło ucha na węźle chłonnym śliniawka dziś nie spał całą noc to straszne :(
 
paula1509 


Dołączyła: 29 Sie 2010
Posty: 30
Pomogła: 1 raz

 #22  Wysłany: 2010-09-16, 20:05  


Witam byłam dzisiaj na badaniach genetycznych aż się boję wyniku a on dopiero za 6 miesięcy :( czy ktoś miał takie badania DZiękuje
 
sylam5 



Dołączyła: 16 Gru 2009
Posty: 133
Skąd: Świecie
Pomogła: 18 razy

 #23  Wysłany: 2010-09-16, 20:29  


Witaj. Jak załatwiłaś badania genetyczne? Jakie trzeba spełniać warunki,żeby się zakwalifikować do tych badań? Ja wysyłałam ankiety do CO ale wcale się nie odezwali. Wybieram się do poradni genetycznej ale jakoś wciąż brak czasu...
_________________
Cisza przyjacielu, rozdziela bardziej niż przestrzeń. Cisza przyjacielu nie przynosi słów, cisza zabija nawet myśli.

— Halina Poświatowska
 
paula1509 


Dołączyła: 29 Sie 2010
Posty: 30
Pomogła: 1 raz

 #24  Wysłany: 2010-09-16, 21:03  


Byłam na onkologii w poznaniu i tam powiedzieli mi że mam iść do lekarza rodzinnego po skierowanie i to wszystko .. bo jestem obciążona z 2 stron mamusia i tata
 
sylam5 



Dołączyła: 16 Gru 2009
Posty: 133
Skąd: Świecie
Pomogła: 18 razy

 #25  Wysłany: 2010-09-17, 14:44  


Pytam bo też jesteśmy obciążone z obu stron(mam dwie siostry) tyle ,że u mamy nie zostało znalezione ognisko pierwotne a tato chorował na jelito grube. Siostry podczas wizyt u lekarzy mówiły o obciążeniu ale żaden lekarz nie mówił o badaniach genetycznych tylko o przesiewowych. Może się nie kwalifikujemy jeśli rodzice zmarli na różne typy nowotworów...?

A jak Tato? Jak się czuje?
_________________
Cisza przyjacielu, rozdziela bardziej niż przestrzeń. Cisza przyjacielu nie przynosi słów, cisza zabija nawet myśli.

— Halina Poświatowska
 
paula1509 


Dołączyła: 29 Sie 2010
Posty: 30
Pomogła: 1 raz

 #26  Wysłany: 2010-09-17, 16:27  


tata coraz gorzej :( a wy na 100 % możecie zrobić bo u nas też tak jest mama grube jelito a tata trzustka i badają nas po mamie Pozdrawiam
 
paula1509 


Dołączyła: 29 Sie 2010
Posty: 30
Pomogła: 1 raz

 #27  Wysłany: 2010-09-29, 22:56  


Witam u nas gorzej tata coraz więcej bierze tramalu ale nie przyznaje się że go coś boli :( Widzę 2 małe buteleczki na 1 tydzień :( Ciężko nie chce rozmawiać unika nas męczy się jak chodzi itd Pozdrawiam
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #28  Wysłany: 2010-10-01, 09:36  


Zadbajcie żeby tata nie cierpiał. Trzustka potrafi dać popalić.

Przykro mi.
Pozdrawiam
_________________
Andrzej W.
 
paula1509 


Dołączyła: 29 Sie 2010
Posty: 30
Pomogła: 1 raz

 #29  Wysłany: 2010-10-04, 21:49  


Witam jest mi zle :cry: tata nie może spać nie chce jeść boli go wątroba bardzo i tramal bierze co 2 godziny 20 kropli a najgorsze jest to że jest świadomy co robić jak dalej to będzie postępować :(
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #30  Wysłany: 2010-10-04, 22:47  


Tramal to nie jest lek na tę sytuację. Należy rozpocząć leczenie przeciwbólowe morfiną lub fentanylem.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group