1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak szyjki macicy
Autor Wiadomość
pomalowana 


Dołączyła: 23 Lis 2014
Posty: 29
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2014-12-01, 14:15  Rak szyjki macicy


Infitratio carcinomatosa-carcinoma planoepitheliale akeratodes G II colii uterii

Czekam na rezonans 11.12.14,jutro tj 02.12.14 rentgen pluc.
Lecze sie w Krakowie w klinice onkologicznej .

Po konsultacji z profesorem,stwierdzil u mnie stopien 2A z lekkim naciekiem na pochwe
i zastosowal leczenie w formie brachoterapi ,4 zabiegi,zaczynam od 22.12.14 i tak przez miesiac co tydzien.

Czy to leczeniejest standardem w tym stopniu zaawansowania,dlaczgo nie operacja?
_________________
Pomalowana
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2014-12-01, 15:26  


pomalowana,
Dzień dobry. Muszę podpytać o kilka spraw.

Jakie badania dotąd przeprowadzono? USG ginekologiczne? Czy może też USG jamy brzusznej?
Jeśli proponowana jest brachyterapia to mogłoby wskazywać na większe zaawansowanie miejscowe- co ma oznaczać "lekki naciek na pochwę"? Skoro "lekki" ( trochę mało precyzyjne określenie) i reszta jest wolna od nowotworu to zaleca się leczenie operacyjne. Co dokładnie jest napisane w rozpoznaniu? Czy konsultacja była tylko słowna? Nie dostałaś swoich wyników? Najlepiej wklej bądź przepisz, proszę, wszystkie wyniki- wtedy będzie można precyzyjniej odpowiedzieć.
Pozdrawiam
 
pomalowana 


Dołączyła: 23 Lis 2014
Posty: 29
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2014-12-01, 16:11  


Tak,bylo robione usg dopochwowe i badana bylam orzez 2 profesorow ktorzy skonsultowali to ze soba i stwierdzili,ze zastosuja brachoterapie,zeby ustąpily nacieki z pochwy,ale czy to norama? Ze najpierw brachoterapia,a potem operacja ?
_________________
Pomalowana
 
alka28+ 


Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 149
Pomogła: 50 razy

 #4  Wysłany: 2014-12-01, 16:32  


Nie jest to postepowanie standartowe, ale sie zdarza.
 
pomalowana 


Dołączyła: 23 Lis 2014
Posty: 29
Pomogła: 1 raz

 #5  Wysłany: 2014-12-01, 16:46  


Denerwuje sie bardzo,ale mam nadzieje,ze to postepowanie wyjdzie z korzyscia dla mnie.Mam jeszcze pytanie czy takie czekanie prawie miesiac na brachoterapie nie jest za dlugie w tym stadium mojej choroby?
_________________
Pomalowana
 
alka28+ 


Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 149
Pomogła: 50 razy

 #6  Wysłany: 2014-12-01, 16:51  


Cytat:
czy takie czekanie prawie miesiac na brachoterapie nie jest za dlugie w tym stadium mojej choroby


Tego nie wiem. Przypuszczam, ze czekanie jest spowodowane sprawami niemedycznymi - kolejki, brak funduszow itd. Moze warto zapytac lekarzy, jaka jest tego przyczyna i ewentualnie poszukac lepszego terminu w innych szpitalach.
 
pomalowana 


Dołączyła: 23 Lis 2014
Posty: 29
Pomogła: 1 raz

 #7  Wysłany: 2014-12-01, 16:57  


Czyli miesiac to dlugo :roll:

[ Dodano: 2014-12-01, 17:06 ]
Czy w moim przypadku po brachoterapi radykalnej bedzie mozna wykonac rowniez operacje?
Dodam jeszcze,iz mam guz na okolo4 cm.
_________________
Pomalowana
 
alka28+ 


Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 149
Pomogła: 50 razy

 #8  Wysłany: 2014-12-01, 17:16  


Na te pytania powinni odpowiedziec twoi lekarze.
W zasadzie leczenie powinno sie zaczac jak najszybciej. Byc moze powodem zwloki jest czekanie na rezonans? Porzadne badania obrazowe sa przy raku szyjki macicy bardzo wazne. USG pod tym wzgledem nie jest zbyt miarodajne.

