1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak brodawkowaty tarczycy
Autor Wiadomość
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #61  Wysłany: 2014-06-03, 13:32  


Więc miałaś małą jodochwytność czy przeżuty że miałaś jod leczniczy?
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #62  Wysłany: 2014-06-03, 16:02  


Odpowiedź na pytanie dlaczego miałam jod leczniczy mieści się w Twoim temacie, wpis od Richelieu (post 56), zalecenia 2013, leczenie jodem promieniotwórczym.
Polecam także blog Pablo. Kompendium wiedzy na temat raka tarczycy Rak tarczycy
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #63  Wysłany: 2014-06-03, 18:46  


Karolinax ja już to kiedyś czytałam, póki co - to mnie nie dotyczy. Skoro mogłaś dojeżdżać z domu na tzw. trzydniówkę to i ja tak będę mieć zapewne, a jak będę musiała mieć podany jod leczniczy to wtedy zacznę się tym bardziej interesować. Też miałaś tak że pierwszego dnia robili badania? (krew, usg szyi, jod na końcu), następnego dnia znowu przyjeżdżasz o wyznaczonej godz. i robią scyntygrafię szyi? Trzeciego dnia mam mieć scyntygrafię całego ciała i wyniki badań. Też tak miałaś?
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #64  Wysłany: 2014-06-03, 19:12  


Wszystko tak samo jak opisujesz. Tylko jednego nie lubię, odstawiania leku miesiąc przed badaniami.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #65  Wysłany: 2014-06-03, 19:56  


no właśnie ja też się tego boję ale jakoś dam radę. jak długo trwa badanie scyntygrafem? normalnie w ubraniu się kładziesz na ten stół? jak to jest? o której godzinie musiałaś być na drugi dzień? i rozumiem że najpierw trzeba iść na rejestrację ogólną, a potem na Zakład Medycyny Nuklerarnej? Opisz jak możesz jak to wszystko mniej więcej wygląda, proszę :roll: lubię wiedzieć co mnie czeka, tym bardziej że ja się w tym budynku gubię, gdyby nie mąż to błądziłabym tam chyba do dziś :-D jakoś nie mam rozpoznania w terenie :-D będę Ci bardzo wdzięczna za opis jak wygląda ta trzydniówka.
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #66  Wysłany: 2014-06-03, 20:47  


Scyntygrafia tarczycy trwa 5 - 10 min., scyntygrafia całego ciała trwa 15 min. Podczas scyntygrafii można być w ubraniu. Nie można mieć przy sobie metali. Podczas scyntygrafii tarczycy kładziesz się na stole. Nad szyją masz gammakamerę, która sprawdza wychwyt jodu. Podczas scyntygrafii całego ciała też kładziesz się na stole ( to jest już wielka maszyna). Podczas badania gammakamera przesuwa się powolutku tuż nad ciałem i sprawdza wychwyt. Na którą godzinę będziesz musiała się stawić na te badania, tego się dowiesz później. Co do rejestracji musisz w pierwszym dniu się tam wstawić, w następnych dniach już nie trzeba. Są dwie rejestracje, pierwsza główna, druga przy Zakładzie Medycyny Nuklerarnej. W drugiej rejestracji leżą wszystkie skierowania na badania (USG, na jod diagnostyczny). Później musisz iść pod gabinet endokrynologiczny na badania krwi ( nie zapomnij zabrać z domu skierowań na badania krwi od lekarki z CO), później idziesz na USG, podanie jodu i do domu. Dalej to już chyba wiesz.

