1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o interpretację
Autor Wiadomość
Caroline88 


Dołączyła: 28 Maj 2013
Posty: 22

 #1  Wysłany: 2016-04-15, 12:54  Prośba o interpretację


Witam ponownie. Chciałabym prosić o interpretację wyników mamy, niedrobnokomórkowy guz płuca lewego z niedodmą płuca lewego. Początkowo po rozmowach z diagnostą byłam przekonana, że z uwagi na to, że rak został późno wykryty nie ma sensu mamy męczyć chemioterapią. Powiedział, że guz umiejscowił się fatalnie, na końcu tchawicy i nacieka oba płuca. Przez niedodmę nastąpiło rozprężenie drugiego płuca i przesunięcie wraz z sercem w obrębie klatki piersiowej. Guz jest krwisty, rozpadający się, na szczęście do tej pory nie pojawiło się krwioplucie. W święta dostałam telefon ze szpitala że mogę mamę zabrać do domu, lekarz powiedział mi wprost, że to nasze ostatnie święta. Kiedy zapytałam czy nie ma możliwości operacji, odpowiedział, że nie słyszał o żyjącym pacjencie po amputacji obu płuc. Przedwczoraj odbyło się konsylium lekarskie na którym obie stwierdziłyśmy, że odmawiamy chemioterapii, w 2013 roku umierał mój tato (guz drobnokomórkowy z przerzutami), byłyśmy zrażone do leczenia, chciałam, żeby mama pozostała w domu. Chyba z uwagi na chorobę taty mama tak długo zwlekała z pójściem do lekarza.. Lekarze onkolodzy natomiast powiedzieli, że choć szansa jest niewielka to trzeba ją łapać bo możliwe jest, że po chemii i zmniejszeniu guza nastąpi rozprężenie prawego płuca- zgodziłyśmy się. Na dzień dzisiejszy czekamy na telefon i pierwszą chemię. Mama przyjmuje leki hamujące kaszel i uspokajające, dostałyśmy też megalię, niestety borykamy się z brakiem apetytu i bardzo małą masą ciała. Liczę na poprawę oddechu, wydaje mi się, że z dnia na dzień jest coraz gorzej, mamie ubywa też sił. Bardzo mi zależy żeby mama jak najmniej cierpiała, dla mnie to jest priorytetem. W załączeniu pełna dokumentacja jaką posiadam na dzień dzisiejszy, proszę o rady, pozdrawiam.

[ Dodano: 2016-04-15, 13:08 ]
Na rozpoznaniu jest błąd odnośnie wielkości węzłów chłonnych- nie jest to 70 mm, a prawdopodobnie 7, lekarze badali mamę na konsylium.















[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-04-16, 09:35 ]
Umieszczając skany wyników badań, kart wypisowych itp., bardzo proszę usuwać dane lekarzy.



Scan3223.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1116 raz(y) 791,95 KB

Scan3224.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1067 raz(y) 1013,24 KB

Scan3225.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 994 raz(y) 940,36 KB

Scan3226.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1160 raz(y) 954,91 KB

Scan3227.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1149 raz(y) 440,41 KB

Scan3228.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1039 raz(y) 606,92 KB

Scan3229.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1115 raz(y) 925,46 KB

Scan3233.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1089 raz(y) 852,74 KB

Scan3234.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1027 raz(y) 410,77 KB

 
Marcin J 


Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 665
Skąd: Trojmiasto
Pomógł: 91 razy

 #2  Wysłany: 2016-04-15, 16:00  


T4N2MX wyglada na stadium zaawnsowanej choroby nowotworowej.
Niedrobnokomorkowy niestety slabo reaguje na chemioterapie, aczkolwiek nie jest tak u kazdej chorej osoby.
Nie podano rowniez agresywnosci, czyli zroznicowania G tego raka.

Mama najprawdopodobniej slabnie w wyniku postpu choroby, u osob slabej kondycji fizycznej czesto nie stosuje sie chemioterapi ktora jest strasznie obciazajaca terapia dla calego organizmu.

Brak apetytu i utrata wagi sa typowym objawem w tej chorobie, popros lekarza o syrop na apetyt Megalia. Naturdrinki tez sa odrzywcze w przypadku braku apetytu wzmacniaja organizm, jak nam powiedziano ze trzy dziennie odpowiadaja dziennemu zapotrzebowaniu kalorycznemu doroslego czlowieka.

Proponuje po wizycie u onkologa poprosic o skierowanie do Hospicium Domowego, w niektorych miastach okres oczekiwania na objecie opieka wynosi nawet dwa miesiace, a w tym raku niestety ale postep choroby oraz bol z nia zwiazany potrafia przyjsc nagle.

Zycze duzo sily.
Pozdrawiam Serdecznie
 
Spinqa84 


Dołączyła: 07 Mar 2016
Posty: 79
Skąd: Kraków
Pomogła: 7 razy

 #3  Wysłany: 2016-04-15, 19:06  


Bardzo mi przykro, że po raz drugi w tak krótkim okresie czasu musisz przez to przechodzić...
Popieram wniosek o skierowanie do hospicjum, nam wypisał je lekarz rodzinny, gdy Tato oczekiwał na wizytę w Poradni Onkoligicznej - i chwała Bogu, bo wizyty nie doczekał, a pomoc HD okazała się nieoceniona!
Trzymam kciuki za Ciebie i jak najlepsze samopoczucie Twojej mamy.
 
Caroline88 


Dołączyła: 28 Maj 2013
Posty: 22

 #4  Wysłany: 2016-04-15, 23:50  


Nutridrinki stosujemy od dwóch tygodni. Lekarz z hospicjum był ponad tydzień temu, odmówiła. Teraz uzgodniłyśmy, że sama po niego zadzwoni kiedy zacznie boleć. Boję się po prostu jak zniesie chemioterapię. Pozdrawiam

[ Dodano: 2016-04-15, 23:51 ]
Megalię stosujemy trzeci dzień
 
bogdusia 



Dołączyła: 08 Lis 2015
Posty: 484
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #5  Wysłany: 2016-04-17, 22:34  


Będąc na oddziale onkologicznym spotykałyśmy różne przypadki raka płuc, poznałyśmy panią, której lekarze dawali 3 miesiące życia a ona na przekór wszystkim i wszystkiemu żyje nadal
i ma się swietnie, choć od momentu feralnej diagnozy minęło 7 lat.
Do czego zmierzam każdy organizm jest inny i choć byłby tylko ułamkowy procent szansy na przeżycie ja bym go chwytala.
Pozdrawiam cieplutko i życzę zdrowia i wytrwałości.
_________________
Już razem: 30.05.2016, 07.11.2018.
Zawsze ze mną !
 
Caroline88 


Dołączyła: 28 Maj 2013
Posty: 22

 #6  Wysłany: 2016-04-26, 23:59  


Up.
Staram się być dobrej myśli i nie łamać się.
Zależy mi na wypowiedzi lekarza.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group