1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak endometrium?
Autor Wiadomość
grazynax 


Dołączyła: 21 Mar 2023
Posty: 4
Skąd: wielkopolska

 #1  Wysłany: 2023-03-22, 15:03  rak endometrium?


Dzień dobry .Ponad miesiąc temu raz zakrwawiłam ,mam 53 lata jednak menopauza juz wiele lat za mną ,w wizycie stwierdzono przerost endometrium 15 ,cyt 1 ,wyniki badań krwi prawidłowe,Dostałam skierowanie na badanie histeroskopię ale termin mam za 3 tyg ,W oczekiwaniu na badanie i pózniej na wyniki bardzo sie boję przeczytałam masę wątków o raku trzonu macicy te G2,G3 nie brzmia optymistycznie daja przerzuty ,czy ostatnio cos moze zmieniło się w onkologii odnosnie rokowań w G3 ? rokowania sa lepsze niz te z przed 10 lat?.I drugie pytanie nawet jak cudem będe miała wyniki bez nowotworu to zastanawiam sie nad profilaktycznym wycięciem macicy i przydatków jajowodów i zastanawiam sie nad jajnikami ale doczytałam ,ze częściej choruje sie wtedy na raka płuc i choroby krązenia ( po stronie ojca wszyscy umarli młodo na serce)
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2023-03-23, 16:03  


Witaj na forum grazynax,

Póki co nie rozpoznano u Ciebie choroby nowotworowej. Rozrost endometrium zdarza się często w okresie pomenopauzalnym. Czy leczysz się może jeszcze z jakichś innych powodów, chorujesz na coś?
Postępowanie zlecone przez lekarza jest prawidłowe - po badaniu usg pokazującym pogrubiałe endometrium dostałaś skierowanie na histeroskopię. W zależności od wyniku lekarz będzie decydował co dalej, czy leczenie farmakologiczne i obserwacja czy leczenie operacyjne. I mam tutaj na myśli leczenie rozrostu a nie now.złośliwego bo takiego podejrzenia nie masz i oby tak oczywiście zostało.
Poczekaj na wynik hist-pat po histeroskopii i napisz na forum.


Co do profilaktycznego usuwania jajników, jajowodów itd. to muszą być do tego konkretne medyczne wskazania. Czy masz takie wskazania?


Pozdrawiam serdecznie, missy.
 
grazynax 


Dołączyła: 21 Mar 2023
Posty: 4
Skąd: wielkopolska

 #3  Wysłany: 2023-03-29, 17:25  


Bardzo dziekuję za odpowiedz ,mam Hashimoto ,jestem już po 50 ntce .

[ Dodano: 2023-03-29, 17:29 ]
Dopiero za ok miesiąc mam termin badania i potem pewnie z miesiąc wyniki ale odezwę się napewno.Niestety czytałam ,ze często wyniki po łyzeczkowaniu /badaniu są przekłamane i w wyniku operacji po zabiegu wychodzą gorsze wyniki.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #4  Wysłany: 2023-03-29, 19:35  


grazynax,

Masz mieć histeroskopię czy łyżeczkowanie?

To dwie różne procedury. Histeroskopia pozwala obejrzeć dokładnie wnętrze macicy i pobrać celowane wycinki do badania patomorfologicznego.
 
grazynax 


Dołączyła: 21 Mar 2023
Posty: 4
Skąd: wielkopolska

 #5  Wysłany: 2023-03-29, 22:26  


Na skierowaniu mam histeroskopię ,a dodam ,ze moja babcia miała raka jajnika miała wtedy ok 60 lat ,lekarz ginekolog-onkolog stwierdził ,ze nie powinno być to obciązeniem genetycznym dlatego ,ze babcia zachorowała w póznym wieku.Nie wiem czy faktycznie tego się trzymać czy moze jednak wykonać tez jakies testy genet?

[ Dodano: 2023-03-29, 22:29 ]
Generalnie to mysle ,że nie jestem pewna co tak dokładnie miała gdyż jak juz zgłosiła sie do szpitala to lekarze tylko rozcięli i zszyli taki był stan /babcia nie chodziła do lekarzy paliła jak smok itd na wypisie było zatrzymanie serca ale to był rak . ,z opowieści mamy jajnika.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group