1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak płuc z przerzutami do kości i wątroby
Autor Wiadomość
g0sia 


Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 71
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #16  Wysłany: 2012-02-06, 09:28  


No więc, mamy już opiekę hospicyjną dla mamy - przychodzi pani pielęgniarka a czasem zajrzy jeż pani doktor. Niestety mama nadal bardzo mało je (mimo, że nawet ma apetyt) i często wymiotuje (leki przeciwwymiotne słabo działają). Załatwiamy teraz konsultacje z onkologiem, żeby się dowiedzieć, czy mama dostanie kolejny cykl chemii (ostatnio miała niską hemoglobine 7.2).
I tak mija dzień za dniem. Walczymy!
 
sylwia3 



Dołączyła: 27 Paź 2011
Posty: 227
Pomogła: 19 razy

 #17  Wysłany: 2012-02-06, 10:28  


A jakie przeciwymiotne mamcia bierze ?? U nas leki przeciwwymiotne nie pomagaly, ani OZFRAN ani TORECAN i lekarz przepisał mamie FENACTIL w kroplach (to jest lek chyba coś z antydepresantów ale działa również przeciwwymiotnie) i pomogło jako jedyne.....
Jak kiepsko z jedzeniem to może te nutridrinki częściej mamci dawac ??
Chętnie je pije ?? Bo one mają taki swój specyficzny smak, ale te owocowe sa całkiem niezle ;) - u nas, żeby mamie bylo weselej to ja piłam je razem z nią :) bo troszkę kręciła nosem że niesmaczne :)
U nas tez przerzuty były w nodze ;( i mamcia niechodziła - więc rozumiem was doskonale....

pozdrawiam serdecznie i dużo sił życze
_________________
Kocham Cię Mój Mamulku ;* 05.01.2012 15:55
 
g0sia 


Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 71
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #18  Wysłany: 2012-02-06, 11:14  


sylwia3, dzieki za podpowiedz ;) Może rzeczywiście trzeba zmienić lek, to zacznie działać. Niestety na nutridrinki mama nie możne patrzeć. Źle się czuje po nich. Jedyne co je to twarożek, zupy, soki lub bułkę z masłem. Nic innego nie chce, ale dobre i to ;)
 
sylwia3 



Dołączyła: 27 Paź 2011
Posty: 227
Pomogła: 19 razy

 #19  Wysłany: 2012-02-06, 11:53  


jak na chorego pacjenta - to mamusia itak naprawde dużo... zawsze do zupki można dodać zmiksowane mięsko - troszkę oszukac pacjenta:) , albo całkiem zmiksować i podawać taki krem :)

Pozdrawiam i daj znać czy udało się zmienic lek. Napewno lekarz z hospicjum pomoże.....
_________________
Kocham Cię Mój Mamulku ;* 05.01.2012 15:55
 
g0sia 


Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 71
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #20  Wysłany: 2012-02-15, 17:52  


Byliśmy wczoraj z tatą z wynikami mamy na konsultacji onkologicznej. Wizyta kosztowała 100zł a pani doktor właściwie nie pozostawiła nam złudzeń... Jak pacjent nie zareagował na pierwszą chemie, to małe szanse, że zareagowałby na drugą. Dodatkowo po leczeniu izotopami (Samarem) występuje dysplazja szpiku i chemii nikt nie poda... Zostaje leczenie objawowe. Chyba wszyscy mieliśmy tego świadomość, ale nikt tak dobitnie dotychczas tego nie ujął. Medycyna się poddała - pozostaje czekać na cud.

U mamy bez zmian. Dużo drzemie, nadal wymiotuje. Dostaliśmy inny lek (Torsan), ale w tabletkach a nie do "motylka" więc mama nie wie czy w ogóle to połknie. Doktor mówiła też że można Aviomarin spróbować. Do tego trochę lepszy apetyt mama ma i włączyły jej się zachcianki (jajko na miękko, ziemniak w mundurku, spagetti), je po troszeczku, ale je. Poza tym mama jest super dzielna! W ogóle nie narzeka, nie smuci się. Jestem pełna podziwu dla niej!
 
g0sia 


Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 71
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #21  Wysłany: 2012-03-06, 12:25  


