1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jajnika, liczne guzy
Autor Wiadomość
kina 



Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 130
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 54 razy

 #286  Wysłany: 2013-05-11, 12:31  


fraszeczko przy spadku WBC bedziesz lapac infekcje -musisz chuchac i dmuchac wtedy na siebie, przy spadku RBC-bedziesz slabsza i apatyczna , przy spadku PLT lapia krwotoki..CRP jest wykladnikiem stanu zapalnego..miejmy nadzieje ze za pomoca antybiotykow go wreszcie zwalczysz i staniesz na nogi.Mnie od przedwczoraj rozklada katar i kaszel..ale jeszcze sie jakos trzymam-wpomagam sie narazie metodami babcinymi.A pogoda sprzyja mikrobom i do tego zaczyna cos pylic..juz kicham i swedza mnie znow oczy.Nie poddawaj sie smutaskom, popatrz juz jest troszke lepiej.
 
fraszka33 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 414
Skąd: Wrocław
Pomogła: 92 razy

 #287  Wysłany: 2013-05-12, 08:14  


Witajcie
DSS skontaktowała się z moją onkolog i finał taki, że od poniedziałku idę sobie poleżeć do szpitala. Ale to bardzo dobrze gdyż zmienione antybiotyki też nie za bardzo działają. Już sama nie wiem co mi jest:(
 
fraszka33 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 414
Skąd: Wrocław
Pomogła: 92 razy

 #288  Wysłany: 2013-05-12, 16:25  


Wklejam moje wyniki badań z morfologii

[ Dodano: 2013-05-12, 17:38 ]
wyniki





[ Komentarz dodany przez Moderatora: DumSpiro-Spero: 2013-05-12, 18:12 ]
Morfologia jest w porządku, ale CRP niemal 100. Kiepska reakcja na antybiotykoterapię. Również ryzyko wystąpienia gorączki neutropenicznej z różnych względów w tym wypadku wysokie.
Stąd decyzja onkologa prowadzącego o jak najszybszej hospitalizacji i wykonaniu dodatkowych badań (+ zapewne leczenie antybiotykiem dożylnie - do uzyskania znaczącego obniżenia poziomu CRP).


magda2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 7367 raz(y) 155,05 KB

 
fraszka33 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 414
Skąd: Wrocław
Pomogła: 92 razy

 #289  Wysłany: 2013-05-16, 14:28  


Witajcie. Żyję. Jutro wychodzę ze szpitala. Dostałam antybiotyki dożylnie, ktore bardzo szybko zadziałały:). Pozdrawiam
 
KasiaC 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Kwi 2012
Posty: 958
Skąd: woj. mazowieckie
Pomogła: 92 razy

 #290  Wysłany: 2013-05-16, 15:41  


:cmok:



[następne komentarze]
 
fraszka33 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 414
Skąd: Wrocław
Pomogła: 92 razy

 #291  Wysłany: 2013-05-17, 13:44  


Witajcie
Jestem w domku już.
Oczywiście dostałam jeszcze antybiotyk na 5 dni, zastrzyki clexane nadal.
Następna chemia dopiero 28 maja.
Pozdrawiam
 
fraszka33 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 414
Skąd: Wrocław
Pomogła: 92 razy

 #292  Wysłany: 2013-05-17, 14:31  


Badania wykonanae w szpitalu


ALAT 31 U/L
ASPAT 40 U/L
D-DIMERY (MET.ILOSCIOWA) 1.45 ug/ml
FIBRYNOGEN-AKTYWNOŚĆ 6.29 g/l
POTAS 3.92 mmol/l
SÓD 139 mmol/l
KREATYNINA W SUROWICY 1.07 mg/dl
WSKANIK PROTROMBINOWY 92.78 %

O co chodzi z tymi d-dimerami, bo wiem tylko, że są podwyższone??
 
kina 



Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 130
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 54 razy

