1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak szyjki macicy
Autor Wiadomość
alka28+ 


Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 149
Pomogła: 50 razy

 #16  Wysłany: 2014-12-02, 17:45  


Cytat:
Czyli mam rozumiec,ze w Polsce nie stosuje sie bracho przed operacja ?


Masz to rozumiec tak, ze nie jest to standartem leczenia, zreszta nie tylko w Polsce. Twoj profesor uwaza jednak, ze w Twoim przypadku jest to dobra opcja.
 
pomalowana 


Dołączyła: 23 Lis 2014
Posty: 29
Pomogła: 1 raz

 #17  Wysłany: 2014-12-20, 19:13  


Witam,czy ktos pomoze mi w zinterpretowaniu SKLEPIENIA POCHWY UWYPUKLONE,bo nie wiem czy to prawidlowe czy tez nie? I co to jest wartosc ADC,Z gory bardzo dziekuje :)Dolaczam wynik.



received_703455243084819.jpeg
Pobierz Plik ściągnięto 1942 raz(y) 46,82 KB

_________________
Pomalowana
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #18  Wysłany: 2014-12-20, 22:28  


pomalowana napisał/a:
SKLEPIENIA POCHWY UWYPUKLONE,bo nie wiem czy to prawidlowe czy tez nie?

W warunkach prawidłowych nie powinny być uwypuklone. W górnej części pochwa otacza część pochwową szyjki macicy i tworzy wokół niej zachyłki: sklepienie tylne - najgłębsze i dwa boczne i przednie...


pomalowana napisał/a:
I co to jest wartosc ADC

Te współczynniki ADC ( apparent diffusion coefficient) - krótko pisząc wskazują potencjalną odpowiedź na planowane leczenie, rokowanie itp...
Ta informacja ma istotne znaczenie dla lekarza.
_________________
Aegrotus sacra est...
 
pomalowana 


Dołączyła: 23 Lis 2014
Posty: 29
Pomogła: 1 raz

 #19  Wysłany: 2014-12-20, 22:47  


Rozumiem,a co do rokowan jest ok?
Prosze mi napisac co Pani mysli o tym opisie?
Z gory bardzo dziekuje. :)

[ Dodano: 2014-12-20, 23:21 ]
Chce jeszcze dodac,ze lekarze na wyrost jeszcze przed RM zdjagnozowali moj przypadek,poniewaz mysleli ,ze naciek jest zbyt duzy na operacje i dlatego od poniedzialku mam 4 brachyterapie,zastanawiam sie czy to dobre rozwiazanie,skoro naciek ogranicza sie tylko do szyjki?Czy nie lepsza operacja?Co mam zrobic? :roll:

[ Dodano: 2014-12-20, 23:23 ]
Lekarz zalecil mi te brachyterapie jeszcze przed RM,troche to dziwne,ze nie poczekal,zeby zobaczyc opis RM i wtedy zadecydowac jakie leczenie...hmmm
_________________
Pomalowana
 
mufaso83 



Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 722
Pomogła: 110 razy

 #20  Wysłany: 2014-12-21, 08:06  


tu masz link do zaleceń i dokladny opis (od str 278, sprawdź w tabelce stopnie zaawansowania i wedle niego, jakie są zalecenia)
http://onkologia.zaleceni...20plciowego.pdf
Wedle tych zaleceń, masz dwie możliwości, zresztą wyczytasz to z ryciny
czy lekarz następnie planuje operację?Myślę, że najlepiej udaj się z wynikiem do Niego i zadaj mu to pytanie. Zawsze najlepiej dopytać lekarza prowadzącego, który ma wgląd i wiedzę na temat twojego przypadku
_________________
Omnia tempus habent
Mamcia 03.07.1955 - 14.12.2015
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #21  Wysłany: 2014-12-21, 17:05  


Moim zdaniem rokowanie jest pomyślne. Węzły chłonne niepowiększone, struktury kostne bez zmian podejrzanych a naciek ograniczony do szyjki macicy i obejmujący szyjkę w całości.

