1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jajnika zaawansowany
Autor Wiadomość
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #16  Wysłany: 2012-08-28, 17:18  


formalina, Moj Tatus tego dnia co umarl mail wyjsc ze szpitala do domu...Mial rozsiana chorobe nowotworowa i gdy zaczal sie dusic reanimowali Go ile sie dalo...Moze dlatego ze reanimowal Go znajomy lekarz i Tata nie byl mu obcy...W domu bysmy z Mamcia nie dali rady Tatulkowi pomoc...Pamiietam jak moj znajomy mi powiedzial: Malgos Tate wypisze,bo dusznosci opanowalismy i woda z pluca sciagnieta..W domu Tata bedzie sie lepiej czul...nie zdazylismy...wypis mial byc o 13 a Tatus udusil sie o 9 45....

Minelo tyle miesiecy a ja nadal nie wierze....Jade na cmentarz brodnowski i rozmawiam z Tata..tyle zostalo..ech


Dla Mamci twojej:
http://www.youtube.com/watch?v=IJg6xb0IRv8
Niech Pan Boz zaprowadzi Ja do siebie...

Duzo sily na te ostatnia droge z Mamcia....
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
formalina 



Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 93
Pomogła: 11 razy

 #17  Wysłany: 2012-08-28, 21:46  


Jezus Maria..... w dzień który miał wyjść, umarł? Straszne. Współczuje kochana. Łączę się w bólu .... Twój Tata leży na Bródnie???? Jej, cała moja rodzina tam leży. Mama też tam spocznie tam. Hmm jej. Cisza. Jak ja to lubię. Takie to ładne, chociaż teraz już co innego oznacza. :( . Dziękuję Ci bardzo bardzo, wspaniałe i wzruszające :(
Jezu teraz mi tak do głowy przyszło.... Jak będzie w tym roku wyglądać 1 Listopada, Wigilia? Nowy Rok :( :( :( :( nie wyobrażam sobie :(
_________________
Będę pamiętać, dopóki bić będzie moje serce
 
bogna-bb1 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 73
Skąd: nieopodal Gdańska
Pomogła: 15 razy

 #18  Wysłany: 2012-08-31, 20:19  


Jak będzie? Będzie płacz i wspominanie, najgorzej to łamanie się opłatkiem. U nas było strasznie, pomogła nam rodzina mojego męża. Teściowie przyjechali razem z rodzeństwem męża zaraz po kolacji. Było tak pusto ,gdyby nie Oni było by jeszcze ciężej . Mija mama zmarła 5 tygodni przed świętami. W tym roku będą 6 święta bez mamy a ja ciągle łapie się na tym, że mama zrobiłaby to tak a tamto inaczej. Zawsze jest trochę płaczu, ale cóż życie idzie do przodu i my tego już nie zmienimy. Trzymaj się.
:uuu:
_________________
ruda
 
formalina 



Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 93
Pomogła: 11 razy

 #19  Wysłany: 2012-08-31, 23:44  


Jezu nie..... ja nie chce takich świąt. to już wolę je sama spędzić, nie wiem.... nie miałabym chyba ochoty z nikim innym być. jejku..... nie będzie wesoło :( oj :uuu: chyba po raz pierwszy nie będę się cieszyć z okazji zbliżającej się gwiazdki. :|

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2012-09-01, 00:20 ]
Formalina, nie używaj proszę pogrubionej czcionki. Zwykła jest równie dobrze widoczna.
_________________
Będę pamiętać, dopóki bić będzie moje serce
 
bogna-bb1 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 73
Skąd: nieopodal Gdańska
Pomogła: 15 razy

 #20  Wysłany: 2012-09-01, 17:52  


Kiedy wszyscy kupowali prezenty, cieszyli się, ja ryczałam a byłam tedy jeszcze w 6 miesiącu ciąży. Cała rodzina się o mnie trzęsła, ale ja miałam wszystko gdzieś. Ale te święta są potrzebne żeby zrozumieć , że nasze mamy są gdzieś tam i że możemy zrobić wszystko tak jak one nas zawsze uczyły. Nie zamykaj się sama, nie uciekaj. Płacz bo tylko to pomaga. Ja nawet pisząc te słowa to sobie trochę popłaczę. Ja od czasu do czasu kiedy nikogo nie ma w domu biorę zdjęcia mamy i pozwalam sobie na taki prawdziwy głośny płacz, to naprawdę pomaga. Włącz sobie na youtube ,,kolędę dla nieobecnych ''popłacz i do przodu. Czy twoja mama chciałaby żebyś ciągle płakała, dziękuj ,że nie cierpiała długo i teraz jest już jej dobrze. Czasami wiara w to , że jest niebo bardzo pomaga. Jak chcesz pogadać to napisz chętnie pomogę. Ja nie miałam z kim pogadać a to źle. Pozdr :uuu: awiam.
_________________
ruda
 
