1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak prostaty - komplikacje po operacji
Autor Wiadomość
andres 


Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 27
Pomógł: 4 razy

 #1  Wysłany: 2015-10-19, 12:00  Rak prostaty - komplikacje po operacji


Witam Was.

Miesiąc temu ojciec miał usuwanego raka prostaty. Operacja ponoć się udała.
Przed operacją ojciec jeździł sam samochodem, był samodzielnym człowiekiem.
Dzień po operacji ojciec sam wstawał, był pełni życia.
Z każdym dniem jednak stan się pogorszał. Stawał się coraz słabszy.
Aż 3 tygodnie leżał w szpitalu, mimo że miał być wypisany po 5 dniach. Miał jakieś krwawienia i gorączki.
Po 3 tygodniach z dnia na dzień dostałem informacje, że ojciec będzie wypisany.

Po 3 dniach pobytu w domu zawiozłem ojca na terminową wizytę u lekarza, który go operował i zdjęto mu cewnik.
W domu ojciec tylko leżał, wstawał tylko na jedzenie i do łazienki. Każdego dnia chód był coraz gorszy.
I codziennie była temperatura, dochodząca nawet do 40 stopni. Z taką gorączką 10 dni temu zawieziony został na SOR.
Oddelegowano go do domu z przepisanym antybiotykiem Ciprofen. Antybiotyk nie pomagał nic. Codziennie temperatura do 38,7 stopni.
W piątek (3 dni temu) ojciec został przyjęty na urologię do szpitala.
Przez wekend jak to w szpitalu nic się specjalnego nie działo, dali parę kroplówek i chcą go dzisiaj wypisać do domu.
Ojciec jest w bardzo złym stanie. Zrobienie kilku kroków jest ponad jego siły.

W przeszłości ojciec miał usuwanego tętniaka w mózgu, a w tym roku założony rozrusznik do serca.
Ma też incydentalnie napady padaczkowe.
Dziś w szpitalu usłyszeliśmy, że przy takich przeżyciach operacja usunięcia prostaty była niezasadna.
Nowotwór był złośliwy.

Parę miesięcy temu na raka zmarła mi Mama. Psychicznie już tego nie wytrzymuje.
Co mam robić, gdzie iść, jeśli rzeczywiście wypiszą mi dziś ojca do domu? Nikt go nie chce ratować.
Ma szereg chorób z różnych specjalności i stąd każdy go odsyła, nie chcąc przyjąć ciężaru na swoje ręce.
Ma dopiero 61 lat.

[ Dodano: 2015-10-19, 12:38 ]
edit - dodam jeszcze, że wyniki moczu ostatnio pokazały, że ma bakterię Coli w moczu.
Został przyjęty do szpitala na zapalenie układu moczowego.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2015-10-19, 16:28  


To wszystko wygląda na zakażenie przy operacji (czas wylęgania się zgadza) jakimś szczepem szpitalnym, szpitale zwykle do tego się nie przyznają i nie robią od razu badań z antybiogramem. Nie zrozumiałam - czy mimo stwierdzonej bakterii rzeczywiście chcą go wypisać? Czy masz informację jaki to konkretnie szczep i jaki jest antybiogram? Tak czy inaczej moim zdaniem powinieneś poszukać szpitala (lub lekarza) dobrego w antybiotykoterapii. Mimo różnych deklaracji nie wszyscy są w tym dobrzy - musisz popytać lekarzy których znasz prywatnie albo przez jakiś przyjaciół.

Opowiadanie że niepotrzebnie operowano to takie przerzucanie winy, człowiek 61-letni nawet z rozrusznikiem ma możliwości przeżycia 10 lat, więc raka prostaty jeżeli była szansa na radykalny zabieg trzeba było operować. I trzeba było od razu jak tylko pokazały się komplikacje leczyć zakażenie - teraz trudniej ale ciągle można.

Zapytaj lekarza jakimi antybiotykami dotychczas był leczony i czy nie można przeprowadzić skojarzonej terapii dożylnej. Omów tą sprawę z lekarzem POZ żeby dał skierowanie do szpitala z odpowiednimi wskazaniami.

Lepsze możliwości odpowiedniej antybiotykoterapii są w szpitalach klinicznych. Nie piszesz skąd jesteś i w jakiego rodzaju szpitalu jest ojciec. Zawsze możesz prosić przy wypisie (jeżeli nie było poprawy stanu zdrowia) o skierowanie do szpitala klinicznego.
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group