1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
prośba o ocenę wyników
Autor Wiadomość
marrkko29 


Dołączył: 07 Lip 2017
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2017-07-07, 14:29  prośba o ocenę wyników


Witam, mam 35 lat jestem mężczyzną. Od około 3 tygodni mam silne bóle żołądka, do tego doszła biegunka, skoki temperatury i dreszcze. Udałem się zrobić gastroskopię i oto wyniki:
Przełyk z okrężnym pasmem łososiowej śluzówki nad linią Z i 4 szerokimi wypustkami śluzówki przemieszczonymi proksymalnie w stosunku do w/w pasma - pobrano liczne wycycinki do badania hist-past. W retroflelkcji cechy przepukliny rozworu przełykowego przepony. Dno żołądka prawidlowe. Antrum znacznie rozpuchlone z cechami brukowania śluzówki. Opuszka i część pozaopuszkowa XII-cy bez zmian. Test Hp(+)
wnioski : przełyk barretta C2M5.HHOe.Gastrictis HP(+)

a tu wyniki badania hist-past
Opis mikroskowpowy/;
wycinki polaczenia żoładkowo-przełykowego z niewielkim(+) przewlekłym naciekiem zapalnym, rozlaną metaplazją jelitową (++) oraz ogniskiem dysplazji małego stopnia.
Obraz morfologiczny odpowiada przełykowi Barreta.

Dostałem antybiotyki kótre brałem przez 10 dni tj. amotaks oraz metronizadaol i codziennie Helicid 20

Do dnia dzisiejszego zero poprawy, ledwo jem ledwo chodze, nie czuje głodu a biegunka cały czas, potrafię się wyprózniac nawet 10-15 razy dziennie
do tego zrobilem badanie krwi i strasznie mi skaczą d-dimery
badanie z 5 czerwca - 582 d-dimer
badanie z 8 czerwca - 5214 d-dimer
badanie z 13 czerwca - 1799 d-dimer
badanie z 14 czerwca - 2452 d - dimer

co o tym sądzicie ???
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-07-07, 19:16  


marrkko29 napisał/a:
Obraz morfologiczny odpowiada przełykowi Barreta.

Przełyk Barretta można uważać za zmianę przedrakową, ponieważ zwiększa ryzyko wystąpienia raka przełyku, więc musisz być czujny.

marrkko29 napisał/a:
Do dnia dzisiejszego zero poprawy, ledwo jem ledwo chodze, nie czuje głodu a biegunka cały czas, potrafię się wyprózniac nawet 10-15 razy dziennie

To nie jest normalne, nie wiem czy nie powinieneś zrobić kolonoskopii.
Dimery masz straszne, zwłaszcza te w tysiącach, coś się dzieje i powinien lekarz na to zareagować to związane jest z żylna chorobą zakrzepowo zatorową.
Z płucami nic nie masz np. ból, duszności w klatce piersiowej?

Koniecznie "zasuwaj" z takimi wynikami i dolegliwościami do lekarza. Przy takich biegunkach odwodnisz się, może gdzieś jest jakiś zator a to strasznie niebezpieczne (wysokie dimery), złe samopoczucie, na co Ty czekasz, nie daj się lekarzom zbyć a najlepiej jakbyś wylądował w szpitalu na diagnostyce, coś jeszcze oprócz żołądka może się u Ciebie dziać.

Możesz wziąć wyniki, iść na SOR, powiesz jak się źle czujesz, że męczą Cię biegunki to może Cię przyjmą od ręki, uważam, że nie powinieneś czekać.

pozdrawiam
 
ulawrzos 


Dołączyła: 07 Gru 2016
Posty: 8
Skąd: Warszawa

 #3  Wysłany: 2017-07-07, 19:45  


Witaj, nie jest dobrze - mi to wygląda na zawał jelita . Objawy są takie same . Pedz na SOR z wynikami.
_________________
"Szpital to nie tylko miejsce cierpienia, jest to także miejsce nadziei" /Jan Paweł II/
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #4  Wysłany: 2017-07-08, 21:28  


Wysokie Dimery mogą wskazywać na zakrzepicę lub zatorowość płucną. Ta druga stanowi zagrożenie życia. Może też być zawał serca, zawał jelita czy też udar niedokrwienny mózgu - wszystko bardzo groźne.
Popieram koleżanki - natychmiast na SOR
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group