1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak - objawy guz na szyji
Autor Wiadomość
Myszao90 


Dołączyła: 23 Lut 2023
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2023-03-10, 02:47  Rak - objawy guz na szyji


Witajcie.

Moja teściowa ma guz na szyji - nowotwór złośliwy .
Podobno przerzuty są na płuca i wątrobę .
W styczniu lekarze powiedzieli ze pare tygodni jej zostalo , wybrali jej wodę z płuc w tym czasie . Guz na szyji jest za głęboko wiec operacja nie wchodzi w rachubę.
Lekarze umówili teściowa na 1 chemię - powiedzieli ze najsłabsza z chemioterapi dostanie ponieważ jest za słaba .
Ja za bardzo tego nie rozumiem , teściowa ma bardzo spuchnięte nogi i szyje tam gdzie jest guz , ale ma apetyt i chęci do życia, oczywiście chęci chociaż bardzo boli ja ta szyja.
Nie bardzo to wszystko rozumiem , poszliśmy do innego onkologa - i lekarz powiedział ze to jest tak złe jeśli jest rak to człowiek przestaje jesc - ze ro się dzieje na samym końcu - czy to prawda ?
Czy ta chemia może ja zabić ? Ten drugi lekarz nam powiedział ze widział gorsze przypadki i ze może z tego wyjdzie . Jak to naprawdę jest ?
Teściowa wazy 42kg
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2023-03-23, 19:54  


Witaj na forum Myszao90,

Bardzo mi przykro z powodu choroby Twojej Teściowej.

Rozumiem, że nie wiesz co to jest za nowotwór złośliwy? Czego dotyczy? Tzn. gdzie miał początek: krtań, tarczyca? Inne miejsce, inny narząd?
Pytam dla porządku, żeby dobrze zaklasyfikować chorobę i ewentualnie doprecyzować tytuł wątku. Teściowa jest pod opieką onkologa, tak? Nie hematologa?
Od kiedy teściowa choruje? Czy wcześniej jakoś ją leczono czy dopiero teraz w styczniu teściowa trafiła do lekarza?


Najistotniejsze jest to, że choroba jest aktualnie bardzo zaawansowana - piszesz, że
Cytat:
Podobno przerzuty są na płuca i wątrobę


Czyli były badania, które potwierdziły obecność przerzutów? Tomografia?

Generalnie obecność przerzutów odległych oznacza, że choroby nie da się wyleczyć. Można ją jednak próbować powstrzymywać i tym samym przedłużać trochę życie chorego. Po to lekarze chcą podać tę chemioterapię. Ale oczywiście nie wiadomo czy ta chemia zadziała i czy pomoże. Jeżeli organizm teściowej jest już osłabiony mocno przez chorobę nowotworową to faktycznie trudno spodziewać się szczególnie dobrych efektów po chemioterapii.

Onkolog, który powiedział Wam o tym, że bardzo chory, umierający człowiek traci apetyt, miał rację. To prawda, organizm pod koniec życia „wyłącza” po kolei różne funkcje, jedzenie także.
Najważniejsze jest teraz zadbanie o teściową, o to, aby nie męczyła się i nie cierpiała. Piszesz o bólu spowodowanym przez guz - czy teściowa dostała w szpitalu jakieś leki przeciwbólowe i ma je w domu? Jakie inne dolegliwości jeszcze ma teściowa? Czy może normalnie jeść, przełykać? Czy ma duszności?

Czy któryś z onkologów powiedział Wam o opiece paliatywnej? O hospicjum domowym, czyli domowych wizytach lekarza i pielęgniarki, którzy zajmą się takimi właśnie problemami jak ból, duszności i inne dolegliwości wywołane przez nowotwór.

Pytam Cię o wiele spraw naraz, ale chcę ustalić możliwie dokładnie jak wygląda sytuacja.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na Twoją odpowiedź.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group