 #293  Wysłany: 2013-05-17, 18:38  


DDIMER -Pomiar stężenia D-dimerów wykorzystuje się w diagnostyce zaburzeń krzepnięcia: zakrzepicy żylnej lub tętniczej, zatoru płucnego, zespołu rozsianego krzepnięcia wewnątrznaczyniowego (DIC) i różnicowania hiperfibrynolizy.
Znaczenie kliniczne: Oznaczanie stężenia D-dimerów znajduje zastosowanie w diagnostyce stanów zakrzepowo-zatorowych, a przede wszystkim zatoru płucnego i zakrzepicy żył głębokich kończyn dolnych. W tym przypadku małe stężenie D-dimerów pozwala z bardzo dużym prawdopodobieństwem wykluczyć te stany. W skojarzeniu z oznaczeniem FDP, D-dimery pozwalają różnicować hiperfibrynolizę pierwotną (z wysokim stężeniem FDP), wtórną (obecność D-dimerów) oraz różnicować rodzaje DIC. W zawale mięśnia sercowego wzrost stężenia D-dimeru jest nieznaczny.
D-dimery są fragmentami usieciowanej fibryny, która uległa degradacji w wyniku działania plazminy. W związku z tym wzrost stężenia D-dimeru odpowiada wzmożonej aktywności kaskady krzepnięcia z wytworzeniem usieciowanej fibryny oraz wtórnej aktywacji fibrynolizy.
Wzrost stężenia: zakrzepica żylna, zator płucny, DIC, choroby nowotworowe (aktywacja układu krzepnięcia), hiperfibrynoliza, terapia trombolityczna, sepsa, zawał mięśnia sercowego, choroba niedokrwienna serca, ciąża, urazy, stany po zabiegach chirurgicznych, zaawansowany wiek pacjenta.
Najczęściej stosowane w diagnostyce: DIC, zakrzepica żylna, zakrzepica żył głębokich, zator płucny, nowotwory, hiperfibrynoliza, sepsa.
Rola D-dimerów w diagnostyce laboratoryjnej
Dimer D występuje we krwi w stężeniu od kilku do kilkuset ug/l. Normy są różne, w zależności od metody oznaczenia. Ważne, aby stosować do jego wykrywania metody o dużej czułości. Jego oznaczanie ma zastosowanie do wykluczenia klinicznie istotnej żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. Badanie poziomu D-dimerów zaleca się u pacjentów z małym lub pośrednim prawdopodobieństwem klinicznym zakrzepicy żył głębokich lub zatorowości płucnej. Ujemny wynik testu z dużym prawdopodobieństwem wyklucza zakrzepicę. Nie można jednak rozpoznać wzmożonej krzepliwości na podstawie wyłącznie podwyższonego stężenia D-dimeru we krwi. Do rozpoznania żylnej choroby zakrzepowo zatorowej potrzebne są badania dodatkowe, jak ultrasonograficzny test uciskowy czy tomografia komputerowa klatki piersiowej w przypadku podejrzenia zatorowości płucnej. D-dimery stanowią tylko badanie przesiewowe, rozstrzygające konieczność wykonywania tych badań dodatkowych. Podwyższone jego wartości obserwuje się, bowiem w wielu stanach chorobowych nie tylko związanych z zakrzepicą. Niewielki wzrost stężenia D-dimeru występuje w ostrych zespołach wieńcowych jak zawał serca, we wszelkich reakcjach zapalnych toczących się w organizmie oraz w niektórych nowotworach. Interpretację wyniku jego oznaczenia należy odnosić indywidualnie, biorąc pod uwagę także objawy kliniczne, mogące sugerować zakrzepicę. Oznaczanie D-dimeru ma także zastosowanie do rozpoznania zespołu uogólnionego wykrzepiania wewnątrznaczyniowego, czyli DIC.


FIBRYNOGEN -200-500 mg/dl,lub2-5 g/l-masz przekroczony -jest określany jest też jako I czynnik krzepnięcia krwi.
Badanie wykorzystywane w ocenie funkcji układu krzepnięcia, diagnostyce stanów zapalnych, chorób wątroby, choroby wieńcowej czy DIC, stanów związanych z afibrygenemią, hipofibrynogenemią i dysfibrynogenemią.
Znaczenie kliniczne:
Fibrynogen należy do białek ostrej fazy wytwarzanych w wątrobie. W procesie krzepnięcia przekształcany jest w fibrynę. Jego stężenie wzrasta w czasie reakcji ostrej fazy - w tym w chorobach nowotworowych, a także w stanach utraty białka np. w wyniku chorób nerek (zespół nerczycowy). Zmniejszone stężenia obserwowane są w procesie zużycia fibrynogenu w stanach intensywnego wykrzepiania (DIC), w wyniku fragmentacji po podaniu leku (asparaginaza), w zespole hiperfibrynolizy (w przebiegu chorób nowotworowych) oraz we wrodzonych jego niedoborach. Podwyższone stężenia fibrynogenu są niezależnym czynnikiem ryzyka choroby wieńcowej, zawału serca oraz choroby zakrzepowo-zatorowej.
Zmniejszone stężenie: w chorobach wątroby w wyniku obniżenia syntezy białek, w zespole DIC w wyniku zużycia fibrynogenu w procesie wykrzepiania, w zespole hiperfibrynolizy, w terapii asparaginazą, we wrodzonym niedoborze.
Wzrost stężenia: ostre stany zapalne, nowotwory, ostre zespoły wieńcowe.
Najczęściej stosowane w diagnostyceUkład krzepnięcia (niedobory czynników - wrodzone niedobory fibrynogenu), niewydolność wątroby, marskość wątroby, zapalenie wątroby, DIC, hiperfibrynoliza, nowotwory, ostre stany zapalne.

