1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
prosze o pomoc w iterpretacji badania TK
Autor Wiadomość
nieznajomy123 


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2011-04-23, 14:42  prosze o pomoc w iterpretacji badania TK


Proszę o interpretacje wyników TK klatki piersiowej - bez i z kontrastem

Liczne rozsiane guzki w płucach o przekrojach poniżej 1 cm i pojedyńczy większy guzek w segmencie 10 płuca prawego - zmiany o charakterze meta.
Węzły chłonne wnęk i środpiersia niepowiększone.

Guzy nadnerczy, lewego o wymiarach 78 x 38 mm, prawego o wymiarach 46 x 38 mm z centralnymi obszarami martwicy - zmiany o charakterze meta.

Widoczne liczne torbiele w wątrobie największa w płacie lewym o wymiarach 52 x 41 mm. Poza tym wątroba bez widocznych zmian.
Poza tym narządy jamy brzusznej bez zmian w zakresie badania

Proszę powiedzcie co to może być? nie wiadomo gdzie źródło? co znaczy obszar martwicy?

[ Dodano: 2011-04-23, 15:31 ]
dodam że wyniki krwi są idealne, wydolność płuc idealna, mam 52 lata, nie ma żadnych ognisk zapalnych
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #2  Wysłany: 2011-04-23, 18:45  


Witaj Nieznajomy
Jakie masz/miałeś objawy, dolegliwości, które spowodowały, że miałeś robione TK?
Kaszel, duszności, szybkie meczenie się, krwioplucie, jakies bóle?

Jeśli masz też inne wyniki badań - wpisz je tutaj. Moderatorom ułatwi to odpowiedź na Twoje pytania. Radiolog opisujący TK podejrzewa proces rozrostowy, stąd hasło "meta".
Konieczna jest jednak dalsza diagnostyka, by postawić diagnozę.

Wyniki krwi przy nowotworze płuc - niestety - znam to z autopsji, mogą być idealne.

pozdrawiam cieplutko
_________________
Katarzynka36
 
 
nieznajomy123 


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2011-04-23, 22:07  


więc tak:
zaczeło się od czegoś na plecach - miał być to tłuszczak.. i wycięcie przy znieczuleniu miejscowym. niestety podczas nacięcia okazało się ze nie da się tego zrobić w warunkach zabiegu przy znieczuleniu miejscowym. pobrano próbkę wyniki mają byc w przyszłym tygodniu.
Niepokój spowodował że zorbie przeswietlenie klatki i okazało się ze są cienie na płucach. (badanie tego samego dnia ) dzień poźniej zrobiono TK które opisałem powyżej.
rzuciłem palenie, nie mam żadnych objawów. brak plucia krwią, brak bólów... brak kaszlu. dodam że szybko się denerwuję, początki nerwicy... ogólnie miał zostać wycięty tłuszczak i po sprawie a zaczeło się całkiem inaczej. Stan zdrowia nie wymagał żadnych konktroli przed zabiegiem. tłuszczak był usuwany ponieważ chcialem się tego pozbyc ze względów estetycznych.

[ Dodano: 2011-04-23, 22:12 ]
czym tu się powinnem przejąć najbardziej? płucami, guzami nadnerczy? czy wątrobą i tymi torbielami?
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #4  Wysłany: 2011-04-23, 23:22  


Nieznajomy123
Nie jestem fachowcem. Zazwyczaj guz płuca wykrywa się w stadium zaawansowanym gdy daje już wiele objawów typu silny kaszel, czy kwrioplucie, duszność.
Gdy jeszcze nie ma widocznych objawów, teoretycznie powinno być to stadium wczesne - I, II - jeśli w ogóle mówimy o nowotworze, bo na razie w Twoim przypadku nie ma pewności, bo nie ma biopsji, jest tylko gdybanie.
Gdyby były same guzki na płucach moglibyśmy podejrzewać, że niekoniecznie to musi być coś złego - przebyte zapalenie płuc, czy oskrzeli daje różne pozapalne guzki, które potem znikają.
Niepokojące jest to, że radiolog napisał "meta" czyli podejrzewa proces nowotworowy w nadnerczach. Czy to jest cały opis badania TK z kontrastem?
Nieznajomy, na razie nic nie wiadomo tak do końca, musi być bioppsja i jej wynik.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za pozytywne wieści. Za młody jesteś, by chorować!
_________________
Katarzynka36
 
 
nieznajomy123 


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2011-04-24, 09:29  


Morfologia krwi -wszystkie wskaźniki w normach jedynie PDW 20,4%
Więc tak badania z dnia 21.04.2011
Biochemia
Kreatynina 1,3 mg/dll [0,5 -1,3]
eGFR (MDRD) 58,00 ml/min [ >60]

Jeżeli chodzi o opis TK to tylko taki jest.... Pytanie czy nie jest on zbyt ogólny? czy być może zrobiony po macoszemu?
chciałbym żeby ktoś inny na to spojrzał...

[ Dodano: 2011-04-24, 09:53 ]
dodam linka do zdjecia klatki piersiowej.

 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #6  Wysłany: 2011-04-24, 09:54  


Po macoszemu nikt nie robi wyniku na którym pisze "meta", w takich wypadkach przegląda wszystko dokładnie bo wie że do tego będzie wracać również kto inny.
_________________
sprzątnięta
 
nieznajomy123 


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 5

 #7  Wysłany: 2011-04-24, 17:03  


wyniki TK wskazują na rozwiniętą czy stan początkowy choroby?
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #8  Wysłany: 2011-04-24, 18:46  


nieznajomy123, w opisie TK płuc lekarz opisał zmiany jako meta, czyli przerzutowe, tak samo w nadnerczach.
Jeżeli w organiźmie są zmiany meta, to wskazuje na postać rozsianą.
Musisz poczekać na wynik hist-pat wycinka pobranego ze zmiany na plecach.
Wiem, że takie czekanie to dla Ciebie bardzo wielki stres......
Przykro mi, pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
nieznajomy123 


Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 5

 #9  Wysłany: 2011-04-24, 19:47  


dołączę linka z zdjęciami z TK są niewyraźne ale znawca może coś mi podpowie czy to jest zgodne z opisem..

http://nieznajomy123.fotosik.pl/albumy/837124.html
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #10  Wysłany: 2011-04-24, 22:27  


Wiesz, ja raz widziałam jak radiolog oglądał TK, to są specjalne programy, powiększają fragmenty i pozwalają je obejrzeć pod różnymi kątami, na samych zdjęciach to nikt Ameryki nie odkryje. Dlaczego właściwie szukasz czegoś więcej, mnie się wydaje że tam znaleziono aż za dużo. Masz już termin do onkologa? Nie czekaj na wyniki z tego niby tłuszczaka, bo to może nie mieć nic wspólnego z tym co pokazało TK.
_________________
sprzątnięta
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #11  Wysłany: 2011-04-24, 23:03  


Gaba ma racje, w Twoim TK samej klatki zmian jest mnóstwo, co więcej ich umiejscowienie, kształt oraz liczba wskazują na proces rozrostowy, pp. meta. Do onkologa jak najszybciej!
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group