formalina 



Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 93
Pomogła: 11 razy

 #21  Wysłany: 2012-09-01, 20:04  


o kurcze..... hmmmm no zapewne pomaga, ja jak wróciłam ze szp z tymi wszystkimi tobołkami po mamie, rzuciłam się na łóżko, przytulając koszulkę nocną mamy. wtedy była jakaś taka histeria..... no ale pomogła mi. uspokoiłam się potem. fakt że płaczę ciągle po niej no ale nie jest to takie jaki ten pierwszy placz..... dobra to zaraz piszę do Ciebie, ok ? :)
_________________
Będę pamiętać, dopóki bić będzie moje serce
 
bogna-bb1 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 73
Skąd: nieopodal Gdańska
Pomogła: 15 razy

 #22  Wysłany: 2012-09-01, 22:15  


Ok.
_________________
ruda
 
formalina 



Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 93
Pomogła: 11 razy

 #23  Wysłany: 2012-09-03, 12:40  NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY WĄTROBY. !!!


Witam wszystkich. właśnie otrzymałam protokół sekcji zwłok mojej mamy. połowę z tego rozumiem, jednak wolałabym żeby ktoś rzucił okiem na wynik i powiedział co o tym sądzi. z góry dziękuję bardzo :) a więc....

ROZPOZNANIE KLINICZNE :
Rozsiany proces nowotworowy wychodzący prawdopodobnie z jajnika. Perforacja prawdopodobnie nowotworowa przewodu pokarmowego. Wstrząs.

ROZPOZNANIE SEKCYJNE :
Nowotwór złośliwy wnęki wątroby obejmujący lożę pęcherzyka żółciowego i masywnie naciekający ścianę poprzecznicy (śr. guza 10 cm) Perforacja ścian jelita grubego w miejscu nacieku nowotworowego. Ropno-włóknikowe zapalenie otrzewnej. Bakteriemia i toksemia. Obrzęk mózgu. Liczne drobne guzki przerzutowe otrzewnej oraz surowicówki jajnika prawego. Hepatomegalia. Kamica pęcherzyka żółciowego. Przerost mięśnia lewej komory serca. Drobne guzki rozrostowe tarczycy.
Obraz makroskopowy wskazuje na zgon w mechanizmie niewydolności krążeniowo-oddechowej z powodu ropno-włóknikowego zapalenia otrzewnej w przebiegu uogólnionej choroby nowotworowej.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-09-03, 12:58 ]
Postawiona diagnoza wskazuje na nowotwór wywodzący się z jajnika, dlatego scalam post do odpowiedniego Twojego wątku, dotyczącego tej historii choroby.
_________________
Będę pamiętać, dopóki bić będzie moje serce
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #24  Wysłany: 2012-09-03, 13:12  


Po prostu w wyniku bardzo mocno zaawansowanego procesu nowotworowego w organizmie Twojej mamy zaczęły się gromadzić toksyny i bakterie pochodzące z guzów nowotworowych oraz te, które "wypłynęły" z układu pokarmowego do jamy brzusznej. Tak mocno zatruty organizm nie poradził sobie z problemem, stał się niewydolny, proces zapalny objął zbyt wiele miejsc dlatego Twoja mama odeszła. Bardzo mi przykro...
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
formalina 



Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 93
Pomogła: 11 razy

 #25  Wysłany: 2012-09-03, 15:35  


hmmmm no a skąd obrzęk mózgu?
_________________
Będę pamiętać, dopóki bić będzie moje serce
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #26  Wysłany: 2012-09-03, 16:29  


Najprawdopodobniej w wyniku uogólnionej toksemii i bakteriemii.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
formalina 



Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 93
Pomogła: 11 razy

 #27  Wysłany: 2012-09-04, 01:35  


ehhhh dziękuję :(



[kontynuacja wątku w tym miejscu]
_________________
Będę pamiętać, dopóki bić będzie moje serce
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group