[ Dodano: 2013-05-18, 13:23 ]
uzupelniam wpis :
czesc info jest skopiowane z tego zrodla
http://www.diag.pl/Badani...92b7707e.0.html
czesc z niestety juz nie pamietam z jakiego..bo tego typu info wrzucałam od 2010 roku do swojego notatnika przerabiajac na wlasny użytek nie podajac niestety zrodel-ale wiedza ta jest na pewno kopiowana ze zrodel wujka Google :)
 
fraszka33 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 414
Skąd: Wrocław
Pomogła: 92 razy

 #294  Wysłany: 2013-05-25, 16:52  


Witajcie
Czuję sie troszkę lepiej ale jestem bardzo słaba, to choróbsko mnie wykończyło. Jem dużo warzyw, owoców, krótkie spacery ale nadal ledwo żyje.
Jedyne co mnie niepokoi, to to, że czasem jak kaszlnę to boli mnie pod prawa piersią lub łopatka. Nadmienię tylko, że rtg klatki piersiowej wykonanej w szpitalu nie wykazało żadnych niepokojących zmian, nawet tego, że miałam zapalenie płuc. Było czyysto.
We wtorek kolejna chemia, może mnie do niej dopuszczą.
Pozdrawiam Wszystkich, zwłaszcza tych którzy mi kibicują:)))))

WIELKIE CMOCZKI***********
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #295  Wysłany: 2013-05-25, 18:16  


fraszka33 napisał/a:
Pozdrawiam Wszystkich, zwłaszcza tych którzy mi kibicują:)))))

To znaczy, że zwłaszcza i mnie :-D
Trzymaj się, kochana Fraszko ! _itsme_



[następne komentarze]
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
fraszka33 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 414
Skąd: Wrocław
Pomogła: 92 razy

 #296  Wysłany: 2013-05-25, 19:04  


Dziękuję za tyle sredeczności!!
Jak zwykle poprawiacie mi humor popsuty chorobą mojego syna:( Jesteśmy przymusowo rozdzieleni abym znowu czegoś przed chemią nie złapała:(
Jeszcze raz Wszystkich CMOKAM**************
 
fraszka33 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 414
Skąd: Wrocław
Pomogła: 92 razy

 #297  Wysłany: 2013-05-26, 12:25  


Witajcie
Czy ktoś może udzielić mi informacji na temat leku olaparib?
Pozdrawiam
 
Lucyna45 


Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 84
Pomogła: 27 razy

 #298  Wysłany: 2013-05-26, 13:35  


Fraszeczko!Wygooglaj : olaparib, tam coś możesz o tym leku poczytać.Ale nie nastawiaj sie na rewelację.Pozdrawiam Cię serdecznie.
 
kina 



Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 130
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 54 razy

 #299  Wysłany: 2013-05-26, 16:36  


tu masz link i male co nieco na ten temat -moze troszke za male..reszte wygooglaj sobie zz tlumaczenia stron obcojezycznych. http://odkrywcy.pl/kat,10...,wiadomosc.html
 
fraszka33 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 414
Skąd: Wrocław
Pomogła: 92 razy

 #300  Wysłany: 2013-05-26, 17:43  


Super dzięki ale ja chcę sie dowiedzieć czy w Polsce ten lek jest już dostepny. Coś mi się obiło o uszy, że w Polsce ktoś dostawał ale co i jak....
Może DSS coś wiesz???
Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group