1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2011-01-01, 20:48
Rak płaskonabłonkowy gardła z przerzutami
Autor Wiadomość
logo 


Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 15

 #16  Wysłany: 2011-02-23, 21:15  


[quote="zufed"]
logo napisał/a:
Nie chcę uszczelniać, bo nie będę miał czym oddychać - mam ropne zatoki od szczeniaka, a przy tym złamaną przegrodę nosową i zatkaną jedną dziurkę.


zufed napisał/a:
Tu się chyba nie zrozumieliśmy :) Rutinoscorbin nie zatka Ci nosa broń boże, on poprostu uszczelnia drobne naczyńka, żeby zmniejszyć choć troszkę krwawienie. W oddychaniu w żadnym wypadku ci nie przeszkodzi.
Pozatym lek ten nie ma az takiej mocy z pewnością :)


Owszem, zatka nos, bo zagęści i tak gęstą ropę z zatok - nie przeczytałaś dokładnie.

zufed napisał/a:
Jest coś takiego jak żel znieczulający (zawierający 2% lignokainę).


Dzięki za poradę, może się przyda.

zufed napisał/a:
Na oddziale po radioterapii pacjenci (...) mieli zlecone płukanie buzi rozpuszczoną aspiryną (...), ale ze względu na Twoje krwawienia...


Właśnie dlatego pytałem o działanie miksu paracetamolu z morfiną, bo działa jak aspiryna, czyli przyczynia się do krwawień.
Chodziło mi o wybór: znieczulenie kosztem krwawienia.

zufed napisał/a:
Jeśli pomimo brania morfiny musisz dobierać sobie dodatkowe leki, to może trzebaby zastosować coś innego?


Może tak, dlatego szukam i pytam.

zufed napisał/a:
Czy jesteś pod opieka poradni leczenia bólu, czy leki przepisał Ci Twój lekarz onkolog?


Nie rozumiem co to znaczy "pod opieką"?- ale byłem w przychodni onkologicznej.
I co to jest "twój lekarz"?- też byłem chyba u trzech i każdy gadał coś innego, ale żaden nie był "mój".

Jestem bardzo "zielony" w obcowaniu ze służbą zdrowia.

zufed napisał/a:
Jak z Twoim apetytem?


Nie mam, ale jem na siłę dopóki chcę żyć. ;)


Pozdrówka.

[ Dodano: 2011-02-23, 22:10 ]
Cholera - odpisałem Ci tekstu nie widzę?

[ Dodano: 2011-02-23, 22:12 ]
Teraz widzę, na tym forum zacznę wierzyć w cuda :mrgreen:
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #17  Wysłany: 2011-02-23, 22:32  


Logo, jest takie coś jak "poradnia leczenia bólu", dostaje się skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Sama jestem pacjentką takiej poradni. Tam mają pomysły nastawione na zniesienie bólu.
A tak przy okazji, to mnie nie pomagały żadne tramale, ketonale i inne, ulgę zupełną przynosiły mi najzwyklejsze czopki diclofenacu i to małe dawki - 50 mg, pomagało na pieczenie w jamie ustnej i na okrutne bóle kostne.
Pijesz nutridrinki? Polecam, są wysokokaloryczne i mają wszystko, co do życia potrzeba.
Pozdrawiam. Trzymaj się !
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
logo 


Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 15

 #18  Wysłany: 2011-02-23, 23:15  


Zoja 62 napisał/a:
Logo, jest takie coś jak "poradnia leczenia bólu", dostaje się skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu.


Wiem, że jest, na tyle to żyję w rzeczywistości, ale po prostu nie chodziłem po lekarzach, ich procedury, kolejki, tajemnicze miny etc, mnie wkur..., denerwują.
Prawdopodobnie niedługo skorzystam z takiej przychodni, jeśli jest gdzie blisko.

Zoja 62 napisał/a:
Pijesz nutridrinki?
Pozdrawiam. Trzymaj się !


Krzywię się, bo to niedobre, ale piję, ;)

Trzymam się i będę trzymał tak długo, jak długo będzie mi się opłacało.

Też się trzymaj, pozdrawiam. :)
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #19  Wysłany: 2011-03-02, 09:21  


logo, prześlij mi proszę info (np. poprzez prywatną wiadomość :) ) w jakiej miejscowości mieszkasz - podam Ci adresy poradni leczenia bólu znajdujących się najbliżej. Jeśli zechcesz, pomogę Ci w 'formalnościach', których załatwienie pozwoli Ci zostać pacjentem poradni i po prostu udać się tam na wizytę :)

logo napisał/a:
nie chodziłem po lekarzach, ich procedury, kolejki, tajemnicze miny etc, mnie wkur..., denerwują.

Dzieje się tyle poważnych spraw dookoła .. więc serdecznie dziękuję Ci za okazję do uśmiechu ;) Tajemnicze miny mnie rozbroiły :-D |uscisk|

[ Dodano: 2011-03-02, 09:32 ]
Swoją drogą - trafiłeś kiedyś na stronę naszej Fundacji? O tajemniczych minach (i nie tylko) też tam piszemy .. :)

Przychodzi pacjent do lekarza | Fundacja Onkologiczna DUM SPIRO-SPERO
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
logo 


Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 15

 #20  Wysłany: 2011-03-02, 10:24  


DumSpiro-Spero napisał/a:
... prześlij mi (...) podam Ci adresy poradni leczenia bólu...


Dziękuję za chęci, naprawdę serdecznie dziękuję, ale radzę sobie na bieżąco - właśnie jestem "w trakcie" załatwiania następnego etapu swoich spraw.

DumSpiro-Spero napisał/a:
Dzieje się tyle poważnych spraw dookoła .. więc serdecznie dziękuję Ci za okazję do uśmiechu ;) Tajemnicze miny mnie rozbroiły :-D |uscisk|


Hehe, wszystkie rzeczy mają w sobie tyle powagi, ile zechcę im przypisać, tzn. tyle, ile tej powagi w każdym wydarzeniu jest mi do czegoś potrzebne.

Mam swoją teoryjkę na temat "władzy" lekarzy - kiedyś może coś skrobnę i wkleję.


DumSpiro-Spero napisał/a:
Swoją drogą - trafiłeś kiedyś na stronę naszej Fundacji? O tajemniczych minach (i nie tylko) też tam piszemy .. :)

Przychodzi pacjent do lekarza | Fundacja Onkologiczna DUM SPIRO-SPERO


Jeszcze tam nie zbłądziłem, ale pewnie wpadnę w jakąś noc bezsenną, czyli dzisiaj. :-D

Jeszcze raz dzięki za chęć tak konkretnej pomocy. <misiaczek>

[ Dodano: 2011-03-02, 10:34 ]
Zoja 62 napisał/a:
Pijesz nutridrinki? Polecam, są wysokokaloryczne i mają wszystko, co do życia potrzeba.


Już przestałem pić, bo okazało się, że jestem na mleko uczulony, a instynkt mi podpowiadał, że jeśli coś mi baaardzo nie smakuje, to pewnie szkodzi, a na pewno nie pomaga.

Po tych drinkach w gębie miałem piekło.

No i okazało się też, że paracetamol i ketonal mogę z morfiną, tylko ta mleczna dieta mi szkodziła - dodatkowe leki brałem, by zneutralizować bóle związane z zatruciem krowim mlekiem - teraz wykluczyłem mleko i nie potrzebuję dodatkowych przeciwbólaków.

Pozdrawiam.

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group