1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi rozsiany
Autor Wiadomość
ankaM 


Dołączyła: 15 Kwi 2015
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2015-04-15, 21:58  Rak piersi rozsiany


rak piersi IV stopień zaawansowania z rozsiewem do wątroby, kości i płuc.
Dziesięcioletni przebieg, przez ten okres podano większość cytostatyków aktywnych w raku piersi.
Masywna progresja ognisk przerzutowych w wątrobie.
Ze względu na podwyższony poziom bilirubiryny (3 mg/dl) oraz aminotrafnsferaz nie podjęto próby chemioterapii ostatniej sznasy - cisplatyna w monterapii.

Czy jest coś co można jeszcze zrobić, rozmawiałam z dwoma onkologami i powiedziano mi że nie ma szans.
Na co należy się przygotować? Bardzo chciałabym żeby ktoś opisał mi czego można się spodziewać...
Jak odpowiednio zadbać o ukochaną osobę... W jaki sposób mam postępować?
Czy naprawdę nic już się nie da zrobić???
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2015-04-16, 10:34  


Aniu,

ankaM napisał/a:
Czy naprawdę nic już się nie da zrobić?

Obawiam się, że poza możliwością i potrzebą zastosowania leczenia objawowego o charakterze paliatywnym
raczej nie będzie możliwości wdrożenia jakiejś bardziej intensywnej terapii.
Opieram się w tym na podanych przez Ciebie informacjach i ocenie Waszej sytuacji przez dwóch lekarzy onkologów.

ankaM napisał/a:
Jak odpowiednio zadbać o ukochaną osobę... W jaki sposób mam postępować?

Jeśli chora nie jest jeszcze objęta opieką hospicyjną (np. w trybie wizyt domowych)
to jest już odpowiedni czas, by o to zadbać i zapewnić taką pomoc i opiekę.
Lekarze i pielęgniarki takiej specjalności są najlepiej do tego przygotowani i ich wiedza i doświadczenie mogą mieć wymierne przełożenie na ograniczenie dolegliwości uogólnionej choroby.

Żałuję, że nie mam dla Ciebie lepszych informacji.
Pozdrawiam i witam Cię na forum.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
ankaM 


Dołączyła: 15 Kwi 2015
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2015-04-16, 10:48  


Jestesmy juz zapisane do poradni paliatywnej. Ogarnia mnie wielki bol z calej niemocy. Mama jest swiadoma sytuacji, wczoraj wybuchnela placzem ze tak bardzo nie chce umierac. Plakalysmy razem. Powiedzxie m prosze jakich etapow nalezy sie spodziewac. Im wiecej czytam tym wiekszy ogarnia mnie strafh. Jak zdobyc sily i jak byc dla niej wsparciem... przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z telefonu. Serdecznie dziekuje Panu za szybka odpowiedz.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2015-04-16, 16:15  


ankaM,

Myślę, że trzeba jak najszybciej załatwić hospicjum domowego. Poczytaj sobie forum, ciężko napisać jakie są kolejne etapy choroby. U każdego przebiegać to może trochę inaczej. Hospicjum zabezpieczy Was na pewno przeciwbólowo czy w razie innych dolegliwości wynikających z choroby. Można od nich wypożyczać sprzęt typu łóżko, materac przeciwodleżynowy. Możecie również skorzystać z pomocy psychologa, przeważnie w hospicjach pracują.

Nie płacz przy mamie, na to przyjdzie czas, teraz potrzebna jesteś Jej bardziej niż kiedykolwiek, Twoje wsparcie psychiczne jest bardzo ważne. Mama się boi śmierci jak piszesz, jak przyjdzie lekarz z hospicjum porozmawiajcie o lekach przeciwdepresyjnych/przeciwlękowych, może mamie by w jakiś sposób pomogły/wyciszyły, uspokoiły ten lęk. Jeśli mama będzie chciała rozmawiać o chorobie, staraj się to robić, może tylko wysłuchać, żeby mama wyrzuciła z siebie ten strach.
Bardzo mi przykro, że i Wy zmagacie się z tą paskudną chorobą.

Dużo sił Ci życzę i pozdrawiam ciepło.
 
ankaM 


Dołączyła: 15 Kwi 2015
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2015-04-16, 20:04  


Bardzo dziękuje za ten wpis. To co się teraz dzieję to jakiś koszmar, czytam forum i zmagania z chorobą, obawiam się czy znajdę w sobie takie pokłady sił do walki, ale chyba to jest tak że człowiek wkracza w kolejne etapy i stara się przeżyć wspólnie każdy dzień.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #6  Wysłany: 2015-04-16, 20:25  


ankaM,

W człowieku drzemią ogromne pokłady siły. Wydaje się nam, że nie damy rady ani fizycznie a przede wszystkim psychicznie ale mimo naszego ogromnego bólu jesteśmy w stanie walczyć jak lwy, żeby tylko pomóc, być, ulżyć w cierpieniu, dla najbliższej osoby damy radę, uwierz i sama się przekonasz, choć wolałabym, żeby nikt nie musiał sprawdzać się w tej roli i sprawdzać swojej siły, ale cóż samo życie. Ważne, żebyś czuwała/była przy mamie, z mamą, każda wspólna chwila jest teraz na wagę złota. Spełniaj zachcianki mamy, marzenia mamy, wspieraj, pomagaj, kochaj, mów o tym, to Wasze wspólne chwile, które niestety kiedyś się skończą, przykre ale taka jest ta choroba.

pozdrawiam
 
ankaM 


Dołączyła: 15 Kwi 2015
Posty: 4

 #7  Wysłany: 2015-04-16, 20:44  


Bardzo Ci dziękuję za te słowa. Czytam te forum, czytam je też w pracy, myśli nawet na chwilę nie wędrują nigdzie indziej. Jestem pełna podziwu dla wszystkich którzy walczą. I pełna złości na to że musimy patrzeć na cierpienie naszych bliskich. Wiem że zniosę wiele, proszę jedynie by nie bolało. Ściskam wszystkich mocno
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group