1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Richelieu
2010-12-12, 09:09
Rak piersi zapalny
Autor Wiadomość
atur


Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2009-03-05, 21:52  Rak piersi zapalny


witam

3 dni temu biopsja wykazała raka piersi.
Mama dostała już pierwszą chemię (czerwoną) .
Po 3 chemiach podanych w 3 tyg. odstępach ma mieć amputację piersi i kolejne chemię.

Dzisiaj miała robione usg jamy brzusznej, które nic nie wykryło, oraz rtg klatki piersiowej.
Na zdjęciu jest opis :"drobne zmiany guzkowe w płatach płucnych (było napisane w szczytach), poza tym narządy oddechowe prawidłowe"

Co to oznacza?
Z góry dziękuję za odp.
 
billyb 
MODERATOR



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 532
Skąd: z Europy ;-)
Pomógł: 275 razy


 #2  Wysłany: 2009-03-06, 09:12  


"Drobne zmiany guzkowe" mogą być przerzutami albo nie. Moim zdaniem najwłaściwsze byłoby badanie PET, które skutecznie odróżnia zmiany nowotworowe od innych, możliwych artefaktów.
Normalna tomografia nie wniesie prawdopodobnie wiele nowego, choć mogłaby diagnozę nieco uściślić.
Wyjaśnienie byłoby celowe, bo zależnie od diagnozy zmieni się cała terapia. Nie ukrywam, że stwierdzenie przerzutów właściwie wyklucza możliwość trwałego wyleczenia.

Pozdrawiam
 
atur


Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2009-03-12, 07:38  Rak piersi zapalny


Witam,

wczoraj potwierdziła się moja obawa, moja mama ma zapalnego raka piersi.

Tydzień temu odebrała wynik biopsji i zaraz dostała czerwoną chemię.
Dwa tyg temu zauważyła spuchniętą pierś. I zaraz zaczęła działać.

Przerzutów na jamę brzuszną i płuca nie ma.
Węzły są powiększone.

Chirurg onkolog u którego wczoraj byłyśmy jak zobaczył pierś to od razu powiedział o stanie zapalnym.

Mama ma dostać chemię - tyle cykli aż będzie można amputować.
Potem oczywiście znowu chemia, radioterapia, hormonoterapia.

Mama nie jest świadoma co to za rak. Myśli, że to po prostu zapalenie.
nie chcę jej uświadamiać, że to rzadki ciężki przypadek.
Jest bardzo mało informacji w necie.

Czy ktoś spotkał się z rakiem zapalnym piersi i może podpowiedzieć co zrobić, żeby zwiększyć szanse na wyzdrowienie. Czy w ogóle takowe istnieją?
 
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #4  Wysłany: 2009-03-14, 15:02  


Witaj, trochę informacji znajdziesz tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Rak_sutka
Powodzenia
 
atur


Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2009-03-16, 11:21  


Dzięki, na tej stronie już byłam. Zresztą chyba już przewertowałam wszystkie wiadomości w necie. Wiem już, że kluczem jest doprowadzenie do amputacji a potem tylko się modlić, żeby nie było przerzutów. Daleka droga przed nami :( Wiem, że już nic nigdy nie będzie takie same.
Cały czas szukam kontaktu z jakąś osobą, która bezpośrednio spotkała się z takim przypadkiem.
 
Marysia2608 


Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 2

 #6  Wysłany: 2010-05-05, 19:45  


Do atur.
Nie wiem nawet od czego zacząć wiec może od początku. Moja mama ma też raka zapalnego persi.Tak jak i ty przeszukałam juz cały internet i nie wiele jest osób w podobnej sytuacji wiec postanowiłam napisać. U mojej mamy tez chyba pozostała modlitwa bo piers nie kwalifikuje sie do operacji a posatepów w leczeniu tez nie ma, jednie plusem jest to ze nie ma przerzutów. :eczenie trwa juz od roku. Prosze napisz cos wiecej o twojej mamie. Jak dlugo sie leczy? co jej podają? i w jakim mieście? to bardzo wazne dla mnie.
 
SEti 


Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Pomógł: 13 razy

 #7  Wysłany: 2010-05-05, 20:21  


Kluczem moglaby byc informacja o stanie her2. Jezeli jest her2 + powinna zostac podana herceptyna juz w polaczeniu z chemia indukcyjna. Poza tym moznaby probowac z chemia wysokiej dawki (high dose). Istnieja dosniesienia ze IBC jest bardzo wrazliwy na takowa
_________________
I'm not a complete idiot. Some parts are missing..
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #8  Wysłany: 2010-05-05, 20:33  


Dowiedzieć się wszystkiego można po hasłem "inflammatory breast cancer- niestety tylko po angielsku, szanse wyjścia są, bo parę lat temu był to modny temat i na You tube są wywiady z kobietami które to miały, ale właściwie wszystko wiadomo - agresywna chemia, dobrze że Twoja mama szybko zaczyna leczenie, więc raczej szukać wszystkich informacji jak przetrwać tą chemię, upewnić się czy mama będzie dostawała wszystkie leki osłaniające itp. A tak na marginesie - jesteś pewna że mama nic nie wie, może mówi o zapaleniu, żeby Ciebie nie martwić? Córka jest dla kobiety w takiej sytuacji nieocenionym wsparciem, życzę Tobie i Mamie dużo siły w tej walce.
_________________
sprzątnięta
 
Marysia2608 


Dołączyła: 05 Maj 2010
Posty: 2

 #9  Wysłany: 2010-05-06, 21:27  


Bardzo dziekuje wam za te odpowiedzi. Niestety jest to rak zapalny ponieważ juz rozmawialam z lekarzem i tak tez wynika z opisu ktory dostaje zawsze po wyjściu ze szpitala. Mama miala juz 6 razy zmieniana chemie ale stan jest gorszy a nie lepszy. Wczoraj bylismy na kosultacji u innego lekarze i on wlasnie powiedzial o hercynie.Poczytalam juz troche na ten temat ale boje sie ze i tak lekarze ktorzy ja lecza beda dalej próbować czegos innego. Prosze jeszcze o wszelkie inforamcje na ten temat bo jest to sprawa dla mnie najważniejsza w moim zyciu.
 
redhat8 


Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 11

 #10  Wysłany: 2010-06-10, 22:45  


Witam,
czy możecie napisać jakie objawy wystąpiły u Waszych mam, które pozwoliły stwierdzić że jest to zapalny rak piersi? Czy zapalenie piersi i węzłów chłonnych w momencie wykrycia nowotworu oznacza że jest to odrazu rak zapalny?
_________________
ok
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group