1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak płaskonabłonkowy c.d
Autor Wiadomość
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #16  Wysłany: 2009-02-11, 01:09  


Aredia to pamidronian - lek z grupy bisfosfonianów, podawany dożylnie.
Lekiem "nowszej generacji" jest zoledronian (Zometa) i udowodniono przewagę tego ostatniego, jednak głównie w leczeniu przerzutów do kości raka gruczołu krokowego oraz raka sutka.
Jeśli podanie Zomety nie będzie możliwe to oczywiście bierzcie Aredię.
Ta ostatnia podawana jest we wlewie ok 2 godzinnym. Po takim wlewie można się spodziewać (w ok 30% przypadków) objawów grypopodobnych: bóle stawów i mięśni, gorączka. prócz tego zaczerwienienie buzi, czasem wahania ciśnienia.
Wszystko to potem mija. Po kilku dniach (do 10) powinien pojawić się efekt przeciwbólowy powyższego leczenia.

Pabi-Dexamethason to steryd. Słusznie przepisany. Z tego co pamiętam chyba już w grudniu pytałam dlaczego Twoja mama nie przyjmuje sterydów (działają przeciwobrzękowo i p/bólowo).
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #17  Wysłany: 2009-02-18, 19:47  


witam
Dzisiaj mama dostała te naswietlania (żebra) czuje sie dobrze w poniedziałek byłysmy na kroplówce o której wczesnie pisałam pytałam sie o zofran lecz p doktor stwierdziła ze aredia jest wporzadku (niewiem)ale niemiałam wpływu :-( za 4 tygodnie znowu kroplówka .
Czy to ma sie tak odbywac?
Póki co mamie jakby sie polepszyło juz tak nie leży ,wiele spraw wzieła wswoje ręce(jak dawniej)ma wspaniały apetyt czasami ja tylko pobolewa w tym boku :cry:


W maju moja córeczka ma komunie myśle ze że bedzie dobrze :-)
Pozdrawiam wszystkich..
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #18  Wysłany: 2009-02-18, 19:49  


Przeprzaszam we wczesniejszym wątku pomyliłam zofran z zometa
Stres mnie dopada
 
bafi80 



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 43
Skąd: Kraków
Pomogła: 3 razy

 #19  Wysłany: 2009-02-21, 13:02  


Trzymam kciuki za Twoją mamusię i za całą rodzinę!!
Poradź, jak sobie radzicie z tą chorobą psychicznie....

Pozdrawiam
_________________
Aga

moja nadzieja już zgasła......
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #20  Wysłany: 2009-02-24, 22:07  


witajcie
dzis mama przyznała mi sie sie ze zrobił sie jej w gardle jakis czop (piasek jakgdyby wapń trudno mamusi było określic konsystencję)mówiła ze wypluła raka :-( niewiem co o tym myśleć?
jeszcze na udzie lewej nogi ma potwornego (jakby )krwiaka, nie daje mi to spokoju musiałam napisać ogólnie na ile można tak powiedzieć czuje sie dobrze poza już troche mniejszymi (ale jednak dalej)bólami w lewym rzebże nawet apetyt sie zwiekszył .
Tak bardzo chciała bym coś zrobić aby choć troche pomóc :cry:
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #21  Wysłany: 2009-03-05, 19:53  


witam u nas narazie wszystko wporzadku mama czuje sie nad wyraz dobrze i mam cicha nadzieje ze tak pozostanie :-)
pozdrawiam wszystkich.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #22  Wysłany: 2009-03-07, 19:40  


prosze o podpowiedz 28 marca idziemy na wesle do chrzesniaka mamy czy w wyniku choroby mamy i zażywanych leków moze pozwolic sobie na lampke wina lub drinka (mama czuje sie dobrze jest póki co pełna życia)
ja jednak bardzo sie martwie tym że powiedziała że na weselu sobie pozwoli......
niewiem co ma na myśli?
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #23  Wysłany: 2009-03-07, 22:46  


Hej Cleo :-D

Ty się nie martw tylko się ciesz, że mama jest w dobrej formie!

