1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Autor Wiadomość
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #196  Wysłany: 2013-02-25, 21:38  


Jako, ze od prawie roku nie miałam zleconych badań krwi dla sprawdzenia przy okazji kreatyniny do rezonansu zrobiłam badania ogólne krwi....szału nie ma :roll:
OB 17
Leukocyty 4,5 tys/ul
erytrocyty 3,73 mln/ul
Hemoglobina 11.0 g/dl
hematokryt 34.5%
MCV87,5fl
MCH 27,9 pg
MCHC31,9 g/dl
RDW 12,6%
płytki krwi 215 tys/ul
PDW 16,7 fl
MPV 7,8 fl
PCT 0,17 %
GRAN 3,94 tys/ul
LYMPH 1,20 tys/ul
MON 0,10tys/ul


kreatynina 0.77 mg/dl
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #197  Wysłany: 2013-03-05, 21:18  


wynik MR
Okolica blizny po mastektomii bez zmian ogniskowych i stref wzmocnienia kontrastowego przemawiających za procesem złośliwym.
W piersi lewej widoczne są w obrębie kwadrantów górnych obszary plamiastego narastającego wzmocnienia kontrastowego - zmiany o charakterze czynnościowym. na godz 6.30 w odległości 2 cm od klatki piersiowej i 1.7 cm od powierzchni skóry widoczna jest strefa owalnego , asymetrycznego , narastającego wzmocnienia kontrastowego (krzywa typ I) o wymiarach 13x8 , w rzucie której w badaniu dyfuzyjnym stwierdza się restrykcje dyfuzji, zmiana nie widoczna na mapach ADC- zmiana czynnościowa?- wskazane wykonanie badania uzupełniającego USG tej okolicy, w przypadku braku odpowiednika w badaniu usg wskazana kontrola w MR za 6 miesięcy.
w zakresie badania doły pachowe bez cech limphadenopatii.

zalecenia Birads 3 do rozważenia PCI węzłów chłonnych prawych opisanych w badaniu usg..


Dzisiaj byłam z wynikami. miałam zrobione USG

Stan po mastektomii prawostronnej. pierś lewa- zmian ogniskowych, litych ani torbieli nie stwierdzam. w badaniu usg nie uwidoczniono odpowiedników morfologicznych zmian opisanych w NMR piersi. Loża po mastektomii bez zmian ogniskowych. W obu dołach pachowych odczynowo zmienione węzły chłonne niepodejrzane w NMR piersi. w prawym dole pachowym widoczne 3 węzły chłonne śr 5 mm owalnego kształtu z szeroką warstwą korową. W ich obrębie nie stwierdzam przepływów naczyniowych.

dostałam skierowanie do chirurga onkologa , który ma zdecydować czy wyciąć węzły w całości czy zrobić PCI.


Proszę o jakieś wnioski, wskazówki.... :?ale?:
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #198  Wysłany: 2013-03-05, 21:54  


akos6, gdyby nie to, że jesteś "szczególnie podejrzana" (rodzinny rak piersi), w wywiadzie rak wieloogniskowy, potrójnie ujemny - to przytoczone opisy aktualnych badań obrazowych w ogóle by mnie nie niepokoiły.
Szczerze mówiąc nic tam nie ma :) .

Jeśli zapadnie decyzja o usunięciu węzłów pachy prawej to w zasadzie, jak sądzę, byłby to zabieg bardziej "na wszelki wypadek" niż z powodu rzeczywistego podejrzenia wznowy węzłowej.
PCI oczywiście odpada, owalny węzełek o długości maks. 5 mm to nie jest właściwy "kandydat" do biopsji :) .

