1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nerki chromofobowy
Autor Wiadomość
wiki4000 


Dołączyła: 05 Paź 2009
Posty: 167
Pomogła: 36 razy

 #16  Wysłany: 2012-02-13, 15:40  


Młody - przeczytaj mój wątek , tam wszystko opisane o leczeniu przerzutów - leki i skuteczność, objawy uboczne itd. Pozdrawiam
Wiki
 
jermal 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 80
Pomógł: 28 razy

 #17  Wysłany: 2012-02-17, 14:03  


Witam
Moim zdaniem warto zarejestrować się na portalu termedia.pl gdzie w dziale eonkologia można uzyskać najaktualniejsze informacje dotyczące naszej choroby. Sa tam artykuły opisujące nowe leki i ich działanie, procedury postępowania, programy terapeutyczne i zasady refundacji leków. O szczegółach, jak to wyglada w zyciu, mogę napisać w osobnym mailu.
Pozdrowienia, jermal
 
Renata 64 


Dołączyła: 12 Sty 2012
Posty: 23
Pomogła: 4 razy

 #18  Wysłany: 2012-02-24, 15:28  


Co tam u Ciebie Młody, jak tam operacja? Jak się czujesz ? Proszę opisz mi wszystko. Moja operacja w przyszłym tygodniu. Strasznie się boję.
 
mlody 


Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 21

 #19  Wysłany: 2012-02-25, 11:35  


Operacje (otwarta) miałem w środę w Krakowie, dziś już czyje się w miarę dobrze. Wycięta została cała nerka, ponieważ był mały naciek ma torebkę tłuszczowa. Guz od października raczej się nie powiększył więc myślę że nie jest bardzo złośliwy. Myślę że w siódmej dobie czyli w środę wyjdę do domu.
Teraz tylko czekanie na wynik.
Jeżeli znacIe jakiegoś dobrego lekarza urologa-onkologa w okolicach Krakowa dajcie nadmiar.
"Renata 64" nie bój się, operacja jest jak matura dwa dni małego stresu a później już wszystko ok.
Powodzenia!
 
Renata 64 


Dołączyła: 12 Sty 2012
Posty: 23
Pomogła: 4 razy

 #20  Wysłany: 2012-02-25, 19:12  


Dzięki ,że odpisałeś. Myślałam że po laparoskopii jesteś już w domu. Ale dobrze że już po wszystkim. Teraz będzie już tylko lepiej .Tego Ci życzę z całego serca, pozdrawiam.
 
mlody 


Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 21

 #21  Wysłany: 2012-02-29, 10:54  


Jestem już w domu, jak tylko odzyskam siły muszę umówić
się z lekarzem.
W dalszym ciągu nie miałem badania TK, przed operacja tylko rtg płuc i usg jamy brzusznej. Muszę już to załatwić we własnym zakresie.
Zastanawiam się które badanie jest lepsze w obserwacji ewentualnych przerzutów -TK czy rezonans?
 
jermal 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 03 Lut 2012
Posty: 80
Pomógł: 28 razy

 #22  Wysłany: 2012-02-29, 11:16  


Witaj!
Po co martwić sie na zapas, na kolejne badania bedzie czas po wynikach histopatologi. Zdrowiej i nabieraj sił. Ja dwa miesiące po operacji już jeździłem na nartach.
Pozdrowienia
jermal
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #23  Wysłany: 2012-03-03, 13:18  


Cytat:
Zastanawiam się które badanie jest lepsze w obserwacji ewentualnych przerzutów -TK czy rezonans?


wg mnie rezonans

pozdrawiam :)
 
As 


Dołączyła: 07 Mar 2012
Posty: 44
Pomogła: 5 razy

 #24  Wysłany: 2012-03-07, 12:17  


Witaj młody,
Widzę, ze dawno już Cię nie było na forum. Jestem w takiej samej sytuacji co Ty, mój mąz także na raka nerki i zmaga się ze służbą medyczną w Anglii. Przeszłam już wiele dowiadując się jak to jest z polskim ubezpieczeniem oraz refundacją leków i wierz mi, ze wcale nie jest to takie proste. "Polska to chory kraj" w którym leki na raka nerkę nie są refundowane przez NFZ, chyba, że pacjent podda się badaniom klinicznym czyli testowaniu tych leków.
Proszę skontaktuj się ze mną a wymienimy się doświadczeniami. Teraz jestem na etapie czekania na wniosek S1 oraz formularze P45 i P60 mam nadzieję, że do tego momentu zostanie ustalony typ leczenia (mam nadzieję, ze celowego), lekarze dobiorą leki i zabieram męża do domu.
pozdrawiam i czekam na jakieś informacje

_________________________
Część posta i odpowiedzi wydzielone do osobnego wątku.
_________________
ania
 
mlody 


Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 21

 #25  Wysłany: 2012-03-12, 18:34  


Mam już wynik hist.
"Carcinoma chromophobicum renis (eosinophilic variant) .
Immunohistochemicznie zmiana jest CK7 dodatnia.
pT1a Nx Mx
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #26  Wysłany: 2012-03-12, 20:37  


Rak chromofobowy nerki, wariant eozynofilowy (porównaj: Eozynofilowe zapalenie pęcherza).

pT1aNxMx = zaawansowanie choroby: stadium I (najniższe w skali czterostopniowej)
ocenione na podstawie badania histopatologicznego (najbardziej dokładnego) usuniętych tkanek (p):
- guz o największym wymiarze do 4 cm (T1a),
- nie oceniono obecności przerzutów do węzłów chłonnych (Nx),
- nie oceniono obecności przerzutów odległych (Mx).

Rak chromofobowy jest lepiej rokującym typem nowotworu nerki, niż częściej spotykany rak jasnokomórkowy,
dobrym czynnikiem jest także niskie stadium zaawansowania (jeśli okaże się N0, co jest prawdopodobne).
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #27  Wysłany: 2012-03-12, 23:57  


Cytat:
pT1aNxMx = zaawansowanie choroby: PRAWDOPODOBNIE stadium I (najniższe w skali czterostopniowej)

Warto dodać :)
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
As 


Dołączyła: 07 Mar 2012
Posty: 44
Pomogła: 5 razy

 #28  Wysłany: 2012-03-13, 13:56  


Witaj Młody, masz już wynik, to dobrze (w tym całym nieszczęściu) że zaawansowanie choroby oceniono na I stopień - to są bardzo dobre rokowania. Mój mąż w piątek miał wykonany zabieg biopsji, więc czekamy na wyniki histopatologiczne. Wyobraź sobie, że Anglia odmówiła nam wyrażenia zgody na leczenie w Polsce (nie wydała druku S1) ale będę nadal próbowała go zdobyć a jeśli nie S1 to E112 ponoć łatwiej. Kiedy wracasz do Polski?
_________________
ania
 
aniutka34 



Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 504
Pomogła: 98 razy

 #29  Wysłany: 2012-04-18, 13:51  


mlody, szczęście w nieszczęściu, zaawansowanie choroby nie jest u Ciebie duże, pozdrawiam Cię i trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia :!:
 
mlody 


Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 21

 #30  Wysłany: 2012-05-16, 17:05  


Witam
Dzisiaj miałem tomografie i już wiem, że nie ma żadnych niepokojących zmian.
Czyli mam pełną diagnozę: pT1aN0M0 a więc nie jest źle.
Mam nadzieje że "jermal", który też ma dzisiaj TK podzieli się z nami również dobrymi wynikami- trzymam kciuki.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group