1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak płaskonablonkowy płuca prawego
Autor Wiadomość
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #76  Wysłany: 2012-06-15, 10:03  


DumSpiro-Spero, Dziękuję za błyskawiczną reakcję i odpowiedź :cmok:
Wizyta u laryngologa niczego w sumie nie wyjaśniła, stwierdzono jedynie nieruchomość lewej struny głosowej, zaczerwienienie krtani
Istnienie sporego nacieku śluzu w krtani, może powodować ucisk na nerw odpowiedzialny za pracę strun głosowych.
Brak innych objawów zapalenia.
Istnienie po prawej stronie jakichś guzków słabo wyczuwalnych, lekko bolesnych trudno zakwalifikować jednoznacznie

Zastosowano leczenie:
Eurespal 80 mg 2 x 1
Erdomed 300mg 1 - 1 - 0

Konsultacje u onkologa po uzyskaniu wyniku TK

Zastosowane leczenie nie gwarantuje osiągnięcia pozytywnego efektu.

Wracając do dolegliwości związanych z bólem kręgosłupa i barku.
Słuszne jest zastosowanie blokady w wypadku ewidentnych zwyrodnień kręgosłupa i wstrzymaniem się z barkiem do momentu uzyskania opisu TK.
Zastrzyk blokady można było wykonać, jednak jeśli okaże się że, odpowiedzialny za ból barku jest
DumSpiro-Spero napisał/a:
Zajęcie szczytu płuca prawego może również łączyć się z uciskiem lub naciekaniem splotu ramiennego co w konsekwencji powoduje objaw kliniczny w postaci uporczywego bólu barku (po stronie chorego płuca)

Można będzie zastosować lek skuteczny

Okazuje się że lekarz nie zawsze tłumaczy się ze swojego postępowania przed pacjentem, ale postępuje w sposób logiczny, konsekwentny. licząc się że nadmiar wiedzy dla pacjenta nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza, jeśli nasuwające się podejrzenia nie są nazbyt dobrze rokujące.

Jestem pełen podziwu i uznania dla Dr Przeklasa- Muszyńskiej z Poradni Leczenia Bólu przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie

DumSpiro-Spero, Madziu
Tobie SERDECZNIE DZIĘKUJĘ

::thnx:: :in_love: :cmok:



Konsultacja laryngologiczna.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 4151 raz(y) 318,88 KB

_________________
romek
 
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #77  Wysłany: 2012-06-15, 12:00  


Wynik tych dwóch konsultacji potwierdza moje podejrzenia.
W tej sytuacji konieczne jest pilne wykonanie TK klatki piersiowej (może być poszerzone o TK szyi).

Kiedy termin?
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #78  Wysłany: 2012-06-15, 12:05  


Oczekuję na opis TK, wykonany 11 06
Zobaczę może uda się załatwić w poniedziałek, może zadziała siła "perswazji" jeże li nie opis będzie na 22 06
_________________
romek
 
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #79  Wysłany: 2012-06-15, 12:12  


I jeszcze... :
roman1130 napisał/a:
Okazuje się że lekarz nie zawsze tłumaczy się ze swojego postępowania przed pacjentem, ale postępuje w sposób logiczny, konsekwentny. licząc się że nadmiar wiedzy dla pacjenta nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza, jeśli nasuwające się podejrzenia nie są nazbyt dobrze rokujące.

Pacjenci nie zawsze pytają. W tej sytuacji lekarz nie wie "czy chory chce wiedzieć". Nie pakuje się wiedzy na siłę - taka jest zasada. Myślę, że gdybyś zadał pytanie "Czy te dolegliwości mogą być związane z progresją?" - otrzymałbyś poprawną odpowiedź.

