1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jasnokomórkowy nerki, przerzuty do płuc
Autor Wiadomość
asia_asia_ 


Dołączyła: 12 Paź 2012
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2012-10-12, 15:52  Rak jasnokomórkowy nerki, przerzuty do płuc


Witam,

Moja teściowa od długiego czasu męczyła się z uciążliwym kaszlem,
po kilku miesiącach lekarze doszli, że jest to spowodowane przerzutami raka nerki do płuc.
Usunięcie nerki w lipcu br. i wynik badań histopatologicznych niestety to potwierdził:

Rak jasnokomórkowy nerki, G2, pT3a.
Guz wielkości 8x7x6cm, z nasilonymi zmianami wstecznymi - ześluzowacenie i martwica.
Widoczna inwazja żyły nerkowej.

Tomografia komputerowa z dnia 07.08.2012r. potwierdziła jedynie bardzo liczne przerzuty w płucach (największy 17mm i 15mm), węzły chłonne powiększone, poza tym reszta bez zmian.

Teściowa trafiła do onkologa, niestety okazało się, że nie kwalifikuje się na badania kliniczne, co gorsza jak na razie nie łapie się nawet na leczenie sutentem (za niski poziom hemoglobiny 10,5g/dL, HTC 31,7%, za wysoki poziom wapnia...).

Czy wysoki poziom wapnia (3,14 mmol/l), który był już zbijany Pamifosem, musi oznaczać, że wystąpiły przerzuty do kości?? Czy może być inna przyczyna? Lekarze prowadzący nic na ten temat nam nie powiedzieli.

Teściowa dostała zmian na skórze. Jest strasznie osłabiona. Coraz gorzej jej się oddycha, coraz trudniej porusza.
Jestem przerażona, od operacji minęły ponad 3 miesiące, choroba postępuje w zastraszającym tempie, nie wiem co mogę zrobić, żeby pomóc teściowej w otrzymaniu leczenia??

Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki....

Pozdrawiam,
Asia
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #2  Wysłany: 2012-10-12, 18:30  


Pytaliście o możliwość włączenia do leczenia inhibitora mTOR - temsirolimusa? Posłałem artykuł na maila, szczególnie strony 147-148.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
aniutka34 



Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 504
Pomogła: 98 razy

 #3  Wysłany: 2012-10-12, 23:41  Re: rak jasnokomórkowy nerki, przerzuty do płuc


asia_asia_ napisał/a:
Witam,

Teściowa trafiła do onkologa, niestety okazało się, że nie kwalifikuje się na badania kliniczne, co gorsza jak na razie nie łapie się nawet na leczenie sutentem (za niski poziom hemoglobiny 10,5g/dL, HTC 31,7%, za wysoki poziom wapnia...).

Asia


To nieprawda, wg. mojej wiedzy poziom hemoglobiny kwalifikujący do leczenia sutentem winien być większy lub równy 9,5 g/dl ....

Dopytaj o to lekarzy.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group