1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak pechrzyka zolciowego
Autor Wiadomość
natibu 


Dołączyła: 31 Maj 2019
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2019-05-31, 21:24  Rak pechrzyka zolciowego


Witam,

Chcialabym sie podzielic z Wami moja historia oraz zapytac czy ktos tu, na forum, ma doswiadczenie lub wiedze na temat chemioterapii z substancjami: gemcitabine i cisplatin lub capecitabine.

Nie znalazlam do tej pory w internecie przypadkow podobnych do mojego, moze ktos jest w stanie doradzic mi w mojej sytuacji. Ale zaczne od poczatku.
W styczniu 2019 roku, podczas rutynowego badania USG (nie mialam objawow, badanie bylo profilaktyczne) znaleziono "cos" w moim pecherzyku zolciowym. Podejrzewano zlogi, cholesterol lub polip. Zalecono cholecystektomie ze wzgledu na rozmiar (15x17mm), po ktorej okazalo sie, ze byl to gruczolakorak. Natychmiastowo przeszlam operacje recesji czesci watroby oraz okolicznych wezlow chlonnych, ktore okazaly sie byc wolne od komorek nowotworowych.

Stan okreslono: pT2a N0 M0 R0, ICPN

Mam 33 lata, mieszkam i lecze sie w Holandii.

Teraz stoje przed trudna decyzja, lekarze mowia, ze standardowa procedura jest nie robienie niczego, jednak jest mozliwoc udzialu w programie probnym, to jest rodzaj testu zwanym Acticca-I. Czy ktos z Was mial moze z tym doczynienia? Lub wyzej wymienionymi substancjami? Wiem, ze program ten jest w fazie probnym, sotsowany tylko w Australii, UK, Niemczech i Holandii.

Mam bardzo duze obawy podjecia sie tej chemii, bylabym wdzieczna za jakiekolwiek informacje na temat tych substancji i skali skutkow ubocznych. Lekarze szacuja male szanse na powrot nowotworu, a ja chyba nie zdaje sobie jeszcze sprawy z zagrozenia w takiej sytuacji.
Jestem na etapie przygotowywania sie do zamrozenia moich jajeczek, na wypadek spadku mojej plodnosci po chemii.

Bylabym wdzieczna za kontakt, jesli ktos znalazl sie w podobnej sytuacji.

Pozdrawiam,

Nat
 
crayzy 



Dołączyła: 16 Lut 2019
Posty: 324
Skąd: Dolnyśląsk
Pomogła: 42 razy

 #2  Wysłany: 2019-06-01, 09:04  


Witaj Natibu,
Mogę Ci podpowiedzieć że istotne informację na ten temat powinnaś znaleźć w wątkach na forum w dziale:
-Nowotwory przewodu pokarmowego
-Nowoczesne metody leczenia raka pęcherzyka oraz wątroby.

Poszukaj też w innych postach na tej grupie, może znajdziesz coś ważnego.

Sa tam różne historie osób które miały ten typ nowotworu.
Zachęcam do lektury.

Pozdrawiam
_________________
Nadzieja umiera ostatnia :)
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #3  Wysłany: 2019-06-03, 07:37  


natibu witaj na forum.
natibu napisał/a:
Wiem, ze program ten jest w fazie probnym, sotsowany tylko w Australii, UK, Niemczech i Holandii.
masz rację że chemioterapia w przypadku raka woreczka żółciowego nie jest leczeniem standartowym.

Cytat: Chemioterapia. Obecnie nie ma uznanego schematu leczenia cytostatykami chorych na nowotwory pęcherzyka żółciowego. Chemioterapię można stosować w ramach badań klinicznych lub jako leczenie paliatywne. źródło: https://www.mp.pl/pacjent...zyka-zolciowego

A tu możesz poczytać o leczeniu tego typu raka: http://www.onkonet.pl/dp_npp_rpz.php#menu7

Tu ciężko będzie coś ci poradzić - decyzję o braniu udziału badaniach klinicznych musisz podjąć niestety sama. Może jednak ktoś.. coś. Poczekaj.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group