1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak gruczołowy ...
Autor Wiadomość
agakata 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 09 Wrz 2009
Posty: 426
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 92 razy

 #31  Wysłany: 2010-02-08, 17:25  


Iska, zadna w tym Twoja wina, ze media tak ubieraja historie, zeby wzbudzic sensacje...w umysle wtedy pozostaja tylko wybiorcze slowa: rak, leczenie, nowa metoda, komorki macierzyste, szczepionka...

Rozumiem Cie doskonale - i wierze, ze jest Ci bardzo ciezko rozeznac sie w gaszczu...wierz mi - czasem jest jeszcze gorzej kiedy wszystko rozumiesz....

Szczesciem - w medycynie 2+2 rzedko kiedy rowna sie 4...organizm ludzki jest wciaz zagadka i potrafi sie pieknie do walki z choroba zmobilizowac. Zostawia miejsce na niekonczaca sie nadzieje i na walke. O kazdy dzien, tydzien, miesiac, usmiech...Zycze Ci, zeby czas byl dla Was laskawy, Tata znosil dzielnie kazdy dzien, zebyscie potrafili wykorzystac kazda chwile. Zeby mozna bylo wywalczyc choc troche wiecej czasu i zeby to byl czas dobrej jakosci.

Tule Cie mocno
Aga
_________________
Niemożliwość jest opinią. Możliwość jest stanem ducha.
 
monika30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2009
Posty: 410
Pomogła: 77 razy

 #32  Wysłany: 2010-02-08, 18:07  


Iska...ja Ci mowie, Ty nic nie kombinuj tylko ćwić przed lustem miny na rozmowę z lekarzem....przeczytaj kilka razy to co napisała DSS i do boju...tzn na rozmowę z lekarzem. Nie odpuść mu, niech wyjaśni wszystko rzetelnie od A do Z. Pytaj o wszystko, choćby to były najbardziej głupie pytania. Nie ma to żadnego znaczenia. Pytasz o sposób leczenia Twojego TATY!!!!!!!

DSS jestes niesamowita :)

Pozdrawiam serdecznie.......
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #33  Wysłany: 2010-02-08, 18:25  


Ale z drugiej strony w sprawie DRP + kom. macierzyste znalazłam coś takiego: http://www.termedia.pl/ma...ubpage=ABSTRACT
Naturalnie nic nie jest tam jednoznacznie udowodnione i zalecone do stosowania u pacjentów, ale oznacza to chyba, że jakieś badania w leczeniu raka kom. macierzystymi są prowadzone...
 
Iska 


Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 18

 #34  Wysłany: 2010-02-08, 23:28  


Dzieki Wam Wszystkim.

Jutro jade do lekarza, troche w ciemno. Ale zaczne od pani ordynator, ktora dala skierowanie na wideotorakoskopie.
Wlasciwie, to mam wrazenie, ze znow bladze. Czemu ten onkolog (inne miasto, nic wspolnego ze szpitalem w ktorym wykryto raka u taty) NIE ZAKWESTIONOWAL decyzji pani ordynator??? Czyzby tak juz zle bylo, ze wiedza ze chemia tu nic nie da albo nie mozna jej zastosowac????????????? :roll:

Ide cwiczyc miny do lustra. Jutro bedzie ciezki dzien ... dla lekarzy na mojej drodze. ;-)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dzieki za "popychacza do dzialania". Szczegolne usciski dla DSS.
_________________
Iska
 
monika30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2009
Posty: 410
Pomogła: 77 razy

 #35  Wysłany: 2010-02-09, 18:48  


Iska, co u Was??? Czy lekarze przeżyli spotkanie z Tobą??? Pisz koniecznie....czekamy....

:tiaa:
 
Iska 


Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 18

 #36  Wysłany: 2010-02-10, 09:37  


Witajcie.

Lekarze przeżyli, to rutyniarze, a ja jestem nowicjuszką i w dodatku głupiutką w tym temacie. :-)
Pani ordynator była nieobecna, a więc jeszcze jeden atak. ;-) Onkolog stwierdził, że to nie opóźni podania chemii, aż tak bardzo żeby miało to jakieś zasadnicze znaczenie. VTS słusznie, że będzie robione. Pobiorą też wycinki z guza (być może ten rodzaj który ma tato w ogóle nie nadaje sie na chemię, a więc ...) :| i nakład mi jeszcze dużo do tej mojej tępej głowiny, ale przynajmniej mnie przekonał.

Niestety jest inny problem. U Ojczulka słabnie serducho, wyglada to jak rywalizacja, co dobije go pierwsze raczysko czy serducho. :-(
Nie wiadomo czy w ogóle wykonają VTS, kardiolog nie chce sie zgodzic praktycznie na nic. Ale w poniedziałek COŚ może zrobią. Wszystko zależy od serca.

Po Tacie nic nie widać, tylko tak ciężko oddycha. :-(
_________________
Iska
 
awilem 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1503
Skąd: Toruń
Pomógł: 371 razy

 #37  Wysłany: 2010-02-10, 09:53  


Niestety choroby współistniejące niejednokrotnie uniemozliwiają podjęcie jakichkolwiek działań. Kłopoty z oddychaniem to niestety chyba najbardziej dokuczliwa dolegliwość w raku płuca.
Przykro mi bardzo, trzymaj się.
_________________
Andrzej W.
 
Iska 


Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 18

 #38  Wysłany: 2010-02-17, 10:51  


Witam.

Doradźcie co robić. tato ma dzisiaj videotorakoskopie. Lekarz stwierdził, że po tym badania trzeba poczekać 10 DNI (!!!) na wyniki i potem BYĆ MOŻE leczenie onkologiczne. Ten rodzaj raka ponoć nie idzie na chemię, a przy wodzie w płucu nie da się zastosować radioterapii. Jak skrócić te 10 dni i właściwie PO CO TYLE CZEKAĆ??? Jest badanie komórki i rodzaj raka jest stwierdzony, po badaniu będą widzieć co jest w środku!!!
Diabli mnie biorą :twisted: , CO MAMY ROBIĆ??? Pozwolić mu czekać na powolne odejście????????? Bez chemii, bez jakiejkolwiek alternatywy na leczenie????????? :mur: :-(
_________________
Iska
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #39  Wysłany: 2010-02-17, 11:50  


Iska napisał/a:
PO CO TYLE CZEKAĆ???
O to miałaś właśnie zapytać lekarza, a nie nas.

Iska napisał/a:
nakład mi jeszcze dużo do tej mojej tępej głowiny, ale przynajmniej mnie przekonał.
Ale zdaje się udzielił Ci już satysfakcjonującej odpowiedzi?...
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group