Nowotwór ograniczony jedynie do szyjki macicy oznacza niskie stadium zaawansowania raka szyjki macicy. Wybór metody leczenia podejmie lekarz prowadzący.

Cytat:
(brachyterapia) poprzez umieszczenie urządzeń wypełnionych materiałem radioaktywnym w okolicach szyjki macicy. Radioterapia jest równie skuteczna jak operacja w przypadku nowotworów we wczesnym stadium rozwoju

http://wylecz.to/pl/choro...ki-macicy.html#

mufaso83 podała bardzo dobre źródła informacji.
_________________
Aegrotus sacra est...
 
pomalowana 


Dołączyła: 23 Lis 2014
Posty: 29
Pomogła: 1 raz

 #22  Wysłany: 2014-12-22, 19:49  


Wtam,mam pytanie czy jest mozliwosc wartosc MPV moze byc nizsza(6,8fl)przy dlugotrwalym zazywaniu Cyklonamine?(3×1)
Prosze o pomoc,bo sie zaniepokoilam wynikiem,dziekuje
_________________
Pomalowana
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #23  Wysłany: 2014-12-22, 21:00  


pomalowana, moim zdaniem nie ma powodów do niepokoju w tej kwestii.

MPV - wartość referencyjna waha się od 5fl, do 10,5 fl. Normy mogą się nieznacznie różnić w zależności do laboratorium. Generalnie zaniżony wynik ma charakter nabyty, i jest efektem jakiegoś czynnika działającego właśnie na płytki. Z leków tak działają cytostatyki. I wynik poniżej normy może wskazywać, że szpik kostny nie wytwarza odpowiedniej liczby trombocytów.

Przy interpretacji wyniku MPV, należy brać pod uwagę także liczbę płytek krwi oraz pozostałe parametry krwi.

Wynik Twojego badania ( zależnie od normy dla danego urządzenia laboratoryjnego) - mieści się w normie lub nieznacznie jest zaniżony Niektóre analizatory hematologiczne oznaczają jednocześnie wszystkie parametry krwi, i bardzo drobniutkie różnice są wywołane kalibracją aparatów i wtedy wyniki jakby nie mieszczą się w normach danego aparatu i wydrukowany jest z zaznaczoną strzałką w górę albo w dół..

Pozdrawiam bardzo ciepło
_________________
Aegrotus sacra est...
 
pomalowana 


Dołączyła: 23 Lis 2014
Posty: 29
Pomogła: 1 raz

 #24  Wysłany: 2014-12-22, 21:55  


Dziekuje bardzo :)
Ze wzgledu na mojego (gada)troche nie spodobal mi sie ten spadek MPV,poniewaz wyczytalam,iz mozna ten spadek interpretiwac nawet przerzutem do szpiku kostnego,ale uspokoilas mnie,nie mniej jednak wysylam caly wynik,moze zerkniesz oczkiem ;)
Z gory,bardzo dziekuje.



1.jpeg
Pobierz Plik ściągnięto 1355 raz(y) 21,1 KB

_________________
Pomalowana
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #25  Wysłany: 2014-12-22, 22:54  


Ale nawet, jeśli się nie mieści, przy prawidłowej ilości płytek i pozostałych parametrach - nie ma powodu do niepokoju. Oczywiście to jest moje zdanie. Z wynikiem zgłoś się do swojego lekarza. On dokładnie zinterpretuje wynik w odniesieniu do wszystkich badań dotychczasowych i stanu klinicznego.