Swoją drogą jestem ciekawa jakie decyzje zapadną. Moim skromnym zdaniem raczej nie ma obecnie podstaw do interwencji chirurgicznej - no nic, zobaczymy.
pozdrawiam ciepło _littleflower_
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #199  Wysłany: 2013-03-06, 08:08  


no właśnie przez to "szczególnie podejrzana" wolą dmuchać na zimne.... :)

[ Dodano: 2013-03-06, 08:09 ]
Dziękuję DSS. :flower:
Dość mam już tych badań no ale co zrobić...
Jutro dam znać oczywiście jaka decyzja.
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #200  Wysłany: 2013-03-08, 09:49  


Chirurg , który mnie operował przejrzał dokładnie wszystkie wyniki i stwierdził, ze jest dobrze i nic nie zamierza robić :) Uzasadnił to tym, że usunięto mi 25 węzłów , w których nic nie znaleziono dzięki chemii. A te węzły, które zostały są zapewne umieszczone wyżej i co najważniejsze w badaniach MR jest wszystko dobrze . także :mrgreen:
No i poza tym owy Chirurg robi u nas również rekonstrukcje i wstępnie porozmawialiśmy. Zgodził się usunąć mi drugą pierś z jednoczasową rekonstrukcją obu ze względu na zespół dziedzicznego raka piersi (chociaż nie potwierdzonego badaniami genetycznymi). Powolutku zaczynam o tym myśleć...... :mrgreen:
Nie dam rakowskiemu drugiej szansy.... 8-)
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #201  Wysłany: 2013-03-08, 10:07  


Ten post to doskonały początek dnia :mrgreen: _littleflower_

Po pierwsze w pełni zgadzam się z panem chirurgiem by węzłów obecnie nie ruszać.
Po drugie - ile razy tu zaglądałam, już od samego początku, to zawsze, za każdym razem przychodziła mi na myśl opcja profilaktycznej mastektomii drugiej piersi. I myślałam: spokojnie... podleczmy tę prawą, potem się będziemy martwić jak przekonać Panią akos6, by choć wzięła to pod uwagę... :roll:
A tu Dzielna Kobieta pozbawiła mnie zmartwienia (jak rozpocząć podchody... ). :lol:

Dziś mroźny, ale bezchmurny i piękny dzień! :-D
|uscisk| _littleflower_
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #202  Wysłany: 2013-03-08, 10:14  


:lol: Dzięki Madziu :) :flower:
Ja już dawno myślałam o usunięciu drugiej tylko myślałam, że lekarze niechętni są do takich operacji jeśli nie ma potwierdzenia w badaniach. :roll: A tu Dr W mnie zaskoczył ... :-D
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
kuna13 



Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 464
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 59 razy

 #203  Wysłany: 2013-03-08, 11:05  


ja też namawiam na jednoczasówkę, Asiu. Ja miałam tak operowane obie piersi, chociaż prawa nie wygląda tak jak by mogła z powodu komplikacji po operacji ( krwiak z powodu pęknięcia naczynia krwionośnego) to i tak jestem zadowolona.
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #204  Wysłany: 2013-04-29, 13:03  


Jestem po kolejnej kontroli... W sumie nic nowego.... Blizna ok, ale w węzłach po stronie operowanej wzmożone przepływy. Radiolog znowu proponował biopsję , a lekarz kontrolę za 2 miesiące....
:roll:
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #205  Wysłany: 2013-05-25, 10:36  


Mam pytanko. Chemię ostatnią miałam rok temu. Od kilku dni dokucza mi ból żyły w sumie ciągnie się przez całą rękę- jakbym miała same siniaki. Wizytę mam dopiero w lipcu. Czy coś poważnego może się dziać czy mogę z tym poczekać?
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #206  Wysłany: 2013-05-25, 12:34  


Jeśli masz możliwość łatwego skonsultowania się z lekarzem, to myślę, że warto to zrobić.
Nie wiem, co to może być, może np. jakiś stan zapalny, ale dla pewności moim zdaniem lepiej nie czekać z tym tak długo.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #207  Wysłany: 2013-10-06, 09:02  