My... my już się znamy jak "łyse konie" więc wiem, że pragniesz dobrych wiadomości i masz nadzieję (ja też, co tu dużo mówić) - jednak wiem też, że nie chciałbyś być oszukiwany i tu poszukujesz wiadomości rzetelnych.
I jeszcze jedno - jesteśmy razem. I choć nie zawsze jest "różowo", a może szczególnie właśnie wtedy - przejdziemy przez to wspólnie i nie będziesz sam w poszukiwaniu najlepszych możliwych rozwiązań.
:heart: _littleflower_

[ Dodano: 2012-06-15, 12:13 ]
roman1130 napisał/a:
Zobaczę może uda się załatwić w poniedziałek, może zadziała siła "perswazji"

Spróbuj, uzasadnij to koniecznością skutecznej walki z bólem.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #80  Wysłany: 2012-06-15, 13:02  


Madziu, do pani dr trafiłem bez protekcji. a przedrostek nie jest grzecznościowy tylko określa Jej stopień naukowy.
W swoim środowisku jest osobą rozpoznawalną i znaną
Podobno ludzie czekają na wizytę u Niej naprawdę długo, dlatego cieszę się że trafiłem na specjalistę tej klasy.
Jest zabiegana i naprawdę zapracowana, przy mojej obecnej mocno ograniczonej możliwości komunikowania się... nie ośmieliłem się zbyt długo absorbować Jej czasu.
Jestem zadowolony, że część dolegliwości została złagodzona, to jest jakiś postęp, a w związku z faktem, że TK i jego opis są bardzo istotne, wstrzymała się z dalszą diagnostyką.
Nie ma sensu mnożyć kosztów.

DumSpiro-Spero napisał/a:
I jeszcze jedno - jesteśmy razem. I choć nie zawsze jest "różowo", a może szczególnie właśnie wtedy - przejdziemy przez to wspólnie i nie będziesz sam w poszukiwaniu najlepszych możliwych rozwiązań.


Nie jestem w stanie nic powiedzieć na to stwierdzenie.
Żadne słowa nie są w stanie oddać moich uczuć.
Zwykłe "Dziękuje" jest pustym słowem, które nie oddaje tego co czuję :heart: :in_love: ::thnx:: :cmok:
_________________
romek
 
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #81  Wysłany: 2012-06-15, 22:30  


roman1130
roman1130 napisał/a:
Zwykłe "Dziękuje" jest pustym słowem, które nie oddaje tego co czuję

Ja wiem coś o tym, nikt nigdy w czasie mojego zmagania się z choroba :-( nie dał mi takiego wsparcia jakie właśnie otrzymałam od Magdy.
Do końca moich dni zawsze i wszystkim mogę to powtórzyć

roman1130 napisał/a:
. nie ośmieliłem się zbyt długo absorbować Jej czasu.
:)
I tu właśnie popełniasz te same błędy co ja na początku.... :-(

Ale wierzę ,że uda Ci się .
Ściskam.
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #82  Wysłany: 2012-06-19, 17:07  


Zazwyczaj jestem zadowolony z opisów wykonywanych badań...dziś raczej nie udało mi się nawet zgrywać zadowolonego.
W dniu 11 06 dostarczyłem opis badania z 04. 10. 2011 po to aby okazało się że lekarz nie miał ochoty dokonywać porównań z poprzednimi badaniami i ograniczył się do opisu w taki sposób jak gdyby widział mnie pierwszy raz w życiu.
Nie narzekam jednak, zrobił co mógł.... czyli dalej wiem tyle co wiedziałem.

Bardzo proszę o interpretację tego co widzi radiolog w moim wnętrzu...oraz co to oznacza dla mnie... będę niezmiernie wdzięczny za odpowiedź




TK_19062012.png
Pobierz Plik ściągnięto 3772 raz(y) 91,35 KB

_________________
romek
 
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #83  Wysłany: 2012-06-19, 21:44  


roman1130 napisał/a:
W dniu 11 06 dostarczyłem opis badania z 04. 10. 2011 po to aby okazało się że lekarz nie miał ochoty dokonywać porównań z poprzednimi badaniami i ograniczył się do opisu w taki sposób jak gdyby widział mnie pierwszy raz w życiu.