U nas od poprzedniego wpisu nic nowego się nie działo aż do teraz. Ostatnie 3 dni mama dostała strasznego apetytu i nie wymiotowała, aż do wczoraj. Wieczorem wymiotowała chyba większość z tego co zjadła w ciągu dnia a później dostała niepokojącej 'zapaści'. Nie wiedziała co się wokół niej dzieje, bardzo bolał ją kręgosłup i płuca, miała nieobecny wzrok, wielki niepokój... :( Tata wezwał pogotowie i zabrali ją na oddział chorób płuc. Niedługo po przyjeździe do szpitala mama się ustabilizowała, wrócił normalny kontakt, minął ból i niepokój. Mama jest w szpitalu na dalszej diagnostyce. Na razie czekamy na wyniki badań krwi, i decyzje lekarza co dalej.

[ Dodano: 2012-03-06, 21:38 ]
Byłam u mamy dopóki mnie ordynator nie wyrzucił, bo odwiedziny się skończyły. Rozmawiałyśmy o wczorajszym zajściu i mama nie pamięta co się stało. Zauważyłam też, że mama jak drzemie ma bardzo ciężki i długi oddech... Aż się przypatrywałam czy ta klatka się jeszcze podniesie... :-( Martwie się.
 
g0sia 


Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 71
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #22  Wysłany: 2012-03-12, 09:23  


Tydzień temu, gdy mama trafiła do szpitala miała lepsze wyniki niż dzisiaj?! Czy szpital nie powinien leczyć zamiast osłabiać pacjenta??? Hemoglobina spadła z 9 do 7, do tego ból kości, brak sił i nawrót mdłości i wymiotów... Mama twierdzi, że Samar przestał działać i stąd ból (choć nie minęły jeszcze 3 miesiące od podania). Zostaje w szpitalu na dalsze badania, a my w międzyczasie organizujemy koncentrator tlenu.
 
g0sia 


Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 71
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #23  Wysłany: 2012-03-16, 21:36  


Mam pytanie - czy plastry Durogestic można ciąć, żeby nakleić tylko połowę lub 3/4? Zastanawiam się, czy po przecięciu nie tracą swoich własności?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #24  Wysłany: 2012-03-17, 11:27  


Cytat:
Nigdy nie powinno się dzielić ani przecinać plastrów.

źródło: Centrum Informacji o Leku - Durogesic
_________________
 
g0sia 


Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 71
Skąd: Łódź
Pomogła: 1 raz

 #25  Wysłany: 2012-03-23, 23:58  


Przegraliśmy :( Mama wczoraj w nocy umarła.
Po dwóch tygodniach w szpitalu, została wypuszczona do domu. Niestety czuła się gorzej niż zanim tam trafiła (przez wyżej opisywany incydent). W domu załatwiliśmy jej koncentrator tlenu, żeby jej ułatwić oddychanie, ale słabła z godziny na godzinę. Drugiego wieczoru nie była w stanie już sama kubeczka podnieść do ust żeby się napić. Tej nocy zostałam u rodziców. Najpierw czuwał tata, a później miałam go zmienić - nie zdążyłam... Tata obudził mnie o 3:45. Zdążyłam jeszcze zobaczyć ostatnie tchnienie mamy... :( Nie cierpiała, nie dusiła się (czego się chyba najbardziej bała), odeszła we śnie - po prostu przestała oddychać. Teraz już jej nie boli.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #26  Wysłany: 2012-03-24, 00:21  


g0sia, tak bardzo mi przykro :-[
Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie ...

::rose::

g0sia, :/pociesza:/
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #27  Wysłany: 2012-03-24, 00:30  


::rose::
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #28  Wysłany: 2012-03-24, 07:53  


Wyrazy współczucia... ::rose::
_________________
ewka
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #29  Wysłany: 2012-03-24, 10:23  


G0sia, bardzo mnie przykro, przyjmij wyrazy współczucia ::rose::
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
kasia123m 


Dołączyła: 28 Paź 2011
Posty: 521
Pomogła: 38 razy

 #30  Wysłany: 2012-03-24, 11:51  


Gosia bardzo mi przykro.... :cry:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group