Ponad miesiąc temu byłam u swojego chirurga porozmawiać o rekonstrukcji i usunięciu drugiej piersi. O ile z rekonstrukcją nie ma problemu to z drugą sprawą jest ogromny... NFZ nie finansuje operacji jeśli nie ma mutacji w genie...Ale ponieważ ja się raczej nie poddaję :) poszłam do pani genetyk, porozmawiałam, że tyle raka piersi w rodzinie, i że obecne wskazania badań profilaktycznych nie dają mi 100 % pewności bo takie badania robiłam co pół roku przez ostatnie 10 lat a rak i tak był sprytniejszy i w dostępnych badaniach niewidoczny. A ja chciałabym trochę spokoju... I Pani genetyk jechała do Szczecina i przy okazji zabrała moją dokumentację żeby skonsultować z Profesorem. Po konsultacji zadzwoniła że wskazania do operacji są jak najbardziej , ale że Profesor chciałby się ze mną spotkać. Więc 19. października jadę :) i zabieram ze sobą kuzynkę...
A 16. 10 mam jeszcze usg- znowu stresy... :roll:
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #208  Wysłany: 2013-10-18, 21:16  


USG bez zmian. czyli są "jakieś" 3 węzły po stronie operowanej. Niby nie wyglądają źle nie rosną itd ale Pani radiolog która wie, że jestem "niespecyficznym okazem" chciałaby żeby chirurg lub chemik zlecił mi PET. Bo węzły sa za małe na biopsję. Tyle że jeśli chodzi o PET to ja nie wiem czy aż tyle chciałabym wiedzieć .... :roll:
Jutro wizyta u profesora i zobaczymy co dalej....
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #209  Wysłany: 2013-10-20, 10:06  


Na wizycie byłam z kuzynką która również chorowała na raka piersi. Profesor po przejrzeniu dokumentacji, wysłuchaniu, powiedział ,że powinno się nas traktować jak pacjentki z mutacją BRCA-1. Czyli jak najbardziej zalecane jest u nas w szczególności usunięcie jajników i piersi również.Dostaniemy skierowanie czyli super. Profesor zaproponował nam udział w dwóch projektach, które prowadzi: segmentacja genu, oraz metylacja DNA. Może to wykaże w naszym przypadku coś więcej.
Dostałam również artykuł do poczytania "10 letnie przeżycia u pacjentek z BRCA-1 pozytywnym i negatywnym" - ale, że jest po angielsku to trochę mi to zajmie- gdyby ktoś był chętny mogę podesłać lub podac stronę na której był publikowany.
Poza tym Profesor prowadził szkolenie na temat wpływu mikroelementów na powstawanie nowotworów. Z tego co zrozumiałam ten instytut jako jedyny robi badania poziomu tych mikroelementów . Jak to u mnie wygląda jeszcze nie wiem bo wyniki badań dopiero zostaną przesłane. I w sumie nie wiem co mogę na ten temat pisać więc może jeśli to kogoś zainteresuje to proszę o wiadomość - odpowiem:)

Profesor mówił też o tym, że badania genetyczne powinny być wykonywane zawsze przed leczeniem i że niestety nie wszyscy lekarze takie badania zlecają i mało o nich mówią. A w przypadku np mutacji BRCA-1 zamiast taxoli powinna być podawana cisplatyna, która bardzo dobrze działa... W naszym przypadku nie było podstaw do podania cisplatyny, wiec nie ma co roztrząsać....
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #210  Wysłany: 2013-10-20, 10:20  Witaj akos !


Przeczytałam Twój wątek i stwierdziłam, ze w Kielcach postępuj zgodnie z procedurami, ja miałam kontrole w Por. Genetycznej zaraz po zab. operacyjnym, a wynik otrzymałam przed kontrolą w Por. Chemii. Możesz podać ten link tutaj, który otrzymałaś od P.prof, ja naprzykład mam tłumacza google, który mi przetłumaczy tekst, Ty też powinnaś mieć, pozdrawiam annas
_________________
anna
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group