Opis nie wystarczy - do porównania potrzebna jest radiologowi płytka z poprzednim badaniem.

roman1130 napisał/a:
dalej wiem tyle co wiedziałem.

W zasadzie to... porównanie nie jest potrzebne. Wiemy wystarczająco dużo. Zaraz to uzasadnię.

roman1130 napisał/a:
Bardzo proszę o interpretację tego co widzi radiolog w moim wnętrzu...oraz co to oznacza dla mnie...

Przede wszystkim w TK widać aktywną masę nowotworową. I to niestety jest najistotniejsze.

Ponadto porównując opisy: TK z października 2011 do aktualnego oraz objawy kliniczne - można wyciągnąć wniosek o progresji w obrębie klatki piersiowej.

Sytuacja obecnie jest niestety inna niż jesienią ubiegłego roku - nie tylko z powodu miejscowej progresji, ale przede wszystkim z powodu wyczerpania możliwości leczenia onkologicznego.
Radioterapii nie można już zastosować (podano na obszar płuca i śródpiersia maksymalną dopuszczalną dawkę łączną), niestety chemioterapia II linii (docetaksel, nazwa handlowa: taxotere) również stoi pod znakiem zapytania. Ostateczna decyzja będzie należała do ośrodka leczącego jednak w sytuacji gdy stwierdzono progresję w trakcie zastosowania CTH I linii (opartej na pochodnych platyny) - szanse na odpowiedź na CTH II linii są znikome :| .
W w/w wypadku nie rekomenduje się dalszego leczenia chemicznego, a NFZ obecnie nie chce go nawet refundować.

Sytuacja jest trudna: pozostaje wybór pomiędzy podjęciem (na siłę) decyzji o chemioterapii II linii a zaleceniem leczenia objawowego (poradnia leczenia bólu, poradnia medycyny paliatywnej).

Ewentualnie wzięcie udziału w badaniu klinicznym:
  1. http://clinicaltrials.gov...r+poland&rank=9 (tyle, że tu - zdaje się - wymagany jest IV st. zaawansowania choroby)
  2. http://clinicaltrials.gov...+poland&rank=11
- i to byłaby opcja ciekawsza niż ewentualne podjęcie decyzji o chemioterapii II linii.

Oferuję pomoc w sprawdzeniu co w zakresie badań klinicznych może zaproponować Kraków.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #84  Wysłany: 2012-06-19, 22:13  


W badaniu nr 1. wymagane jest IV stadium zaawansowania, odpada.

Być może jeszcze to badanie by się nadawało:
Study of AXL1717 Compared to Docetaxel to Treat Squamous Cell Carcinoma or Adenocarcinoma of the Lung
(w kryteriach włączenia dla raka płaskonabłonkowego: IIIB/IV, progresja w trakcie lub po I linii leczenia ; + oczywiście wiele szczegółowych kryteriów włączenia i wyłączenia)
W PL rekrutacja jest w Grudziądzu i w CO-I w Warszawie.
_________________
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #85  Wysłany: 2012-06-19, 23:02  


DumSpiro-Spero, absenteeism, Dziękuję za pomoc i odpowiedź.

Decyzję co będę robić ze sobą podejmę w piątek, zobaczymy co zaproponuje mi onkolog.
Oczywiście jeśli istnieje możliwość uczestniczenia w programie klinicznym i otrzymam taką propozycję skorzystam z niej skrzętnie, jest to w końcu jakaś szansa...

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i informacje ::thnx:: :in_love: |uscisk|
_________________
romek
 
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #86  Wysłany: 2012-06-22, 15:05  


W dniu dzisiejszym odbyłem wizytę kontrolną w IO Kraków, ze względu na istnienie aktywnych ognisk rakowych zostałem skierowany do konsultacji na oddział chemioterapii celem ewentualnego leczenia chemicznego II rzutu
Wizytę w Poradni Onkologicznej, dzięki czarowi osobistemu będę miał już w poniedziałek... odpowiedzialność za błyskawiczne załatwienie ponosi chyba fakt zasłabnięcia na korytarzu IO...
Ciśnienie 140/90 tętno jak po biegu maratońskim.