Myslalam, ze masz juz wyznaczony plan leczenia - najpierw brachyterapia, a pozniej operacja, ale widze, ze jeszcze nie.
 
pomalowana 


Dołączyła: 23 Lis 2014
Posty: 29
Pomogła: 1 raz

 #9  Wysłany: 2014-12-01, 17:24  


Rezonans bede miec 11.12.14,badali mnie dwaj naprawde dobrzy profesorowie,oboje stwierdzili iz ten naciek na pochwie ich niepokoi i nie chca ciąć i dlatego bracho.Wiem,ze niektorzy czekaja jeszcze dluzej,myslalam,ze to norma i wiekszego wplywu na rozwoj choroby nie ma.
_________________
Pomalowana
 
alka28+ 


Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 149
Pomogła: 50 razy

 #10  Wysłany: 2014-12-01, 17:30  


Prawdopodobnie nie ma, ale jesli by mozna bylo rzeczy przyspieszyc, to byloby jeszcze lepiej :)
 
pomalowana 


Dołączyła: 23 Lis 2014
Posty: 29
Pomogła: 1 raz

 #11  Wysłany: 2014-12-01, 18:02  


No coz...Polska. :lol:

[ Dodano: 2014-12-01, 18:05 ]
U profesora bylam prywatnie i bez rejestracji mialam konsultacje z kolejnym profesorem w klinice,ale niestety innych rzeczy juz nie przeskoczymy,bo przez klinike beda zabiegi,bo prywatnie takich rzeczy nie robią :)

[ Dodano: 2014-12-01, 18:08 ]
A osob onkologicznych w kolejkach i na zabiegi w zyciu tyle nigdzie nie widzialam,Plaga :(
_________________
Pomalowana
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #12  Wysłany: 2014-12-01, 21:33  


pomalowana,

Co dokładnie oznacza naciek na ok.4.cm? Tzn. trochę mniej czy więcej? Jeśli tego nie wiadomo- a nie wiadomo, bo dopiero czekasz na rezonans który to precyzyjnie zobrazuje- to ustalanie planu leczenia teraz jest trochę, hm, przedwczesne. Generalnie nieoperacyjne są wg Zaleceń PUO raki szyjki macicy od st. IIB. Jako decydująca o sposobie leczenia wymieniona jest wielkość zmiany nowotworowej:
do i równa 4cm i powyżej 4cm.

Może zerknij spokojnie sama do tych Zaleceń( wystarczy wgooglować Zalecenia PUO i odnaleźć na str. 278 raka szyjki macicy). I wtedy porozmawiaj z lekarzem?
Pozdrawiam.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #13  Wysłany: 2014-12-01, 22:05  


pomalowana napisał/a:
Czy w moim przypadku po brachoterapi radykalnej bedzie mozna wykonac rowniez operacje?
alka28+ napisał/a:
Myslalam, ze masz juz wyznaczony plan leczenia - najpierw brachyterapia, a pozniej operacja

Nie praktykuje się leczenia w takiej kolejności:
jeśli terapia ma obejmować zabieg chirurgiczny i naświetlania, to zawsze najpierw jest operacja:
Zalecenia (2013 r.): str. 281, ryc. 2.

missy napisał/a:
Generalnie nieoperacyjne są wg Zaleceń PUO raki szyjki macicy od st. IIB.

Tak jest. Ale są (ściślej: mogą być) wyleczalne aż do stadium III.
A stadium IVA także wymieniane jest w powyższej grupie o rekomendowanym leczeniu jak z zamierzeniem radykalnym:
'Zalecenia' j.w., str. 281-282.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
alka28+ 


Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 149
Pomogła: 50 razy

 #14  Wysłany: 2014-12-02, 09:01  


Cytat:
Nie praktykuje się leczenia w takiej kolejności:


Mialam na mysli brachyterapie przedoperacyjna, nie calkowity cykl naswietlan przed operacja.
Takie leczenie na pewno nie jest standartem, co nie znaczy, ze sie nie zdarza. Konkretnie ja mialam miec wlasnie takie leczenie i w osrodku, w ktorym mnie leczono, prowadzono badania kliniczne majace na celu sprawdzenie jego skutecznosci. Inna sprawa, ze to nie bylo w Polsce.
 
pomalowana 


Dołączyła: 23 Lis 2014
Posty: 29
Pomogła: 1 raz

 #15  Wysłany: 2014-12-02, 17:28  


Czyli mam rozumiec,ze w Polsce nie stosuje sie bracho przed operacja ?
W takim razie za granica tak?Profesor powiedzial,ze chce zeby zmniejszyl sie naciek a potem bede operowana.Naciek jest nie wielki ,ale guz ma 4 cm.
_________________
Pomalowana
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group