[ Dodano: 2014-06-03, 22:41 ]
Dodam jeszcze. W pierwszym dniu przed podaniem jodu robisz test ciążowy. Nie można być w ciąży.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #67  Wysłany: 2014-06-04, 17:35  


Bardzo ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :) a czy w trakcie badania oni coś mówią czy jest wszystko dobrze lub też nie?
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #68  Wysłany: 2014-06-04, 19:55  


Nie nie mówią. Wszystkie wyniki badań będą znane dopiero w 3 dniu podczas wizyty u lekarza. Tylko podczas USG możesz się dowiedzieć co tam wyszło.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
ZULA12 


Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 105
Pomogła: 10 razy

 #69  Wysłany: 2014-06-07, 19:59  


anka244

opisałaś, ze byłaś w COI Warszawa w poradni endokrynologiczne.
Ja również chciałabym sie wybrać do poradni w COI .
Czy mogłabyś napisać , co trzeba zrobić,(rejestracja itp, telefony), aby sprawnie dostać sie do poradni.

Mam wynik histopatologiczny (opisałam wszystko w swoim wątku), i chciałabym być również pod kontrolą dużej jednostki specjalistycznej.

Życzę Ci dużo, dużo zdrowia. powodzenia.
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #70  Wysłany: 2014-06-08, 11:06  


ELAB65

Ja skierowanie do CO dostałam od lekarza który mnie operował, do poradni endokrynologicznej. Jeśli nie jesteś pacjentem CO jeszcze to najpierw musisz mieć założony swój PID pacjenta, więc najpierw musisz wejść wejściem E, na wprost jest rejestracja dla osób które idą tam pierwszy raz. Tam nadadzą Ci PID (taka mała książeczka) i z tym musisz na każdą wizytę w CO się zgłaszać. Bez tego ani rusz. I tak : we wtorki od godz. 10:00 chyba do 12:00 przyjmuje na oddziale zakłądu medycyny nuklearnej pani endokrynolog która przyjmuje pacjentów pierwszorazowych i nie tylko. Na wizycie endo prosiła mnie o swoje szkiełka (wynik histo) ale ich nie mam i nie mam możliwości zabrania bo badane były w Gdańsku :roll: mówiła że chcą zbadać je po swojemu. I tam wyznaczyła mi termin na jod diagnostyczny, choć uważa że mało prawdopodobne że coś mam ale można to sprawdzić, nic nie zaszkodzi. Zadzwoń sobie na nr. (22) 546 20 71 To tel. do poradni endokrynologicznej, może udzielą Ci potrzebnych informacji.
 
ZULA12 


Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 105
Pomogła: 10 razy

 #71  Wysłany: 2014-06-08, 13:47  


Anka244
dziękuje Ci bardzo za informacje

JA, jestem zarejestrowana w CO, mam taka książeczkę z PIDem,
Skierowanie do poradni endokrynologicznej posiadam z innego Szpitala. Myślę, ze takie skierowanie będzie ważne.

gorąco pozdrawiam
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #72  Wysłany: 2014-06-24, 20:01  


Dziewczyny (i nie tylko :) ) czy odstawienie wapna i wit D może się przyczynić do bólu krzyża? :P od kiedy go nie biorę czyli jakiś tydzień to odczuwam ból w tym miejscu, nawet jak dotknę. A nie przedźwigałam się itp. czy to może być coś z tym wspólnego? idę i czuję ból, myję naczynia i ból. nie wiem o co chodzi, pierwszy raz tak mam :shock:
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #73  Wysłany: 2014-06-24, 20:29  


Kto Ci kazał odstawiać wapń i wit D ?
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
anka244 



Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 209
Skąd: Warszawa
Pomogła: 8 razy

 #74  Wysłany: 2014-06-24, 20:43  


lekarka. twierdzi że skoro mam wszystko w normie to po co to brać... mówiła że chyba ze zaczna mi ręcę drętwieć itp to mam sobie wziąść.
 
karolinax 



Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Pomogła: 47 razy

 #75  Wysłany: 2014-06-24, 20:47  


Chyba, że tak.
Nie odpowiem Ci na pytanie, bo moje przytarczyce pracują dobrze i nie muszę wspomagaczy brać.
_________________
Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?
Jostein Gaarder
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group