Numer z zasłabnięciem niezwykle efektywny, polecam do wykorzystania innym pacjentom, ale z umiarem.
Wrażliwość społeczna bardzo wysoka, zostałem momentalnie zauważony i doprowadzony do stanu używalności

Decyzję odnośnie dalszego leczenia przekazano do KSS JP II Czyli tam gdzie rozpoczęto leczenie mojego rakowskiego.

Znów nie wiem co mnie czeka :?ale?: :mrgreen:

[ Dodano: 2012-06-22, 15:07 ]
w załączeniu pismo do KSS JP II

[ Dodano: 2012-06-22, 15:17 ]
Do Oddz. Chemioterapii S im JP II

Rozpoznanie C34

Zalecenie: W dostarczonych wynikach brak porównania do poprzedniego badania TK klp, jednak opis sugeruje niewyleczenie miejscowe, progresję węzłową W badaniu fizykalnym zwraca uwagę pojawienie się dwóch twardych w. chłonnych w ok. nadobojczykowej prawej.
Uprzejmie prosimy o konsultację pod kątem chemioterapii II rzutu.
_________________
romek
 
 
evelinaswe 



Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 215
Pomogła: 46 razy

 #87  Wysłany: 2012-06-22, 17:11  


roman1130,
Romku Ty to masz spsosby!!!bede musiala z nich skorzystac a duzo mi nie trzeba do zemndlenia ja z kolei ostatnie cisnienie mialam 90/40 lekarze twierdza ze z takim ludzie nie zyja a u mnie taka uroda zawsze mam ponizej normy.A wracajac do leczenia dasz rade jestes juz weteranem to wiesz co z czym sie je a to zawsze latwiej uniknac bledow,wiadomo co dziala lepiej co gorzej wiec uszy do gory,klata do przodu i nie dawaj sie.Ale mi sie fajnie doradza taka rola bardziej mi sie podoba.Ale Romku kto nie jak Ty da sobie rade i napewno wszyscy w Ciebie bardzo wierzymy
_________________
Marzenia - to mieszanka nadziei, szczęścia, wyobraźni, pragnień oraz prób ich spełnienia.
http://www.raczek-nieboraczek.bloog.pl
 
 
Ewelka76 


Dołączyła: 17 Maj 2012
Posty: 40
Pomogła: 12 razy

 #88  Wysłany: 2012-06-22, 22:28  


Romanie,

Trzymam za Ciebie z całego serca - jesteś nam tutaj potrzebny!!! Będę Ci kibicować i stawiać za wzór. Dzięki Tobie i my mamy siłę do działania, dzięki Twojemu humorowi potrafimy spojrzeć na sprawy zupełnie innym okiem, dzięki Twoim słowom niekiedy przynoszącym łzy mamy świadomość tego, że do końca się nie poddamy. Romku będziemy walczyć, co nie? To nie jest proste, ale musimy zająć się życiem tu i teraz, bo ten czas nam ucieka a nie myśleć o przyszłości w końcu ona jest niepewna dla każdego z nas.
Trzymaj się Romku i działaj!!!
_________________
...Ewelka
 
ananav 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 343
Pomogła: 51 razy

 #89  Wysłany: 2012-06-22, 23:08  


Ewelka76,
wszystkimi czlonkami sie pod tym podpisuje , tylko nie potrafilam tak ubrac tego w slowa
 
Honorata 



Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 279
Pomogła: 79 razy

 #90  Wysłany: 2012-06-22, 23:43  


Roman - my z dziamdziakiem też bardo Cię prosimy - noś uśmiech w sercu - bo napewno wszystko będzie dobrze ::thnx::
_________________
"Każdy człowiek umiera. Nie każdy żyje naprawdę..."
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group