Pozdrawiam bardzo ciepło. :)
_________________
Aegrotus sacra est...
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #26  Wysłany: 2014-12-26, 19:00  


pomalowana napisał/a:
nie spodobal mi sie ten spadek MPV,poniewaz wyczytalam,iz mozna ten spadek interpretiwac nawet przerzutem do szpiku kostnego

Na podstawie tylko spadku MPV, trudno 'określać', że jest przerzut do szpiku kostnego. Jeśli komórki 'rakowe' zajmowałyby szpik, to raczej należy spodziewać się spadku wszystkich wartości morfologii krwi (z powodu 'wypierania' trzech linii produkujących krwinki; tj. krwinek białych, krwinek czerwonych, płytek krwi).

Pozdrawiam serdecznie
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
pomalowana 


Dołączyła: 23 Lis 2014
Posty: 29
Pomogła: 1 raz

 #27  Wysłany: 2014-12-30, 14:35  


Witam, jak juz wczesniej pisalam spodziewalam sie HDR 4×
Wczoraj mialam pierwszy, uspali mnie zalozyli aplikatory, wybudzili, wjechali do TK, po czym przyszedl moj profesor i stwierdzil, ze przez moja nietypowa szyjke, przodozgiecie, zabieg HDR jest nie mozliwy.
Zwykle pacjentka po 3-4 godz wychodzi do domu, ja wyszlam dopiero nastepnego dnia, bo podobno dostalam sporo znieczulenia i dlatego musialam zostac. Dziwilo mnie dlaczego co pol godz mierza mi cisnienie, ktore bylo wysokie i pobrali dwa razy krew, cewnik dopiero wyjeli, kiedy badania byly ok. Przyszedl tez moj profesor, ktory powiedzial, ze w takiej sytuacji bede miec operacje, zdziwilo mnie to, poniewaz dodal, ze jesli nie bedzie dobrze to mnie zamknie i nie bedzie ruszal? Przed wynikiem RM zalecil mi HDR, gdy zobaczyl wynik stwierdzil, ze jest milo zaskoczony, bo nie ma nacieku, ktorego sie obawial, ale ze zostajemy dalej przy brachy, poniewaz zmiana jest mala, ale nie do konca i taka terapia bedzie dla mnie najlepsza, ale nie bedzie koncem leczenia. Teraz zastanawia mnie czy faktycznie przy takich sytuacjach z przodozgieciem HDR sa niewskazane, czy zobaczyl cos na TK i dlatego przerwal zabieg?
Moze spotkaluscie sie z podobna dosc dziwna historia?J eszcze jedno pytanie, czy lekarz moze utaic cos co zobaczyl przed pacjentka?
Przypomne ze mam RSM 2A/G2
Zgory dziekuje za odpiwiedz. :)
_________________
Pomalowana
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #28  Wysłany: 2014-12-30, 22:40  


Przodozgięcie i przodopochylenie macicy to najczęstsze i uznawane są za prawidłowe położenie tego narządu. :)
Cytat:
Jeszcze jedno pytanie,czy lekarz moze utaic cos co zobaczyl przed pacjentka?

Nie. Ale może się omylić jak każdy człowiek.
Na pozostałe Twoje wątpliwości nie potrafię odpowiedzieć...

Pozdrawiam Cię serdecznie
_________________
Aegrotus sacra est...
 
pomalowana 


Dołączyła: 23 Lis 2014
Posty: 29
Pomogła: 1 raz

 #29  Wysłany: 2015-01-03, 18:38  


Moje przodozgiecie nie nalezy do prawidlowego :/
Czy ktos moze mi pomoc i odpowiedziec na moje pytanie,ktore zadalam wyzej?Bede wdzieczna bardzo!
_________________
Pomalowana
 
alka28+ 


Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 149
Pomogła: 50 razy

 #30  Wysłany: 2015-01-03, 18:51  


Mi sie wydaje, ze Twoj lekarz podchodzi do Ciebie indywidualnie i stara sie znalezc optymalne rozwiazanie. Gdyby rzeczywiscie zobaczyl cos na TK, to by raczej kontynuowal naswietlania i odstapilby od operacji.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group