1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak płuca
Autor Wiadomość
Spane 


Dołączył: 13 Wrz 2017
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2017-09-13, 21:08  Rak płuca


Dzień dobry,

mój ojciec ma nieoperacyjnego guza w płucach, gdy został przyjęty do szpitala wykryli mu też "przerzuty" i "guzy" w mózgu, po 3 tygodniach okazało się jednak, że te "guzy" to jest jednak krwiak, która naciska na ważne części mózgu, przez co ojciec tracił zdolność do poruszania.

Ciekawa była sytuacja w ciągu tych 3 tygodni, że raz dawali mu kroplówkę, raz nie, dopiero jak się przypomniało to wtedy tę kroplówkę podłączali do taty. Tak gdyby było im już szkoda dawać ojcu leki.

Dodatkowo doszło do takich sytuacji: wypisali go ze szpitala, żeby sobie poszedł na sor (w tym niepełnosprawnym stanie) i tam zapisał się na neurologię! Tak gdyby go nie mogli przenieść bezpośrednio. W międzyczasie dostawał też chemie na płuca.

Następnie otrzymał termin na operacje krwiaka na neurologii, w dniu dzisiejszym tam pojechaliśmy i co się stało?! Neurologia nie wiedziała, że ma go przyjąć i przeprowadzić operacje!! Więc wysłali go na oddział paliatywny...

Ojciec ma 50 lat, pracował całe życie a teraz jest traktowany jak śmieć, proszę o informacje co mam teraz zrobić?

Lekarze chcą łapówki, żeby go leczyć? Mam napisać do mediów? Pójść do sądu?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-09-13, 22:28  


Spane,
Witaj na forum.

Tak wszystko chaotycznie napisałeś jakby to leczenie taty było bez zupełnego konkretnego planu, to może ja dla usystematyzowania tego wszystkiego zadam kilka pytań.

Kiedy u taty zdiagnozowano chorobę i czy tato teraz przebywa w jakimś szpitalu?
Jakiego raka ma tato, rodzaj?

Rozumiem, że tato ma raka płuc z przerzutami, gdzie są przerzuty?, rozumiem, że przerzuty w głowie zostały wyeliminowane to gdzie pozostałe przerzuty.

Jeżeli tato ma raka z przerzutami jest leczony paliatywnie czyli nie z możliwością wyleczenia. Leczenie paliatywne ma za zadanie poprawić jakość taty życia, czasami to życie przedłużyć, zminimalizować dolegliwości wynikające z choroby.

Tato przyjmował chemioterapię, tak?, jesteście pod opieką onkologa, macie tam jakieś kontrolne wizyty?

Czy ustalono, że tato będzie miał operację neurologiczną, kiedy ma to nastąpić, macie termin, czy odstąpiono od tej decyzji?

Postaraj się odpowiedzieć na moje pytania będzie nam wtedy łatwiej pomóc.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group