1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak endometrium
Autor Wiadomość
AgnieszkaM 


Dołączyła: 22 Sie 2009
Posty: 76
Skąd: Irlandia
Pomogła: 3 razy

 #16  Wysłany: 2009-09-01, 13:45  


Katrylka sprobujcie w Bydgoszczy albo w Poznaniu, w Wielkopolskim Centrum Onkologicznym. Droga przez prywatny gabinet jest chyba nieunikniona.

Trzymam kciuki.
 
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #17  Wysłany: 2009-09-01, 18:18  


katrylka napisał/a:
Bardzo proszę o pomoc mama jest już 6 tydzień po zabiegu i co najgorsze nie ma szans na szybkie naświetlanie.Najwczesniej początek października. Mama ma leczyć się w Szczecinie. próbowaliśmy już wizyt prywatnych u onkologów z tamtego szpitala, ale oni nie moga obiecać , że mama rozpocznie naświetlania w terminie. może ktoś wie do kogo należy się zwrócić , aby leczenie przyspieszyć, a może wiecie o innych ośrodkach gdzie kolejki są krótsze.,moglibyśmy zacząć nawet naświetlania odpłatnie, ale nie wiemy gdzie są takie możliwości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:


Podaję link :arrow: http://www.mz.gov.pl/wwwm...=&my=0&ma=04184

Podzwoń i popytaj. Weź pod uwagę, że w wielu przypadkach wąskim gardłem są łóżka szpitalne , a co za tym idzie decydując się na wariant ambulatoryjny tj. dojazdy na naświetlania , można uzyskać korzystne terminy (tak było w moim przypadku). Powodzenia.
 
katrylka


Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 12

 #18  Wysłany: 2009-09-03, 20:10  


Chyba dały efekty prywatne wizyty u lekarzy, bo do mamy zadzwonili i podali termin wizyty 08.09. na TK i na zrobienie mapy. Jednak naświetlania rozpoczną sięn póżniej nawet do 2 tygodnie od wizyty. Znaleźliśmy placówke w Wałbrzychu Euromedic MCM http://www.euromedic.pl/
tam od ręki wyznaczono spotkanie na 07.09.2009 nie wiemy co tam powiedzą i czy szybciej będzie miejsce na naświetlania. Mam pytanie czy ktoś słyszał o tym ośrodku jeśli tak to jaki tam mają sprzęt i specjalistów? Już nie wiem co lepiej zrobić napewno mama ze szczecina pojedzie do walbrzycha na tę wizytę w poniedziałek , ale również wróci na wizytę do szczecina tylko sami nie wiemy co wybrać pomóżcie ????????????????
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #19  Wysłany: 2009-09-03, 22:30  


ze szczecina do wałbrzycha kawał drogi. wiemże są ośrodki w których czeka sie krócej niz miesiąc na naświetlania, sama tak chciałam sobie przyspieszyć (też jestem że Szczecina) i nic z tego nie wyszło - przejrzec dokumenty, dodatkowe badania i terminy od planowania też 2-3 tyg. W Szczecinie w zasadzie trzymają sie terminów i jak powiedzą za 2 tyg to tak bedzie. własnie dzisiaj rozpoczęłam naświetlania i byłam uprzedzona że może to byc dopiero na pocz. września. Czas od tzw planowania do naświetlania jest im potrzebny na analize dokumentów i wybranie najwłaściwszej metody leczenia.
może się mylę i jednak w innym ośrodku będzie lepiej. jak nie spróbujecie to się nie dowiecie.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
katrylka


Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 12

 #20  Wysłany: 2009-09-04, 21:50  


chciałbym podpytać o cntrum onkologii w szczecinie jak myślicie czy to jest dobry ośrodek, jaki jest tam sprzęt jacy specjaliści??????????
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #21  Wysłany: 2009-09-05, 09:55  


Z Lekarzy chwala Książkiewicza i ordynatora Ucińskiego. Na chirurgii byłam raz więc wielkiego doświadczenia nie mam ale inne pacjentki mówiły że opieka pielęgniarek jest o.k. Oddział w porównaniu z innymi szpitalami przyjemny,czysty i spokojny. W przychodni onkologicznej ruch jak na marszałkowskiej, ciasno i bardzo długie terminy. Z radiologów chwala dr. Piotrowską i Czekałę ale cCekałę chyba dlatego że jest miła. Ja już do niej nie należę. jak już dojdzie do radioterapii to albo prowadzi lekarzktóry przyjął pacjenta w poradni albo jest wyznaczony. W rejestracjii informuja że można wybrac lekarza. Więcej nie wiem. Moge więcej powiedzieć o klinice na Unii Lubelskiej, o laryngologii. Nie wiem czy na forum jest jeszcze ktos ze Szczecina. Najlepiej zadać pytanie w osobnym wątku.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
lukaszandrzejewski 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 182
Skąd: Wrocław
Pomógł: 63 razy

