1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi - operacja oszczędzająca
Autor Wiadomość
marina 


Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2010-10-15, 19:27  Rak piersi - operacja oszczędzająca


witam wszystkich serdecznie.
Aktualnie jestem po zabiegu chirurgicznym oszczedzajacym piers, a przed radioterapia i hormonoterapia. W lutym czeka mnie jeszcze operacja usuniecia macicy wraz z przydatkami(cysty na jajnikach i miesniaki macicy).
dodatkowo jest endometrioza miednicy mniejszej. Stad moje pytanie : Czy moge zazywac tamoxifen? Przed choroba cwiczylam kilka lat na silowni..czy moge wrocic do cwiczen?
Z gory dziekuje za odpowiedz
_________________
marina
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2010-10-15, 20:01  


Na siłownię możesz wrócić (wypraktykowałam), ale gdzieś po 3-4 tygodniu radioterapii musiałam odpuścić na ok 6 tygodni, powiedziałam sobie nic na siłę jak się okazało że zlewają mnie poty po 15 min na stepperze (przed tym ćwiczyłam do 60 min). Ja się od tamoxifenu wykręciłam, ale ja mam niskie ryzyko, normalnie jest zasada że jeżeli guz jest hormonozależny (nic nie piszesz o swoim) pacjentka toleruje dobrze tamoxifen to bierze go 5 lat. Witaj na pokładzie. Napisz coś więcej o swoim przypadku to będziesz dostawała bardziej celowane opinie.
_________________
sprzątnięta
 
marina 


Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2010-10-15, 20:26  


Tak guz jest hormonozalezny..lek przepisal lekarz, ja sie tylko zastanawiam czy moge go zazywac bo jednym z ewentualnych skutkow jest powstanie endometriozy ktora juz mam.., a nie chce zeby sie rozrosla zanim przejde operacje.., a co do cwiczen zalezy mi na profilaktyce przeciwzylakowej ..kolejny ewentualny efekt uboczny stosowania leku - mozliwosc zakrzepicy
Zcwiczeniami nie bede szalec..w miare mozliwosci tylko.
Dziekuje za porade.
_________________
marina
 
Aniaha 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 655
Skąd: trzeci swiat
Pomogła: 136 razy

 #4  Wysłany: 2010-10-16, 01:53  


Marina,

Moze lepiej zamiast silowni spacery i plywalnia? Jako profilaktyka przeciwzylakowa dobry jest tez rower. Silownia podczas leczenia onkologicznego, jakos nie bardzo do mnie przemawia :?ale?: , choc podejrzewam, ze gdyby taka Paula Radcliff zachorowala na raka, pewnie podczas leczenia biegalaby :lol: (jak Armstrong probowal jezdzic na rowerze miedzy cyklami chemii...)

Po histerektomii chodz jak najwiecej; oczywiscie w granicach rozsadku. Po wygojeniu sie blizn w pochwie bedziesz mogla zaczac plywac (ok. 6 tyg po operacji). Wg mnie rozsadna data - w moim przypadku sie sprawdzila - powrotu do innych sportow to 3 miesiace po operacji. Z doswiadczenia polecam zaczac od delikatnego rozciagania.

A co do tamoxifenu niech sie wypowiedza madrzejsi :mrgreen:
_________________
jest dobrze
http://raknieborak-aniaha.blogspot.com/
 
marina 


Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2010-10-16, 07:56  


Kazdy chory chce troche poudawac, ze choroba nie zmienia mu zasadniczo zycia, powrot do normalnosci to powrot do rownowago psychicznej...co do spacerow to poczekam na emeryture :lol: , teraz nie mam czasu, a plywam jak psiak rzucony na wode po raz pierwszy.., aqle sie zastanowie :--: ..dzieki i milego dnia ..albo wieczoru..trzeba troche pospac!
_________________
marina
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group