A niech sobie pozwoli :-D

Ok, do sedna ;-) : Bez mieszania alkoholi - niech mama sobie "wytypuje" jeden rodzaj;) i na nim poprzestanie. Odradzam drinki.
Albo: tylko czysta zimna wódka, albo tylko wino (o ile nie będzie to jakieś tanie, siarczyste byle co;) albo tylko piwo (nie wiem czy się pije piwo na weselach, sory - nie na czasie jestem ;) )
I w umiarkowanej ilości i w sposób rozłożony w czasie. I nie na czczo.
I tyle :-D

Nie odmawiaj mamie małego grzechu ;-) - niech się cieszy życiem, skoro forma jej dopisuje. Za kilka miesięcy, za rok - może już nie mieć okazji do popełnienia takiego rodzaju "grzechu", jestem pewna, że zdajesz sobie z tego sprawę.
Niech się bawi, a umiar pewnie zachowa - myślę, że tak tylko straszy ;-) :-D

ściskam mocno! Bawcie się dobrze:-)
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #24  Wysłany: 2009-03-09, 22:06  


hej
myśle że siarczystymi nie czestuja na weselach :-) :-)
Dziekuje pozdrawiam ;-)
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #25  Wysłany: 2009-03-20, 14:54  


witam
prosiła bym o wyjasnienie wynikow Tk głowy- badanie wykon w technice wielowarstwowej przed i po wzmocnieniu kontrastowym układ komorowy symetryczny nieposzerzony osłabienie promieniowania w obrebie subst białej i szarej prawidłowa .zmian ogniskowych w obrębie mózgowia nie uwidaczniona.Struktury tylnojonowe prawidłowe.Po podaniu srodka kontrastowego obszarów nieprawidłowego gromadzenia kontrastu nie uwidacznia wysoko w obrebie łuski kosci czołowej po stronie lewej ogniska osteolistyczne wielk 1 cm zmiana o najprawdopodobnie łagodnym charakterze różnicowanie w ogniskiem meta w badaniu MRI inych zmian nie uwidoczniono.
Czy to :-( juz jest w głowie?


KT klatki piersiowej i śródpiersia badanie w technice spiralnej wielowarstwowej po wzmocnieniu kontrast Omnipague, rekonstrukcje warstw w płaszczyznach strzałkowych ,czołowych i poprzecznych st.po naswietlaniu radyk guza płuca lewego.
Obecnie w obrebie opłucnej ogniska metastatyczne najwieksze w okolicy przykregosłupowej na wys trzonu kregu D8 po stronie lewej wielk 2 cm.Liczne drobne zmiany ognisk w opłucnej po str lewej w kacie przeponowo sercowym po str lewej zmiany guzowate z których najwieksza wielkości 2 cm zmiany te przylegaja do worka osierdziowego .Upodstawy lewego płuca naciek najpr o charakterze npl obejmujacy opłucna a także naciekajacy kreg D11 od strony lewej na tym poziomie wielk ok 5cm naciek ten obejmuje trzon kregu na głebokosci ok 2 cm.Kanał kregowy nie nacieczony.Wprawym płóucu zmian ogniskowych nie uwidoczniono .Zrosty opłucnowo płucne w polu środkowym i dolnym płuca lewego .Jnnych zmian nie uwidoczniono.
Czy wogole wchodzi w gre jaka s chemia lub radiacja???
dziekuje i pozdrawiam wszystkich
 
billyb 
MODERATOR



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 532
Skąd: z Europy ;-)
Pomógł: 275 razy


 #26  Wysłany: 2009-03-21, 09:07  


prawdopodobnie naświetlania paliatywne i leki opóźniejące zmiany meta w kośćcu.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #27  Wysłany: 2009-03-21, 23:46  


a czy w głowie też cos jest ? i czy mozna cos jeszcze zrobic ?
Dziekuje
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #28  Wysłany: 2009-03-22, 13:20  


Cleo
żeby była jasność : TK pokazało zmianę w kości czaszki a nie w OUN (mózgu). Podkreśla się w wyniku, że raczej jest to łagodne ognisko osteolityczne, sugerują jednak wykonanie rezonansu magnetycznego by wykluczyć, że to przerzut.
Tak więc może być to przerzut (niestety prawdopodobne ze względu na wywiad), ale nie ma na tę chwilę takiej pewności.
Najważniejsze, że obraz OUN jest "czysty".
Reszta wyszła tak sobie :\ Naświetlania paliatywne okolic żeber po stronie lewej z tego co pamiętam miało już miejsce?
Pytanie: czy rozważano podanie strontu?
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #29  Wysłany: 2009-03-22, 20:17  


witaj DSS
Dziekuje za szybka odpowiedz :) miała bym jeszcze pytanie co to jest ten stront??
I czy nie popełnie nietaktu jezeli sama zasugeruje lekarce zapisanie tego??
Wiem że lekarze nie lubia jezeli im sie cos sugeruje :--:
bbb dziekuje za rady i pozdrawiam ciepło.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #30  Wysłany: 2009-03-27, 21:49  


oprocz tego strontu co jeszcze mozna robic mozliwe sa jeszcze jakies naswietlania czy cokolwiek innego ??
Chciała bym wiedziec jak moge jeszcze ratowc mamusie jakie sa jescze o ile sa mozliwosci??nie chciała bym nic pominac .
Prosze o rady :?: :?: :?:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group