 #22  Wysłany: 2009-09-08, 12:06  


katrylka napisał/a:
Bardzo proszę o pomoc mama jest już 6 tydzień po zabiegu i co najgorsze nie ma szans na szybkie naświetlanie.Najwczesniej początek października. Mama ma leczyć się w Szczecinie. próbowaliśmy już wizyt prywatnych u onkologów z tamtego szpitala, ale oni nie moga obiecać , że mama rozpocznie naświetlania w terminie. może ktoś wie do kogo należy się zwrócić , aby leczenie przyspieszyć, a może wiecie o innych ośrodkach gdzie kolejki są krótsze.,moglibyśmy zacząć nawet naświetlania odpłatnie, ale nie wiemy gdzie są takie możliwości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:


Z tego, co czytam, jesteście z okolic Szczecina, a jedyne miejsce, o którym słyszałem, że można tam odbywać naświetlania prywatnie, to Wałbrzych w Szpitalu Specjalistycznym im. Sokołowskiego. Nie znam jednak żadnych opinii o tym centrum otwartym przez Euromedic Onkoterapia. Wiem jedynie, że sam szpital im. Sokołowskiego nie cieszy się dobrą opinią w regionie. Ale to zawsze jakaś możliwość.
Tutaj załączam link:http://www.biomedical.pl/aktualnosci/pierwsze-w-polsce-prywatne-centrum-radioterapii-451.html
 
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #23  Wysłany: 2009-09-08, 13:16  


Euromedic w Poznaniu tez prowadzi radioterapię i terminy nie są długie ale tylko w trybie ambulatoryjnym.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
katrylka


Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 12

 #24  Wysłany: 2009-09-09, 21:10  


Po wizycie w szczecińskim szpitalu (po tym jak im powiedzieli że naswietlania rozpoczną się za 2 tygodnie) Rodzice zdecydowali się na wyjazd do euromedic w wałbrzychu. Mama miala tk oraz jedno naświetlanie wewnęntrzne. mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.
 
katrylka


Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 12

 #25  Wysłany: 2011-06-30, 22:35  znów sie boję, to uczucie jest straszne


Dawno nic nie pisalam bo po naswietlaniach było dobrze. czasem zagladałam na forum ale kiedy wszystko wracało do normy to wolałam nie wracać do tematu "nowotwór" gdyz niechciałam dopuszczać mysli ze mamy choroba może wrócić!!!! Mam nadzieję ze to tylko przejsciowe problemy (chyba sama nie wierzę w to co piszę). Mama odebrała wyniki moczu oraz krwi nie znam konkretów ale postaram sie je na jutro zdobyć. Ma OB na poziomie 31 oraz krwiomocz. Nic nie mówiła ze się źle czuje, ale kiedy poszła z wynikami do ginekologa, który powiedział że badanie moczu jest b. złe to biedna sie rozpłakała. Boi się że to powrót choroby. ginekolog po badaniu stwierdziła ze ginekologicznie jest ok, zrobiła cytologi ( wynik za tydzień) . przepisała antybiotyk. Mnie jednak mamy objawy b niepokoją. Czy lekarz ginekolog może tak stwierdzić z pewnoscią ze jet ok czy raczej nie chciała mamy denerwować. Zanim będzie wynik cytologi b proszę o pomoc jakie badania powinnam pójść z mamą zrobić żeby wykluczyć nawrót choroby. dodam ze marzec lub kiecień było robione USG jamy brzusznej (tkanek miekkich) wynik był dobry. Czy krwiomocz to skutek naświetlań czy to najgorsze ?????? boję się :cry:
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #26  Wysłany: 2011-06-30, 23:30  


Po takim czasie bezobjawowym(?) to na naświetlania nie ma co zwalać. Ale krwiomocz jest pojęciem bardzo rozległym i zwykle związany jest z układem moczowym. Ginekolog zwykłym badaniem na 100% nie może nic wykluczyć, ale tutaj najszybszy wynik będzie z leczenia antybiotykiem, jak się po paru dniach poprawi to znaczy że zwykła infekcja dróg moczowych.
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group